Wkładka do Panasonic SL-H401

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
kmk
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2017, 16:13
Gramofon: Technics SL-1700mk2
Lokalizacja: Wrocław

Wkładka do Panasonic SL-H401

#1

Post autor: kmk »

Witam wszystkich,
Ostatnio stałem się posiadaczem gramofonu Panasonic SL-H401, przyjechał on do mnie z wkładką Ortofon OMP 10 która działa i gra, ale nie jestem wstanie powiedzieć ile ma przebiegu i w jakim jest stanie ( zrobiłem jej sesję zdjęciową makro i widzę tylko, że nie jest ona w jakiejś agonalnej kondycji) . Dlatego chciałbym kupić nową wkładkę do gramofonu. Prześledziłem forum i znalazłem faworytkę- Nagaoka MP-110 (żadne zaskoczenie :) ) która jest na forum polecana, z opisów i recenzji wnioskuję, że podpasuje mi jej charakterystyka, w obecnej wkładce brakuje mi detali i precyzji a zazwyczaj tego szukam w muzyce. Pytanie tylko czy podpasuje ona do mojego gramofonu (ramienia) oraz czy pokarze chodź cześć swoich możliwości na tym sprzęcie.
Wiem, że alternatywą było by dla mnie zakup nowej igły (lub zamiennika) dla wkładki OM lub zakup budżetowej wkładki np. AT95E. Zdaje sobie jednak sprawę, że były by to półśrodki i zapewne dążył bym do zakupu czegoś lepszego w przyszłości. Oczywiście pójdę tą drogą jeśli zakup Mp-110 nie będzie miła sensu dla mojego systemu.
Gorąca prośba o pomoc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Panasonic SL-H401

#2

Post autor: Wojtek »

To se kup Pan MP110 ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kmk
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2017, 16:13
Gramofon: Technics SL-1700mk2
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wkładka do Panasonic SL-H401

#3

Post autor: kmk »

I pewnie tak zrobie kierowniku :D tylko ciagle meczy mnie to czy ta wkladka bedzie kompatybilna z moim ramieniem. Malo jest o gramofonie w internecie, a ja przyznaje sie ze jeszcze nie do konca ogarniam temat wagi ramion, podatnosci etc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do Panasonic SL-H401

#4

Post autor: Wojtek »

Będzie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ