Powoli dorosłem do MC?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4724
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Powoli dorosłem do MC?

#1

Post autor: MMarek »

Ktoś mi wspominał w trakcie którejś tam rozmowy na forum i miał rację, że tak będzie, zastanawiam się powoli (bardzo powoli bo nie lubię parcia na szkło) nad wkładką MC do mojego Nadgramofonu. Obecnie mam szczurka V15III z igłą VN35HE, z której jestem bardzo, bardzo zadowolony. Takie granie wybitnie mi pasuje, no ale wiadomo apetyt na nowe, inne rośnie w miarę jedzenia….
Już niedługo będę miał nudę w wersji mini i chyba pewnego rodzaju jej okaleczeniem byłoby nie wykorzystać wejścia MC w tym pre, tym bardziej, że Krzysiek vel Ahaja wspominał, że sekcja MC wzięta jest żywcem z Husarii, a i możliwości ustawień będzie sporo.
Moje ramię to Ortofon AS212 (podobno kultowe…., ja jednak wolę określenie, że jest po prostu dobre… bo jest i basta 8-) ) czyli dość ciężkie ramię. Jak dobrze zrozumiałem to co czytam, to do tego ramienia potrzebuję twardej, sztywnej wkładki MC z małą podatnością zawieszenia. Jak coś poknociłem – to uprzejmie proszę o korektę bez linczu… :) .
Jak już wspomniałem dźwięk szczurka bardzo mi odpowiada i chciałbym, jeśli to możliwe, pozostać w takim klimacie grania. Stąd urodziło mi się w głowie pytanie:
Czy Waszym zdaniem powinienem skupić uwagę na podobno ciemniejszym jogurcie czy raczej iść w kierunku podobno jaśniejszej AT?
Aha. Budżet. Na całość chciałbym przeznaczyć nie więcej niż jakieś 1200-1300zł.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Powoli dorosłem do MC?

#2

Post autor: darkman »

Denony nie są ciemne, ani ciemniejsze, są normalne. To AT są wkładkami grającymi jasno i wysoko.
Pewnie, że nie wszystkie i nie wszystko ale to tendencja ogólna. Na czymś się trzeba oprzeć.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Powoli dorosłem do MC?

#3

Post autor: Wojtek »

Zainwestuj w Danone i będziesz miał dobry wstęp :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Powoli dorosłem do MC?

#4

Post autor: MISSE »

700zł DL103 a 1K DL103R
warto spróbować ale będziesz musiał kupić ciężki koszyk i coś dokleić do przeciwwagi. Alfred z Hiszpanii ma oryginalne przeciwwagi
http://www.ebay.pl/itm/Ortofon-AS-212-M ... SwCWFY8Ox9

a jak nazbierasz na SPU będzie jak znalazł
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10430
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powoli dorosłem do MC?

#5

Post autor: Myszor »

Jako użytkownik obu przez Ciebie wymienionych bardziej polecam DL103R.
Dlaczego ?
Bo zawsze gra dobrze, łatwo się ustawia, większy TF zapewnia stabilność i nawet płytach "trzaskowych" nie przeskakuje.
OC9 mlII gra wprawdzie z większym "niuansem" ale ustawianie jej dla mnie to zmora. Lekka odchyłka w azymucie i wyraźnie siada dźwięk.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Powoli dorosłem do MC?

#6

Post autor: dale »

Panowie, przepraszam za offtopa, a jak sprawa wygląda z żywotnością takiej wkładki? Ile godzin muzyki bez zauważalnej degradacji jest w stanie odtworzyć (mowa o czystych płytach) - jaki jest to rząd wielkości?
Bo rozumiem, tutaj nie wchodzi w grę domowa wymiana igły?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Powoli dorosłem do MC?

#7

Post autor: Wojtek »

dale pisze: Panowie, przepraszam za offtopa, a jak sprawa wygląda z żywotnością takiej wkładki? Ile godzin muzyki bez zauważalnej degradacji jest w stanie odtworzyć (mowa o czystych płytach) - jaki jest to rząd wielkości?
Taki sam jak przy MM, 1000h. Po więcej szczegółów odsyłam do papierów producenta.
dale pisze: Bo rozumiem, tutaj nie wchodzi w grę domowa wymiana igły?
Jeśli nie jesteś zdolny i nie masz możliwości to nie.

Oczywiście tym samym jeśli złamiemy igłę to cała wkładka do wymiany.
Nie ma też tanich zamienników :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Powoli dorosłem do MC?

#8

Post autor: blispx »

Taką DL-103 można już zanabyć za ~700PLN jak się dobrze pokombinuje nie są to jakiś wielkie pieniądze więc nie ma co rozpaczać nad niemożnością wymiany igły. Bardzo fajna wkładka i o ile ci ramię pozwoli i preamp 10x 40om (load ~400/500om) śmiało możesz kupić
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Powoli dorosłem do MC?

#9

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze:możliwości ustawień będzie sporo
Dla MC jest tylko regulacja wzmocnienia ...
ahaja
Posty: 1207
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Powoli dorosłem do MC?

#10

Post autor: ahaja »

W Nudziemini sekcje audio sa tożsame z sekcjami audio w Nudzie dual mono.
Zasilacz z kolei stanowi pewną wariację - bo ograniczenia były gabarytowe - zasilacza Husarii.

Jak DL103 to 'zez literkom' R. Lepsiejsza. Warto dopłacić.
ODPOWIEDZ