Nowa wkładka do Luxman PD282

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#61

Post autor: Winters »

ahaja pisze:Ostre szlify igieł wymagają dokładnego ustawienia wkładki najlepiej z użyciem płyty testowej. Wtedy można się spodziewać, że wkładka zagra na miarę swoich możliwości a nie tylko będzie "działać".
No i to jest racja, ale bez płyty testowej i ustawienia niemalże laboratyjnego wyniki mogą być bardzo bardzo dobre i nie można mówić o wyrzucaniu piniędzy przez okno.
DIOMEDES KATO
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#62

Post autor: ahaja »

Tu się nie zgodzę.
Jak chcesz laboratoryjną dokładność uzyskać to sama płyta testowa nie pomoże - podpina się wtedy pre do oscyloskopu (darmowego z sieci) na kompie i od razu widać co jest nie tak.
Koledzy na AS opisywali super hiper Goldringi 1042 i jak je trzeba ustawić by grały poprawnie ... producent luźno podchodził do wklejania igły w czasie produkcji ...

Dokładność jest wskazana, bo źle ustawiona igła będzie się zużywać nierównomiernie i będzie niszczyć płyty (nirównomierne zużycie rowków).
Takie zjawisko można zaobserwować słuchając płyt używanych z np alle.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Nowa wkładka do Luxman PD282

#63

Post autor: eenneell »

A ja to proponuję mieć dwie igły drogą i tanią! to wyeliminuje stres podczas ustawiania ustawień :)
PS rozumiem Pilota i podzielam "rozterki" Mr Wojtka (sic!)- No! w dużej części :)
Pilot!- POWODZENIA!
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Nowa wkładka do Luxman PD282

#64

Post autor: kielek »

ahaja pisze: I tutaj jest kwestia kolejnego klocka w torze analogowym - preamp.
Warto o tym również pomyśleć, by każdy z elementów tego toru był na podobnym poziomie jakościowym.
Bo inaczej wyjdzie mały fiacik z 205-tkami Michelina ... .
To Pilot szykuj się na dwa worki pieniędzy wydatków a nie jeden :D
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#65

Post autor: Pilot »

Mały też potrafi się zaprezentować. Poniżej maluch na AT 440 Mla 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=MvxQslJLIl4

Kileku mój drogi, worek mam tylko jeden, pusty, ale spoko.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#66

Post autor: vinylpiotrek »

Ja tylko nie rozumiem, Wojtku, dlaczego stawiasz znak równości, ( a w każdym razie zdajesz się stawiac) pomiędzy lewarkowy, a prymitywny.
Uważam, że żadnego regulowanego płynnie, jeżeli działa poprawnie nie można uważac za prymitywny.
I zupełnie nie rozumiem, dlaczego zakładasz, że Pilot może mieć problem z ustawieniem tegoż.
Od długości stażu ważniejsze jest, to czy ktoś jest pojętny , czy nie.
Cczytając posty Pilota nie mam wątpliwości, że pojętny jest.
Mimo wszystko nie demonizujmy, gramofon jest dość prostym urządzeniem i mimo, że wymagana jest dbałośc i precyzja, to nie są to jakieś bardzo skomplikowane czynności i zagadnienia.
A co do cytatu, że do odważnych świat należy, to skoro traktujemy gramofonię jako hobby, to coż to za zabawa bez spontaniczności i zagadek, wyzwań i niespodzianek.

Inna, rzacz, że ja na razie nie myślę o wchodzeniu w takie wkładki.
Obrazek
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#67

Post autor: Pilot »

Panowie, proszę, zakończmy te sprzeczki dyskusyjne. Ten wątek powinien tak grzmieć przed zakupem, wtedy gdy czekałem na wszelkie za i przeciw a nie gdy już wkładka do mnie jedzie. W razie jakichkolwiek problemów z ustawieniem jej, nie widzę problemu żeby kupić Sampler do ustawiania wkładek. Właściwie to już o nim myślę i nie wiem czy jutro nie zamówię. Na razie czytam w necie na temat ustawień AS, problemów i wszelkich niespodzianek, które mogą mnie spotkać. AS, azymuty, kąt nachylenia igły. Nie jest to tak że kupiłem coś i czekam. Żałuje tylko że nie mam słuchawek, bo z tego co czytam to przy ustawianiu na słuch są bardzo ważne. To że będzie trudno to nie znaczy że jest to niemożliwe do ustawienia. A skoro nie jest niemożliwe to znaczy że da się to zrobić, a skoro się da zrobić to dlaczego mam nie spróbować? Bo się nie da? Przecież się da. Bo trzeba umieć? W końcu po to ją kupiłem żeby się nauczyć. a jak się już nauczę na tej, trudnej, to inne będą już bajką w ustawieniach.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#68

Post autor: vinylpiotrek »

Pilot pisze:W razie jakichkolwiek problemów z ustawieniem jej, nie widzę problemu żeby kupić Sampler do ustawiania wkładek. Właściwie to już o nim myślę i nie wiem czy jutro nie zamówię. Na razie czytam w necie na temat ustawień AS, problemów i wszelkich niespodzianek, które mogą mnie spotkać. AS, azymuty, kąt nachylenia igły. Nie jest to tak że kupiłem coś i czekam. Żałuje tylko że nie mam słuchawek, bo z tego co czytam to przy ustawianiu na słuch są bardzo ważne. To że będzie trudno to nie znaczy że jest to niemożliwe do ustawienia. A skoro nie jest niemożliwe to znaczy że da się to zrobić, a skoro się da zrobić to dlaczego mam nie spróbować? Bo się nie da? Przecież się da. Bo trzeba umieć? W końcu po to ją kupiłem żeby się nauczyć. a jak się już nauczę na tej, trudnej, to inne będą już bajką w ustawieniach.
Bardzo dobre podejście i świetnie przedstawione.
Wszyscy powinniśmy od czasu do czasu te twoje słowa czytać.
Serio!
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowa wkładka do Luxman PD282

#69

Post autor: Wojtek »

Cracker pisze:Nie, nie miały. Nie jestem masochistą. :lol:
Ano widzisz. A w tym przypadku o czymś takim właśnie mówimy. Wiedziałeś o tym czy nie bardzo?
Cracker pisze:tak że nie wiem dlaczego Tobie to sprawiało takie trudności.
Pisałem w tym wątku już parokrotnie dlaczego mogą być problemy z ustawieniem, więc jeśli piszesz teraz, że tego nie wiesz, to znaczy że albo nie czytałeś co pisałem albo nie rozumiesz tego co napisałem.
Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale swoją odpowiedzią potwierdzasz moje słowa z poprzedniego wpisu:
Wojtek pisze:Nie mogę napisać, że koledzy co zabrali tutaj pozytywny głos nt. AT440MLa nie wiedzą co mówią, bo sam nie zaprzeczam by była to dobra wkładka, ale najprawdopodobniej po prostu nie widzą w tym wyborze tego problemu, który ja widzę. Z czego to wynika? Nie wiem, ale podejrzewam, że po prostu nie spotkali się jeszcze osobiście z przypadkiem, gdzie ów kłopoty by występowały.
Z szacunku do Twojej inteligencji, nie zamierzam się po raz kolejny w tym wątku powtarzać dlaczego odradzałem zakup tej wkładki do tego gramofonu, ale jeśli piszesz, że z czymś przesadzam, to wypadałoby rozumieć o czym piszę ;)
Cracker pisze:Wszystkie ciągle stoją na półeczce, jeśli nie wierzysz mogę podesłać zdjęcia :D
Czemu miałbym Tobie nie wierzyć?
Cracker pisze:ja mu nic nie wmawiam tylko przekazuje swoje doświadczenia z tą wkładką i wyrażam swoje o niej opinie.
Z moją "histerią" też masz doświadczenie, skoro tak? :)
Cracker pisze:Decyzję o zakupie , kolega podjął zamim napisałem swój tekst.
To nie ma znaczenia.
Cracker pisze:Czytaj proszę co jest napisane a nie to co Ci się wydaje że ktoś napisał. :evil:
Z czytaniem nie mam problemów. Stwierdziłeś, że przesadzam ze swoja tezą na podstawie tego, że przerobiłeś tą wkładkę już na paru innych gramofonach i nie miałeś problemów. Takie stwierdzenie innymi słowy oznacza tyle, że nie zgadzasz się z tym co piszę i że Pilot nie będzie miał z pewnością problemów o których piszę, czyż nie? Jeśli się mylę albo nadinterpretuję Twoje słowa to wyprowadź mnie z błędu.
Pilot pisze:Gdyby ktoś dobrze czytał co piszę to by wiedział że posiadam dwa gramofony. Nie podjąłem jeszcze decyzji, który u mnie pozostanie.
Z tego co pisałeś to z jednym jest związana sprawa na Policji, bo dotarł uszkodzony, więc... nadal nie wiadomo który zostanie, niezależnie od tego jak ta sprawa się potoczy czy jak? :)

Zresztą, pamiętasz jeszcze tytuł czy też poprzednie wpisy tego wątku? Jest tam coś o Thorensie?
Bo ja od początku myślę tylko o Luxmanie, bo tylko o nim pisałeś w kontekście zmiany wkładki.

Tak więc raczej nie jesteś w pozycji by wymagać od innych domyślania się jakie możesz mieć plany...
Pilot pisze:To że w Luxmanie ciężej ustawia się AS nie oznacza że jest to niemożliwe
W tym wypadku może być niemożliwe (nawet jeśli jakoś da się ten ciężarek na osi przesunąć), stąd mam taki, a nie inny głos w tej sprawie.
Pilot pisze:po drugie czy ustawienia AS w innych gramofonach na zasadzie ustawienia cyferki jest do końca pewne i w 100% sprawdzające się.
Nie, ale przynajmniej umożliwiają szerszy zakres regulacji, a nie zawężony.
Prostsze szlify igieł bardziej wybaczają tego typu odstępstwa. Dlatego właśnie nikt rozsądnie myślący nie montuje bardzo zaawansowanych igieł na ramionach gdzie pewność ustawienia jest na poziomie "pi razy oko".
Pilot pisze:ale też czytam co piszą inni koledzy, którzy posiadają podobną wiedzę do Ciebie.
Tu chyba bardziej chodzi o to, że napisali to co chciałeś przeczytać. Przyznaj się :)
Zrozumiałbym to, gdyby moje obawy zostały tu w jakikolwiek sposób zbite. Skoro tak się nie stało to innego wniosku nie widzę.
"Do odważnych świat należy", innymi słowy.
Pilot pisze:Chyba że osobiście uważasz że ta wkładka do niczego się nie nadaje i nie jest warta inwestowania w nią.
Eh... Znów muszę cytować samego siebie z poprzedniego wpisu.
Wojtek pisze:Nie mogę napisać, że koledzy co zabrali tutaj pozytywny głos nt. AT440MLa nie wiedzą co mówią, bo sam nie zaprzeczam by była to dobra wkładka
Przy okazji może dodam, że jestem poczytalny i wiem co piszę, co by mnie ktoś nie posądzał o rozdwojenie jaźni :)
Winters pisze:U mnie to jest jeszcze pincet razy prymitywniejsze, ciężarek na żyłce przy ramieniu i tylko trzy ustawienia: 1; 1,5; 2. Odpowiednie okazuje się ustawienie "1", akceptowalny jest również brak antyskatingu (lekkie zniekształcenia pod koniec najdynamiczniej nagranych płyt), ale moje ramię jest też dłuższe (10").
To już są inne warunki. Nie jest to system prostszy od "zero albo 2.5" :)
Jeśli system masz grawitacyjny to w sumie też mógłbyś go w pewien sposób bardziej "wyśrubować" choćby pod względem zmiany wagi podwieszanego ciężarka.
Tak więc w Twoim przypadku Winters nie pisałbym tego samego co pisałem tutaj Pilotowi w kontekście jego Luxmana.
Winters pisze:A już w ogóle podejście "fajnie, ale chyba wywaliłeś 600 złotych w błoto" powoduje opad głowy, rąk i jeszcze nie powiem czego.
Sory, ale ja w takich sytuacjach nie mogę siedzieć cicho i to ignorować.
Winters pisze:Kupił przez Internet, będzie mógł zwrócić.
Pewnie, zawsze, nie ma problemu, w wesołym świecie Wintersa :)
Wróćmy jednak do polskiej rzeczywistości: jakie prawo na to zezwala?
Nieużywany towar zakupiony przez Internet można bez gadania zwrócić w ciągu 10 dni.
A używany, bez wad? Już nie bardzo, zależy od dobrej chęci sprzedawcy.
Winters pisze:Nawet jeżeli z jakichś nieładnych względów nie, to sprzeda praktycznie nową wkładkę za 100 złotych mniej bez większego problemu. Nauka nie darmo.
Pisałem i o tym wariancie, ale... dlaczego miałbym w ogóle nastawiać człowieka na takie ryzyko?
Od tego wypadałoby zacząć.

Ja rozumiem Winters, jeśli Tobie odpowiada podejście "kupię, sprawdzę, jak się nie uda to puszczę dalej", ale nie każdy jest Tobą i nie każdemu musi to akurat pasować. Przypuszczam, że większość nie lubi eksperymentować z pieniędzmi w taki sposóbe. Z tym założeniem, wolę ludziom nie proponować podobnych układów, szczególnie "nowym". Mam nadzieję, że jesteś w stanie to zrozumieć. Jeśli nie to raczej nie mamy o czym rozmawiać :)
Winters pisze:Wypowiedzi Wojtka "ja tu jestem najmądrzejszy, najbardziej doświadczony, najstarszy, mam tę wkładkę najdłużej i najlepiej, znam cały kodeks Bushido stosowany przez inżynierów Audio-Technica na pamięć" skomentuję tak:

...
Przykro mi, że coś nadal boli Ciebie i Twoje ego Winters. Powtarzam: ogłady trochę.
Winters pisze:i ustawienia niemalże laboratyjnego wyniki mogą być bardzo bardzo dobre i nie można mówić o wyrzucaniu piniędzy przez okno.
Piszemy tutaj raczej o sytuacji kiedy ustawienie może być całkiem odległe od wzorcowego.
eenneell pisze:A ja to proponuję mieć dwie igły drogą i tanią! to wyeliminuje stres podczas ustawiania ustawień :)
A jak już się uczyć, to lepiej na tej tańszej niż na droższej, wiadomo ;)
vinylpiotrek pisze:Ja tylko nie rozumiem, Wojtku, dlaczego stawiasz znak równości, ( a w każdym razie zdajesz się stawiac) pomiędzy lewarkowy, a prymitywny.
Uważam, że żadnego regulowanego płynnie, jeżeli działa poprawnie nie można uważac za prymitywny.
Lewarkowy najczęściej nie umożliwia żadnej regulacji, stąd prymitywny to on jest.
Jeśli w PD282 da się chociaż przesuwać ciężarek na osi, zmieniając tym samym siłę AS, to jeszcze możemy się bawić.
Pytanie tylko jaki zakres jesteśmy w stanie tą drogą osiągnąć? Czy byłby on wystarczający dla tej igły?
Ja tego nie wiem. Mogę zgadywać, czy tak czy nie. Z doświadczenia z innymi gramofonami bardziej skłaniam się ku "nie", ale oczywiście mogę się mylić.

Jednak jak ktoś przychodzi i się pyta czy wydanie 600 złotych na taką wkładkę jest sensowne do takiego gramofonu, to przy moich raczej uzasadnionych (przynajmniej dla mnie :D) obawach, jak mogę powiedzieć "tak, jasne, bierz w ciemno, będzie super"?

Kwestia podejścia do pomocy z problemem drugiego człowieka.
Pilot pisze:Ten wątek powinien tak grzmieć przed zakupem, wtedy gdy czekałem na wszelkie za i przeciw a nie gdy już wkładka do mnie jedzie.
Prawda, powinien. Nie zawsze jednak każdemu chce się zabierać głos, ani nie zawsze ma co powiedzieć, póki jakieś nowe słowa nie zostaną powiedziane.
Inna sprawa, że wg mnie trochę brakowało Tobie cierpliwości Pilot by na spokojnie do tego wszystkiego podejść.
Taką już chyba masz raptusową naturę, co nie? :)
Pilot pisze:Na razie czytam w necie na temat ustawień AS, problemów i wszelkich niespodzianek, które mogą mnie spotkać. AS, azymuty, kąt nachylenia igły. Nie jest to tak że kupiłem coś i czekam. Żałuje tylko że nie mam słuchawek, bo z tego co czytam to przy ustawianiu na słuch są bardzo ważne.
Prawda.
Szczerze mówiąc to takie rzeczy powinieneś badać przed zakupem, a nie w oczekiwaniu na dostawę.
Wtedy może nie dziwiłbyś się tak na to co tutaj pisałem.
Pilot pisze:To że będzie trudno to nie znaczy że jest to niemożliwe do ustawienia. A skoro nie jest niemożliwe to znaczy że da się to zrobić, a skoro się da zrobić to dlaczego mam nie spróbować? Bo się nie da? Przecież się da.
To się dopiero okaże, w tym problem :) Jeszcze raz życzę powodzenia.
Pilot pisze:Bo trzeba umieć? W końcu po to ją kupiłem żeby się nauczyć. a jak się już nauczę na tej, trudnej, to inne będą już bajką w ustawieniach.
To wszystko sprowadza się do innej sytuacji, którą zawsze w takim wypadku przedstawiam:
Zdajesz prawo jazdy. Czym lepiej uczyć się jeździć?
Jakąś Skodą Fabią albo Golfem czy może lepiej od razu wskoczyć w Lambo, skoro nas stać?

To o czym napisałeś świadczy o tym, że jako niedoświadczony kierowca wolisz wskoczyć od razu w Lambo.
Czy jest to rozsądna droga? Raczej nie za bardzo, ale to też zależy od człowieka, jego podejścia i portfela.

To jest to o czym pisał kielek i poniekąd też eenneell :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#70

Post autor: Pilot »

Jako niedoświadczony kierowca, po zdaniu prawka na maluchu, w wojsku wsadzili mnie do stara 660 z materiałami wybuchowymi. Byłem na oddziale saperów. Nie miałem żadnego problemu z bezpiecznym i pewnym prowadzeniem tego auta. Dziś posiadam prawko od A:D tylko dlatego że się nie bałem. Ciebie Wojtku nie przekonam. Nawet jak napiszę że wkładke dobrze ustawiłem, że gra pięknie Ty jeden nie uwierzysz. Mam dziwne wrażenie że Ty używając tej wkładki poległeś w przedbiegach i teraz uważasz że nikt jej nie ustawi dobrze. Ja wiery nie tracę i wierz mi że Tobie na złość ją ustawię i będę jej używał z ogromną przyjemnością. :mrgreen:

Tak na marginesie, dlaczego nie miałbym możliwości przesunąć ciężarka umieszczonego na osi, po której się go powinno przesuwać ? Przecież nie jest zamocowany na stałe. Podobnie jest z ciężarkiem balansu bocznego.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#71

Post autor: Winters »

Cały ten temat to jest piękny obraz fenomenu "Polacy na forum".
Z tego powodu od dawna stroniłem od wypowiadania się na polskich forach dyskusyjnych, wyjątkiem wydawała mi się tylko ta strona. Ale już tak nie jest.

Pojawia się facet, ma dylemat wyboru przetwornika do gramofonu. Większość doradza mu jeden model, cieszący się powszechnym uznaniem i bardzo dobrą opinią, jeden użytkownik jest przeciw. Po namyśle i testowaniu podobnego przetwornika, wybór pada na wkładkę polecaną przez większość. No i kaboom. Wybucha wojna, o to czy oczekujący na przesyłkę zrobił głupotę straszną ośmielając się nie posłuchać Wielkiego Administratora, czy jednak będzie zadowolony. W końcu przechodzimy do problemu "ryzyk fizyk czy arcyracjonalista", zahaczając o ataki wymierzane nie w argumenty oponenta/ów (to już za nudne), ale w stronę bardziej osobistą. Tymczasem, wkładka nadal sobie gdzieś podróżuje.

No histeria po prostu.

Na forum zagraniczym, o charakterze międzynarodowym to by nie miało miejsca. Nie byłoby żadnego "fajnie, ale właśnie wywaliłeś kasę w błoto" (czytaj: "jesteś frajerem, bo mnie nie posłuchałeś"), bo co to kogo obchodzi co jakiś względnie anonimowy człowiek z nie wiadomo skąd robi z pieniędzmi? Byłoby: "fajnie, daj znać o wrażeniach".

Nikt nie decyduje za Pilota, on sam podjął decyzję i to nie był zakup na hop siup. Mało kto zadaje sobie trud poczytania, popytania i sprawdzenia. Nie mówi się komuś, że głupio zrobił, bo nie zastosował się do jakiegoś osobistego światopoglądu/modus operandi. To się dopiero okaże, a te spekulacje są bez sensu. To co, ma teraz uciekać przed kurierem?

Ja mam wrażenie, że do kogoś tu nadal nie dociera, że antyskating w tym gramofonie jest płynnie regulowalny, ponadto jest możliwość zmiany wagi ciężarka. No ale trudno. Ja sam nie byłem do końca przekonany o słuszności wyboru 440 MLa kiedy tego nie wiedziałem.

Mam też wrażenie, że komuś nie podoba się, że chcąc zgromadzić jak najwięcej opinii, Pilot zasięgnął zdania na innych forach zamiast słuchać jedynego słusznego głosu. Ja w tym momencie nie jestem w stanie uwierzyć, że tu chodzi tylko o wkładkę/gramofon.

Gdybym wszystko kupował jedynie w sytuacji, w której byłbym pewny, że będę zadowolony i bez żadnego ryzyka, to bym bardzo dużo stracił.
Nie ma jednej uniwersalnie słusznej drogi. Prezentowanie różnych podejść jest świetne i twórcze, ale stawianie jednego nad drugim - nie.
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#72

Post autor: Pilot »

Winters, muszę jedno sprostować. O wkładkę zapytałem tylko i wyłącznie na AS. Nie pytałem czy AT jest dobra czy zła. Byłem tylko ciekaw co zaproponują na forum, na którym coś taniego jest zupełnie do niczego. To wszystko. Od czasu gdy pojawiłem się na tym forum na papierosyforum nie prowadzę już dyskusji czy zapytań w stylu co kupić. Tam mnie chłopaki na początku prowadzili. Też mieli ciężko, zmieniałem zdanie co chwilę itp. No ale miałem wydać kilka tysiaków na sprzęt więc i nie jest to dziwne. Nigdy nie interesowałem się muzyką ani sprzętem, więc i moje doświadczaenie jest jakie jest, pomimo że mam 46 lat. Czy mam się tego wstydzić? Gdy byłem młody były inne realia w kraju, potem rodzina, budowa domu i normalne życie. Praktycznie dopiero dziś zaczynam przygodę ze sprzętem muzycznym, innym niż wieżyczka International.
Co do antyskatingu, to bedę tym się bawił za kilka dni. Choć już mi się pojawia jedno pytanie. Wamat i jeszcze jeden sprzedawca na alle ma siłę nacisku igły 1:1,8 a inni 0,8:1,6 co daje już różnicę średnią 0,2 gr. Wamat poleca 1,4 nacisk, inni 1,2. Na zdrowy rozum siła nacisku jest mniejsza niż w ortofonie, gdzie mam ustawioną wkładkę na 1,75, więc i AS powinien być zmniejszony do AT. Lecz nawet gdybym musiał dociążyć ciężarek to tak myślę 1 grosz, otworek i dołozyć do ciężarka AS, lecz myślę że to nie będzie potrzebne.
Pytanie czy ciężarek się przesuwa u mnie. Po co w tym ciężarku od dołu wkręcona jest śrubka? Tę śrubkę muszę poluźnić i ciężarek będzie płynnie chodził, po to ona tam jest, a po ustawieniu AS skręcamy z powrotem na mocno, żeby się nie przesuwał. Jakby ktoś chciał się pośmiać z mojego wyboru sprzętu, czyli jak zaczynałem przygodę z muzyką i gramofonem, czytajcie poniżej. Nie wiem tylko czy osoby niezalogowane na tym forum będą mogły czytać ten wątek czy też nie.

http://www.e-papierosy-forum.pl/wybor-s ... 796-0.html
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#73

Post autor: krolix »

Winters pisze:Cały ten temat to jest piękny obraz fenomenu "Polacy na forum".
Z tego powodu od dawna stroniłem od wypowiadania się na polskich forach dyskusyjnych, wyjątkiem wydawała mi się tylko ta strona. Ale już tak nie jest.

Pojawia się facet, ma dylemat wyboru przetwornika do gramofonu. Większość doradza mu jeden model, cieszący się powszechnym uznaniem i bardzo dobrą opinią, jeden użytkownik jest przeciw. Po namyśle i testowaniu podobnego przetwornika, wybór pada na wkładkę polecaną przez większość. No i kaboom. Wybucha wojna, o to czy oczekujący na przesyłkę zrobił głupotę straszną ośmielając się nie posłuchać Wielkiego Administratora, czy jednak będzie zadowolony. W końcu przechodzimy do problemu "ryzyk fizyk czy arcyracjonalista", zahaczając o ataki wymierzane nie w argumenty oponenta/ów (to już za nudne), ale w stronę bardziej osobistą. Tymczasem, wkładka nadal sobie gdzieś podróżuje.
Nie "jeden użytkownik jest przeciw" tylko ten użytkownik (i nie tylko on) wskazuje na to, że sposób doradzania "kup tę wkładkę i tyle" bez uwzględnienia preferencji brzmieniowych, posiadanego sprzętu i doświadczenia kupującego nie jest właściwe.
Tu nie chodzi nawet o samego Pilota, który obraził się na zasadnicze w wyborze nowej wkładki pytanie zadane na AS, kupił co zaproponowała mu tutaj nie biorąca pod uwagę w/w czynników większość i uważa, że to jego sprawa. I OK, ale może kiedyś ktoś inny szukający nowej wkładki przeczyta ten wątek i przyda mu się ta najbardziej oczywista prawda, że wkładki dla siebie nie wybiera się przez głosowanie użytkowników forum, ani że AT 440MLa nie jest żadną uniwersalną - jednakowo dobrze brzmiącą w każdym torze - wkładką, bo takie po prostu nie istnieją.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#74

Post autor: Pilot »

Wiecie co? Niedługo będę chciał wymienić przedwzmacniacz z Nada PP2i na jakiś inny, lepszy. Wierzcie mi, że aż się będę bał zadać na tym forum pytanie jaki jest wart zainteresowania i odpowiedni do mojego toru. Zamiast trzymać za mnie kciuki, starać się jakoś pomóc w ustawieniu, dać kilka dobrych rad to robi się wojenka, dobrze kupił czy źle kupił. Przecież to jest wkładka z niskiej półki cenowej. A co by było gdybym chciął przeznaczyć na wkładkę więcej. Wkładki uniwersalne nie istnieją, wiem o tym, ale też wiem, że nikt nie dobierze za mnie na 100% wkładki super działającej w tym zestawie, na którym odtwarzam płyty. Poleciliście mi wkładkę, która u Was dobrze gra i zadowala odsłuchowo. Jak będzie u mnie? Jak by było u mnie gdybym kupił np 2M Blue czy Goldringa czy jakiegoś szczura? Tego też nikt nie wie. Ale żeby się dowiedzieć trzeba kupić, odsłuchać i zobaczyć Ciągle pojawia się pytanie o preferencje brzmieniowe. Moją główną preferencją odsłuchową jest vocal, na muzykę jako tło zwracam mniejszą uwagę, lecz lubię, chyba jak każdy gdy instrumenty brzmią czysto i wyraźnie.
Dziękuję w tym wątku wszystkim za pomoc w doborze wkładki. Chyba najlepszym wyjściem będzie, gdy do czasu skalibrowania jej w swoim gramiaku nie będę zabierał głosu na forum. Może się trochę uspokoi. A po skalibrowaniu wrzucę jakiś filmik na YT i tu zamieszczę. ;)
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#75

Post autor: ahaja »

Krolix
Brawo. Sedno sprawy.
ODPOWIEDZ