Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Crick
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:26

Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#1

Post autor: Crick »

Zamierzam w najbliższym czasie nabyć drogą kupna wkładkę Ortofon 2M Blue. Teraz poszukuję odpowiedniego sklepu. W Q21.pl i winyle.pl wkładka kosztuje około 850zł. Znalazłem jednak ofertę sklepu Media-Hit, gdzie kosztuje jedyne 699zł. Sklep wygląda na profesjonalny, ale od razu mam jakieś podejrzenia, że coś za tanio, że coś to podejrzane, że może jakaś podróba. Jak myślicie skorzystać i brać za te 699zł czy lepiej dopłacić do tych 850zł ?

https://media-hit.pl/pl/p/WKLADKA-ORTOF ... LIWICE/261
Ostatnio zmieniony 28 sie 2017, 00:35 przez Crick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1663
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Sklepy z wkładkami/igłami

#2

Post autor: Michal35 »

Crick pisze:
27 sie 2017, 14:38
Jak myślicie skorzystać i brać za te 699zł czy lepiej dopłacić do tych 850zł ?
Zawsze możesz wziąć opcję płatne przy odbiorze. Ja bym brał.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Sklepy z wkładkami/igłami

#3

Post autor: MISSE »

Ortofon M2 Blue to prawie to samo co OM20 jak dobrze poszukasz to może taniej będzie OM20

http://www.ebay.pl/itm/Ortofon-OMB-20-T ... Sw4A5Y2D5v

choć widziałem jeszcze lepsze oferty
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#4

Post autor: Wojtek »

Zasadnicze pytanie: do jakiego gramofonu to ma iść? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Crick
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:26

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#5

Post autor: Crick »

Plan zakłada, że wkładka trafi do gramofonu CEC 5200 :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#6

Post autor: Wojtek »

OK. Kup tam gdzie taniej. Podejrzliwość nieuzasadniona. Nie ma podrób.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Crick
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:26

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#7

Post autor: Crick »

Jak to mówią - kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :D Także ostatecznie to jeszcze przemyślę i jak już się namyślę to wiem gdzie zamawiać :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#8

Post autor: Wojtek »

Crick, żebyś zrozumiał proceder - wystarczy że jakiś sprzedawca omija polskiego dystrybutora i ściąga towar na własną rękę albo od hurtownika z Niemiec czy innego kraju, który ma dobre układy z Ortofonem czy innym producentem. I już są niższe koszta i w konsekwencji niższa cena detaliczna.

Proste jak budowa cepa i dotyczy wielu towarów.

Dla mnie komedią są rewelacje jakie ostatnio usłyszałem, jakoby oficjalny polski dystrybutor Ortofona robił pod górkę sklepowi Wamat, bo "oszukuje ludzi", "sprzedaje podróby" i różne inne takie, a po prostu ma lepsze ceny i pewnie większą sprzedaż. Ponoć już jakieś sprawy sądowe się toczą choć nie wiadomo o co.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#9

Post autor: Zeroqll »

Sprawa sądowa może być po to, żeby Wamat ujawnił od kogo kupuje.
Crick
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:26

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#10

Post autor: Crick »

Generalnie nie miałbym żadnych podejrzeń, czy wkładka jest oryginalna. Nawet nie pomyślał bym, że ktoś się zajmuje podrabianiem wkładek. Ostatnio czytałem na forum, nie pamiętam już jakim, o problemach z wkładką 2M bronze. Ktoś zamówił z ebay, jak się potem okazało z jakiegoś sklepu węgierskiego, i brakowało we wkładce gwintów. Nie było chyba opisane jak sprawa się skończyła, ale i tak nabrałem od razu podejrzeń :-P Jednak chyba faktycznie nie ma co być takim podejrzliwym, Wojtek dobrze wytłumaczył skąd te niższe ceny.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o wkładkach sprzedawanych jako wersja OEM. Dla przykładu 2M red, która jest 100zl tańsza od wersji "bez OEM". Czy faktycznie jedyną różnicą jest brak szczoteczki, śrubek i ładnego pudełka?
http://winyle.pl/ortofon/978-wkladka-mm ... d-oem.html
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#11

Post autor: Wojtek »

Zeroqll pisze:
28 sie 2017, 09:25
Sprawa sądowa może być po to, żeby Wamat ujawnił od kogo kupuje.
Zakładając że dystrybutor nie ma wyłączności handlowej to może coś takiego zrobić?
Crick pisze:
28 sie 2017, 09:51
o problemach z wkładką 2M bronze. Ktoś zamówił z ebay, jak się potem okazało z jakiegoś sklepu węgierskiego, i brakowało we wkładce gwintów.
Źle pamiętasz - chodziło o wkładkę Denona kupioną od prywatnego użytkownika (a nie firmy). Miała być nowa, a przyszła lekko zdekompletowana.

Nie namawiamy też na import wkładek 2M na własną rękę bo niekoniecznie może wyjść taniej niż w polskim sklepie.
Co innego przywołana już tutaj seria OM (modele od 20 w górę).
Crick pisze:
28 sie 2017, 09:51
Dla przykładu 2M red, która jest 100zl tańsza od wersji "bez OEM". Czy faktycznie jedyną różnicą jest brak szczoteczki, śrubek i ładnego pudełka?
Tak.

Nie wiem tylko czy jest w ogóle sens interesować się 2M Red :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Crick
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:26

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#12

Post autor: Crick »

Wojtek pisze:
28 sie 2017, 10:11
Źle pamiętasz - chodziło o wkładkę Denona kupioną od prywatnego użytkownika (a nie firmy).
To widocznie dwie różne sytuacje, bo ja dobrze pamiętałem, że chodzi o 2M bronze :D
http://www.audiostereo.pl/problem-z-wkl ... 02760.html
Wojtek pisze:
28 sie 2017, 10:11
Nie wiem tylko czy jest w ogóle sens interesować się 2M Red
Moja chęć zmiany zaczęła się od usłyszenia u kolegi jak gra właśnie 2M red. Byłem zaskoczony, że w połączeniu z jakimś wzmacniaczem Kenwooda i Tonsilowskimi Zg30c brzmi to tak fajnie :D Ja zaczynałem od Mf100 w Danielu, potem przesiadka na Grado Black, po drodze jeszcze AT95 we Fryderyku. Z grado na początku byłem bardzo zadowolony, ale teraz, nawet po przełożeniu z Daniela co CEC'a, brakuje jej... polotu i finezji :D . Polot i finezję miałem poczuć dzięki 2m red, potem jednak zmiana decyzji na 2m blue. No ale jakby nie patrzeć kilka stówek więcej trzeba wydać. I tak pewnie kupię blue :D :D :D ale czy różnica między red jest naprawdę taka duża ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#13

Post autor: Wojtek »

Crick pisze:
28 sie 2017, 10:30
To widocznie dwie różne sytuacje, bo ja dobrze pamiętałem, że chodzi o 2M bronze :D
Ah OK. Wiesz, kojarzę co się działo tutaj wśród forumowiczów, a "gdzieś tam" mnie niespecjalnie interesuje ;)

Zresztą, o czym tu rozmawiać - w tym wątku jest sporo śmieszności i w sumie nie wiadomo od kogo kupił tą wkładkę poza tym że "z eBay". Potem mowa o jakimś bułgarskim dystrybutorze :D Także no, bądźmy poważni.
Crick pisze:
28 sie 2017, 10:30
ale czy różnica między red jest naprawdę taka duża ?
Tak, jest o kilka stówek większa :morda:

Od razu powiem - lepsze Ortofony (od 20/Blue w górę) są mocno niewspółmiernie drogie względem tego co oferuje konkurencja, choć przy ostatnich podwyżkach nowej serii wkładek AT może się to już wyrównało?

Ale skoro podoba Ci się brzmienie 2M to nie będę odwodził od zakupu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Crick
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:26

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#14

Post autor: Crick »

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że można by poszukać czegoś innego. Sam przez chwilę zastanawiałem się nad kupnem AT440 po czytaniu jakiejś opini wynoszącej ją na piedestał za szlif Shibata i brak zniekształceń pod koniec płyty. Ale potem usłyszałem 2m red i.... no może nie powiem, że się zakochakem w tym brzmieniu ale podoba mi się :D Jeśli blue brzmieć jesscze lepiej... nie mam nic przeciwko :D Poza tym wychodzę z założenia, że wkładki nie kupuje się na całe. Przestanie mi się podobać brzmienie 2m blue to będę szukał dalej :D
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4724
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Gdzie kupić Ortofon 2M Blue?

#15

Post autor: MMarek »

Crick pisze:
28 sie 2017, 10:59
....po czytaniu jakiejś opini wynoszącej ją na piedestał
i pewnie też na audiostero... i pewnie też od jej sprzedawcy....

Oj czytając Ciebie widzę siebie jakoś sprzed chyba 2 lat.

Wiesz swego czasu mnie też się wydawało, że 2MRed to już hiend :mrgreen: .... ale potem zalęgły się u mnie szczury i je udomowiłem.... :mrgreen:

Słuchaj kolegów tu na tym forum. Tutaj znajdzieś prawdziwe porady, a nie marketingowy bełkot.
ODPOWIEDZ