Wkładka i igła do Nordmende 1100

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Wkładka i igła do Nordmende 1100

#1

Post autor: kriss »

Witam,
W gramofonie mam obecnie igłę ST 10J. Na jednej z aukcji allegro sprzedawca podaje takie informacje :

"MODELE WKŁADEK DO KTÓRYCH MOŻNA ZAMONTOWAĆ IGŁĘ ST 10 J:
MG 10 - MG10, MG 11 - MG-11D, MG 43 - MG-43D"

Nie mam pojęcia czym różnią się owe wkładki i jakie ogólnie mam opcje wyboru (w sensie czy do tego gramofonu mogę zastosować inne wkładki oraz igły). Wałkowałem forum ale mało znalazłem informacji które by mnie potrafiły jakoś nakierować na tą chwilę. Domyślam się, że temat może być " rzeka" więc nie mam obecnie tyle czasu by go mocno drążyć, to znaczy będę to robił, ale chce być przygotowany z zakupem jak okaże się, że kupiony gramofon wymaga natychmiastowej wymiany tych podzespołów.

Chodzi mi o w miarę tanie rozwiązanie przy w miarę przystępnej cenie i nie najgorzej jakości.
Szybkie pytanie dodatkowe: Jak najszybciej rozpoznać, ze wkładkę należy wymienić , słaba dynamika, gra chicho?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#2

Post autor: Wojtek »

kriss pisze:
07 paź 2017, 21:44
w sensie czy do tego gramofonu mogę zastosować inne wkładki
Przecież już napisałem Tobie że większość popularnych wkładek podejdzie ;)
kriss pisze:
07 paź 2017, 21:44
oraz igły
Nawet podałem Tobie temat o Twojej wkładce :)

Jeśli nie chcesz zmieniać samej igły to "tanie, dobre" opcje to AT-95E lub Ortofon OM 10.
kriss pisze:
07 paź 2017, 21:44
Szybkie pytanie dodatkowe: Jak najszybciej rozpoznać, ze wkładkę należy wymienić , słaba dynamika, gra chicho?
Wkładka albo gra albo nie gra. To igła się marnuje. Przy braku doświadczenia nie rozpoznasz czy gra tak jak powinna.
Dlatego powinieneś założyć że trzeba wymienić co najmniej igłę już na starcie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#3

Post autor: kriss »

Wojtek , pogadamy za pól roku które są popularne wkładki, dziś mam urwanie parasola i małe dziecko na glowie i wiem jakie są popularne pieluchy :D ( świerzy tata) Ale chcę wgłebiać sie tematy vinyli bo mnie to kręci od dawna. Jendak na tą chwilę nie mam czasu by czytac pół internetu , wiec uderzam do źródla, czyli ludzi ktorzy wiedzą co z czym sie je i potrafią rzetelnie doradzić takim ludkom jak ja. Dzieki ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#4

Post autor: darkman »

No to bierz OM10 i wróć za pół roku. Zapraszamy.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#5

Post autor: kriss »

Ok, dzieki Wam za informacje, już łapie pozwoli w którą stronę mam iść:)
Na pol roku nie zniknę, nigdzie sie nie wybieram, napisałem tak bo obecnie malo czasu mam ale w miarę możliwości bede się zagłębiał w temat.
Tak czy siak wezmę OM10 .... albo AT-95E? hehe sam nie wiem. Musze o nich poczytać troszkę.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#6

Post autor: Wojtek »

kriss pisze:
08 paź 2017, 12:04
Musze o nich poczytać troszkę.
Przecież nie masz czasu :D No chyba że to też jest biadolenie, jak z tym "wałkowaniem forum" ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#7

Post autor: kriss »

Wojtek nie czepiaj sie mnie :mrgreen: To nie tak do końca ze nie mam zupełnie tego czasu, jak juz wiem o czym konkretnie mam czytać to duzo łatwiej sie szuka. Najtrudnjejsze są początki, jak we wszystkim z resztą.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#8

Post autor: Wojtek »

Ja rozumiem, po prostu jesteś leniwy i wolisz żeby ktoś Tobie dokładnie wskazał palcem. Po co tracić czas na czytanie? ;)
Problem w tym że mi się odechciewa pomagać w takich przypadkach, jak widzę ewidentne ściemnianie i kręcenie by kryć co innego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#9

Post autor: kriss »

To Twoje zdanie, zupełnie Cie rozumiem, ze tak to może wyglądać z Twojego punktu widzenia. Jedyne co kryje to samego siebie przed żoną, ale nie chce sie tu rozwodzić na ten temat publicznie.

U mnie to jest tak obecnie że w 95% obsługuje Internet telefonem z tzw. dolotu... nie zawsze moge sie zagłębić w coś na spokojnie , tak jak bym samemu nie raz chciał posiedzieć i poczytac... bo zaraz ktos lub cos mi przerywa. z resztą co ja bede sie tlumaczyl , jak ktoś widzi co innego to trudno.
Jednak mimo wszystko jak źle byś mnie nie oceniał to dzieki serdeczne za pomoc bo pomogłeś mi duzo. A taka chyba jest idea kazdego forum.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#10

Post autor: Wojtek »

Taka rada - nie wiem czy kogokolwiek obchodzą Twoje problemy domowe z perspektywy tematyki forum także raczej nie warto się tym w taki sposób "obnosić". Krótko mówiąc, nie tłumacz się ;) Wiadomo że są różne priorytety w życiu, ale gramofon czy winyle to raczej jednak fanaberia w porównaniu z domowymi obowiązkami.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#11

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
08 paź 2017, 14:50
gramofon czy winyle to raczej jednak fanaberia w porównaniu z domowymi obowiązkami
A ile to zabiera czasu? :roll:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#12

Post autor: Wojtek »

To zależy :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#13

Post autor: kriss »

Jeszcze raz przeanalizowalem dyskusję i zauważyłem lekką nadinterpretację mojej wypowiedzi. :think:
Piszac "pogadamy za pół roku" miałem na mysli to, ze przy obecnych warunkach, to pewnie mniej wiecej tyle czasu bede potrzebowal na nauke by wciągnąć sie w temat na tyle, żebym mógł rozmawiać bardziej rzeczowo. A nie tylko pytać jak ostatnia sierota ;)
Tak czy inaczej robi sie off top.

Wracajac do tematu, po krótkiej lektórze na forum zdecydowalem, że kupię jednak wkladke OM 10 :)
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#14

Post autor: Biogon »

kriss pisze:
08 paź 2017, 15:19
Wracajac do tematu, po krótkiej lektórze na forum zdecydowalem, że kupię jednak wkladke OM 10 :)
I słusznie. Posłuchaj tej wkładki przez parę miesięcy i gdy zdecydujesz się na upgrade to będziesz miał już punkt odniesienia. W przypadku serii OM wystarszy wymiana samej igły na lepszy szlif i już poczujesz (lub nie ;) ) różnicę.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka i igła do Nordmende 1100

#15

Post autor: darkman »

A poza tym, nawet przy zmianie to taki niedrogi, a fajny dublerek zawsze się przyda w szufladzie. Ja trzymam kilka takich zwykłych wkładek jako rezerwę, bo nie wiem czy wiecie igły i wkładki jeśli już się psują.. to!
Zawsze w piątek wieczorem, przed długim weekendem Obrazek
ODPOWIEDZ