Potrzebuję igieł do AT440 ML OCC i Shure 97xe

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Potrzebuję igieł do AT440 ML OCC i Shure 97xe

#1

Post autor: dale »

Panowie udało mi się kupić dwie używki - jak wyżej: Shure 97xe oraz AT440ML OCC. Obie mają założone igły oryginalne, z przebiegiem. Wypadało by je wymienić. Ale chciałbym coś, co warto założyć. Widziałem igły w wamacie, widziałem i neo SAS do szczura. Obie igły będą używane w Danielu.
mam w związku z tym kilka pytań:
Czy dobrze kojarzę że OCC przy AT440ML odnosi się do wkładki a nie igły? Ponoć chodzi o to że wykonana jest z czystszej miedzi?
Czy możecie Koledzy podpowiedzieć gdzie kupić i co do tych wkładek żeby nie żałować zakupu :)? Chciałbym oryginalne igły, jeśli to możliwe.

Admin pewnie zaraz powie że do tego gramofonu to i w wamacie wystarczy... :) Ale wiecie jak to jest, nawet jak człowiek nie bardzo różnicę usłyszy, gdzieś tam pod czaszką zostaje że mogło być lepiej... :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Potrzebuję igieł do AT440 ML OCC i Shure 97xe

#2

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
28 gru 2017, 21:42
Czy dobrze kojarzę że OCC przy AT440ML odnosi się do wkładki a nie igły?
Tak.
dale pisze:
28 gru 2017, 21:42
Ponoć chodzi o to że wykonana jest z czystszej miedzi?
Czysta miedź w uzwojeniach. To już pewien standard od wielu lat, ale kiedyś to była nowość stąd marketingowo AT chciała to podkreślić :)
dale pisze:
28 gru 2017, 21:42
Czy możecie Koledzy podpowiedzieć gdzie kupić i co do tych wkładek żeby nie żałować zakupu :)? Chciałbym oryginalne igły, jeśli to możliwe.
Zasadnicze pytanie: ile masz kasy?
dale pisze:
28 gru 2017, 21:42
Ale wiecie jak to jest
Nie, nie wiem jak to jest pakować konkretną kasę w Daniela :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Potrzebuję igieł do AT440 ML OCC i Shure 97xe

#3

Post autor: dale »

Wojtek pisze:
dale pisze:
28 gru 2017, 21:42
Czy możecie Koledzy podpowiedzieć gdzie kupić i co do tych wkładek żeby nie żałować zakupu :)? Chciałbym oryginalne igły, jeśli to możliwe.
Zasadnicze pytanie: ile masz kasy?
Wiadomo - jak najmniej chciałbym wydać.
Jak na jedną wydam mniej, to na drugą mogę więcej :) Może tak zapytam:
Wojtku - powiedzmy wstępnie że w granicach 200 PLN na jedną? Czy w tym budżecie coś sensownego się znajdzie?
Jeśli warto było by poczekać i dozbierać - poczekam - daj znać mi tylko co i gdzie warto kupić :)
Ewentualnie, ile musiał bym wydać na oryginalne = bo nie znalazłem takowych (albo nie zwróciłem uwagi że oryginalne).

Wojtek pisze:
dale pisze:
28 gru 2017, 21:42
Ale wiecie jak to jest
Nie, nie wiem jak to jest pakować konkretną kasę w Daniela :morda:
Jak kupie to podzielę się spostrzeżeniami :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Potrzebuję igieł do AT440 ML OCC i Shure 97xe

#4

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
29 gru 2017, 09:34
Wiadomo - jak najmniej chciałbym wydać.
Nie wiem co w tym wiadomego.
dale pisze:
29 gru 2017, 09:34
Wojtku - powiedzmy wstępnie że w granicach 200 PLN na jedną? Czy w tym budżecie coś sensownego się znajdzie?
Dobry żart.
Nie.
dale pisze:
29 gru 2017, 09:34
Ewentualnie, ile musiał bym wydać na oryginalne = bo nie znalazłem takowych (albo nie zwróciłem uwagi że oryginalne).
Zdziwiony jestem.

Do AT440 wsadzisz ATN100/120/130/140/440/150. Pod Daniela nie pakowałbym niczego ponad ATN120.
Do Shure M97xE wsadzisz N97xE, N92.
Po drodze wszelkiej maści zamienniki (szczególnie u Shure, ale do AT też się znajdzie).

Rozważanie neoSASa to również dobry żart.

Mam nadzieję, że nie oczekujesz konkretnych linków do konkretnych ofert igieł, tym bardziej że z tego co mówisz nie masz w tej chwili funduszy na nie.
dale pisze:
29 gru 2017, 09:34
Jak kupie to podzielę się spostrzeżeniami :)
Nie obraź się, ale spostrzeżenia poczynione przez różowe okulary sentymentu są dla mnie mało warte akurat :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Potrzebuję igieł do AT440 ML OCC i Shure 97xe

#5

Post autor: dale »

Podałeś symbole - to wystarczy :) Już znalazłem. Zrobię tak jak radzisz - do szczura poleci oryginał zaś do AT na razie atn120 (spróbuję trafić oryginał nie używany tzw. NOS). Zaś do 440ML wrócę - nie odpuszczę sobie, jak nabędę z drapakiem więcej doświadczenia i zorientuję się w kwestii ustawień, czy się da pod tą igłę.

Zaś co do wrażeń - nie zrozumiałeś mnie :) Nie chodzi mi o wrażenia ze słuchania, tylko wrażenia z "marnowania pieniędzy". Zaś co do okularów - tutaj nie ma obiektywnych wyborów. W świecie winyli i vintage audio wszystko jest "przez różowe okulary" - tylko nie każdy ma wystarczające "cojones" by się do tego przyznać :morda:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Potrzebuję igieł do AT440 ML OCC i Shure 97xe

#6

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
29 gru 2017, 13:48
(spróbuję trafić oryginał nie używany tzw. NOS)
Nowe igły są dostępne od ręki więc to żadna sztuka.
dale pisze:
29 gru 2017, 13:48
Zaś do 440ML wrócę - nie odpuszczę sobie, jak nabędę z drapakiem więcej doświadczenia i zorientuję się w kwestii ustawień, czy się da pod tą igłę.
Kluczowa sprawa to VTA - jeśli nie masz regulacji to szlif ML może być problematyczny, bo wyjdzie że nie będziesz w stanie ustawić igły optymalnie.
To jest ogólna uwaga - nie chodzi tutaj już czy to Daniel czy inna Fonica.
dale pisze:
29 gru 2017, 13:48
Zaś co do okularów - tutaj nie ma obiektywnych wyborów. W świecie winyli i vintage audio wszystko jest "przez różowe okulary" - tylko nie każdy ma wystarczające "cojones" by się do tego przyznać :morda:
Tak se tłumacz :morda:

Generalnie będziesz miał porównanie Shure M97xE kontra AT120 (choć w body 440) - a to są konkurenci z jednej klasy tak jakby, tyle że mają zupełnie inne szkoły brzmienia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ