Jaką wkładkę do AIWA AP-D50H

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
placekjw
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:09

Jaką wkładkę do AIWA AP-D50H

#1

Post autor: placekjw »

Witam.
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem gramofon AIWA AP-D50H w którym jest zjechana igła i pęknięte mocowanie wkładki, typ wkładki to ORTOFON DN165E.
Nie chciałbym wiele stracić na początek przygody z winylami ale nie ukrywam że zależy mi na jakości odtwarzania muzy, więc proszę o poradę w zakupie aby pogodzić jakość do ceny.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaką wkładkę do AIWA AP-D50H

#2

Post autor: Wojtek »

Super, a ile masz do wydania?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
placekjw
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:09

Re: Jaką wkładkę do AIWA AP-D50H

#3

Post autor: placekjw »

Gramofon kupiłem za 600zł który wymagał drobnych napraw jak wymiana paska napędzającego mechanizm tacy i stycznika krańcowego, stan wizualny oceniam na b.dobry. Może przepłaciłem ale bardzo mi się podobał i przez jakiś czas polowałem na niego. Więc jeśli sprzęt jest wart więcej to myślę że i na wkładkę mogę przeznaczyć w granicach 200zł.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaką wkładkę do AIWA AP-D50H

#4

Post autor: darkman »

Tu sobie zerknij dla poszerzenia wiedzy:
viewtopic.php?t=1872
Dobrej igły do posiadanej wkładki nie kupisz za te pieniądze (trochę więcej trzeba, choć byłoby nie źle), a zamiennik jest słaby - poczytaj co tam chłopaki napisali (Kielek, Wojtek).
Inna wkładka w tym budżecie, hm.. no też szału nie ma, bo fajny korpus 2nd hand da się kupić, ale pod konkretniejszą igłę to będzie znacznie większy wydatek.
placekjw pisze: i pęknięte mocowanie wkładki,
Co konkretnie się stało? I co masz na myśli? Jak pękniete?
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, 11:11 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jaką wkładkę do AIWA AP-D50H

#5

Post autor: Obywatel »

placekjw pisze: zjechana igła i pęknięte mocowanie wkładki
Co to dokładnie znaczy? Czy uszkodzony jest korpus wkładki czy headshell?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
placekjw
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:09

Re: Jaką wkładkę do AIWA AP-D50H

#6

Post autor: placekjw »

Uszkodzony jest korpus wkładki a dokładnie pęknięte ramiączko przy śrubce, myślę że da się to skleić. Igłę porównałem ze starą działającą z gramofony Emanuel i moja jest tak zjechana że na pewno muszę kupić coś nowego. Jakość odtwarzanej muzyki z Emanuela i Aiwy to tak jak CD ze starą zjechaną kasetą.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jaką wkładkę do AIWA AP-D50H

#7

Post autor: Obywatel »

placekjw pisze: Jakość odtwarzanej muzyki z Emanuela i Aiwy to tak jak CD ze starą zjechaną kasetą.
No, to raczej nie jest nic dziwnego :) Emanuel ma wkładkę piezo i ogólnie to raczej śmieciowy sprzęt. Jeśli mimo uszkodzenia korpusu wkładki daje się ona pewnie zamocować, to nadal nadaje się do użytku. W takim wypadku wystarczy, że dokupisz samą igłę, np:
https://www.q21.pl/ortofon-dual-dn-165e-igla.html

Jeśli natomiast okaże się, że wkładka nie daje się pewnie zamocować w koszyku, to kup np. Ortofona OM10:
https://www.conrad.pl/?websale7=conrad& ... lsrc=aw.ds
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ