Nowa wkładka do Luxman PD282

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#46

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Będzie "wesoło" jak się nie uda.
Do odważnych świat należy. Moim zdaniem przesadzasz z tą wrażliwością AT 440 MLa.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#47

Post autor: motown »

Winters pisze:Moim zdaniem przesadzasz z tą wrażliwością AT 440 MLa.
Czytałem podobne rzeczy. 440MLa wybacza wiele błędów i z własnego doświadczenia mogę to potwierdzić. Nawet źle ustawiona świetnie trzyma się ścieżki i ładnie gra. Oczywiście bez przesady, nie mówię o jakichś skrajnie złych ustawieniach ;]

Im lepiej się wszystko ustawi, skalibruje, tym lepiej nam wkładka zagra.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowa wkładka do Luxman PD282

#48

Post autor: Wojtek »

Winters pisze:Do odważnych świat należy.
Ja nie lubię namawiać do głupot, nie wiem jak Ty :)
Taki tekst jest zgoła nierozsądny w sytuacji kiedy chodzi tutaj o czyjś niemały wydatek i potencjalne rozczarowanie.
Winters pisze:Moim zdaniem przesadzasz z tą wrażliwością AT 440 MLa.
Montowałem ją już na tylu różnych ramionach, że już nie mogę pisać o "wydumaniu sobie hipotezy" w tym wypadku.
Nie wspominając już o tym, że użytkuję ją już nieco dłużej niż Ty czy motown.

Przede wszystkim staram się być realistą w tym co radzę, a nie "hura optymistą", bo "u mnie działa i jest fajnie" :)
motown pisze:Czytałem podobne rzeczy. 440MLa wybacza wiele błędów i z własnego doświadczenia mogę to potwierdzić.
Albo tylko czytałeś albo czegoś też doświadczyłeś, ale jak dla mnie to chyba piszesz o innej wkładce.
motown pisze:Nawet źle ustawiona świetnie trzyma się ścieżki i ładnie gra. Oczywiście bez przesady, nie mówię o jakichś skrajnie złych ustawieniach ;]
Właśnie, jak bardzo źle? Czy ustawienie antiskatingu na 0 lub około 2 (jako jedyne 2 opcje) uważasz za skrajne/zbliżone? :)

Jak dla mnie to nie ma tutaj nawet o czym polemizować. Ta igła reaguje nawet na drobne dewiacje czy też zmiany w ustawieniach (rzędu 0.05-0.1g nacisku np.) tak więc zestawienie tego z określeniem "wybaczająca błędy" uznaję za zgoła wesołe :)
Oczywiście, tak jak już napisałem, nawet przy złym ustawieniu ta igła zagra, jakoś, ale raczej nie po to wydaje się tyle pieniędzy za wkładkę by nie dało się wyciągnąć z niej tego co być powinno.
Chyba że ktoś lubi kupować limuzynę na wypady do fryzjera za rogiem, nie wiem, może są tacy ludzie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9789
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Nowa wkładka do Luxman PD282

#49

Post autor: Cracker »

Pilot podjąłeś dobra decyzję.
To bardzo dobra wkładka napewno będziesz z niej zadowolony.
Nasz admin troche histeryzuje jeśli chodzi o jej ustawienie.
Nigdy nie miałem z tym problem a mam ją już jakieś pięć lat i przez ten okres używałem jej na trzech różnych gramofonach.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2013, 16:29 przez Cracker, łącznie zmieniany 1 raz.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#50

Post autor: Winters »

Wojtek, do JANA PANA, było już mówione, że ten AS jest płynnie regulowany, bo ciężarek się suwa!

:lol:
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#51

Post autor: Pilot »

Decyzję sam podjąłem i naprawdę wkr mnie gdy ktoś nazywa to głupotą. Co Cię Wojtek interesuje na co swoją kasę wydaję i gdzie zadaję pytania. Zgadza się, nie mam doświadczenia z wkładkami, nie ukrywam tego. Na AS te pytanie mi się nie spodobało, bo skoro koleś zna dobrze ortofona omb 5E to powinien wiedzieć co w tej wkładce może się nie podobać. Chciałem kupić dobra wkładkę i taką kupiłem. Ustawienia? Co się tak Wojtku o to martwisz? To mój problem. Przeszkadza Ci że się o coś pytam, przeszkadza że na innych forach pytam., Co ty sobie właściwie wyobrażasz? Co to Ciebie obchodzi!!!
Ortofona kupiłem z tego względu że wiecej osób go polecało. Praktycznie przeciwny temu byłeś tylko i wyłącznie TY jeden. Uważasz że chłopaki nie wiedzą co polecają? vWszyscy się mylą Ty jeden jesteś the best? Nie.

Temat można zamknąć. Nie ma sensu dalsza kontynuacja. Z ustawieniami poradzę sobie sam bez zadawania jakichkolwiek pytań bo jaśnie wielmożny admin zaraz będzie sobie używał.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#52

Post autor: krolix »

Pilot pisze:Na AS te pytanie mi się nie spodobało, bo skoro koleś zna dobrze ortofona omb 5E to powinien wiedzieć co w tej wkładce może się nie podobać.
Człowiek z AS na 99.99 procent nie ma takiego samego toru odsłuchowego co Ty, zatem zadał Ci podstawowe dla wyboru nowej wkładki pytanie. Bez odpowiedzi na nie, dobór nowej wkładki był zwykłym strzelaniem w ciemno, bowiem żadna wkładka nie jest uniwersalna dla każdego toru.

Poza tym trochę opanowania życzę, bo to krzywienie się w taki sposób na ludzi, którzy chcą Ci pomóc (i zarazem mają duże doświadczenie) to lekka przesada.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#53

Post autor: Pilot »

Wiesz co? Nie chce już mi się tu na forum pisać. Pytać itp. To nie ma sensu. Z pomocą Wojtka to jest bez sensu. Winters, motown, kielek czy też Ty potraficie pisać, rozmawiać czy też doradzać. Wojtek nie. Przynajmniej mi. Na AS nie mogłem odpowiedzieć co mi się nie podoba w tej wkładce nie znając innych. Niby grała ładnie. Jednak na 120 już odbiór był dużo lepszy.
Na początku szukałem nowego sprzętu, o którym trochę czytałem. Był z wkładką 2m Red. Wiele razy czytałem jak proponowali żeby tę wkładkę wymieniać. Nikt nie pisał co w niej gra źle. Było krótko. Wymienić tę wkładkę.

Wracając do AS. każda dobra wkładka będzie lepsza od omb 5E. Dowcip Rydza polegał na tym że zna tę wkładkę jak i siedem innych a jednak nie potrafił udzielić odpowiedzi tak jak ja nie potrafiłem mu napisać co mi się nie podoba w obecnej, używanej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowa wkładka do Luxman PD282

#54

Post autor: Wojtek »

Wyjdzie z tego "ściana tekstu", ale co tam, nie lubię zostawiać takich niedokończonych spraw, a szczególnie przy tak konkretnych tekstach :)
Może ktoś mnie źle zrozumiał albo zaszło jakieś inne nieporozumienie.
Cracker pisze:i przez ten okres używałem jej na trzech różnych gramofonach.
Z ciekawości, na jakich? Też miały "lewarkowy" albo podobnie prymitywny system AS? :)
Jeśli nie to... z całym szacunkiem, ale nie wmawiaj człowiekowi, że będzie miał z pewnością wszystko OK.
Winters pisze:Wojtek, do JANA PANA, było już mówione, że ten AS jest płynnie regulowany, bo ciężarek się suwa!
:lol:
Wiem, czytałem. Daje to jakąś nadzieję na poprawność, ale jedynie drogą eksperymentów.
Biorąc pod uwagę, że będzie to "pierwszy raz" Pilota, jakoś nie widzę tego za dobrze.
Sam zresztą miałeś "przygodę" po zakupie swojego egzemplarza tej wkładki. Na szczęście masz dobre kieszonkowe.
Tak więc chyba nie ma co się tak śmiać :)
Pilot pisze:Zgadza się, nie mam doświadczenia z wkładkami, nie ukrywam tego.
Nie widzę by jakoś sensownie przedkładało się to na podejmowane decyzje. Ogłady brakuje.
Po prostu "wiesz lepiej", zarazem mówiąc, że nic nie wiesz. To się ze sobą kłóci, w naturalny sposób.
Innymi słowy, zakup Porsche świeżo po zdaniu egzaminu na prawo jazdy.
Wiem, że są na forum osoby, które uważają takie kroki za sensowne. Ja jednak do takich się nie zaliczam.
Pilot pisze:Na AS te pytanie mi się nie spodobało, bo skoro koleś zna dobrze ortofona omb 5E to powinien wiedzieć co w tej wkładce może się nie podobać.
To tak nie działa. Drugi człowiek nie ma Twojego gustu ani tym bardziej Twoich uszu. Można się oczywiście domyślać czego może komuś brakować w brzmieniu danej wkładki (o ile ktoś także ją zna), ale bez zdania samego słuchającego, będzie to co najwyżej zgadywanie. A nie każdy chce/lubi zgadywać, szczególnie w tej materii.
Pilot pisze:Chciałem kupić dobra wkładkę i taką kupiłem.
Stary, zrozum, gdyby to było takie proste to by nie powstawały takie wątki dyskusyjne. Nie każda wkładka (choćby najlepsza) ma sens w zestawieniu z danym ramieniem czy gramofonem. Na tym etapie powinieneś już to wiedzieć.

Zwróć uwagę, że żaden z kolegów przytakiwaczy nie powiedział, że mylę się w swoich obawach co do problemów z ustawieniem tej wkładki na Twoim gramofonie. Czytamy co najwyżej, że "powinno być OK", na zasadzie "bo u mnie działa i jest fajnie". Przedstawiłem chyba dość konkretnie potencjalne problemy, a to że nie zostały one w końcu "zbite" powinno dawać co nieco do myślenia.
Pilot pisze:Ustawienia? Co się tak Wojtku o to martwisz? To mój problem.
Ja niestety nie mam takiego podejścia, żeby doradzać coś komuś, ale w sumie mieć to gdzieś, czy będą potem kłopoty czy nie.
Nie taka moja natura. Szanuję nie tylko to, że chciałbyś mieć dobry dźwięk z czarnych płyt, ale też szanuję Twoje pieniądze.
Wygląda na to, że nie zdawałeś sobie z tego sprawy.
Pilot pisze:Przeszkadza Ci że się o coś pytam
Nie.
Pilot pisze:przeszkadza że na innych forach pytam
Też nie. Jak już napisałem, śmieszy mnie jedynie konfrontacyjny sposób w jakim te dyskusje prowadziłeś/prowadzisz. To tyle :)
Pilot pisze:Ortofona kupiłem z tego względu że wiecej osób go polecało.
Ortofona?
Pilot pisze:Praktycznie przeciwny temu byłeś tylko i wyłącznie TY jeden.
Czy to naprawdę jest takie straszne i złe? :)
Pilot pisze: Uważasz że chłopaki nie wiedzą co polecają?
W Twoim przypadku? Tak. Inaczej nie byłbym głosem kontry. Przypominam, że też jestem posiadaczem AT440MLa.
Pilot pisze:Wszyscy się mylą Ty jeden jesteś the best? Nie.
Bez komentarza :)
Pilot pisze:Z ustawieniami poradzę sobie sam bez zadawania jakichkolwiek pytań
W razie zagwozdek jednak nalegam na pytanie się tu i ówdzie. Lepsze to niż łamanie drogiej igły czy rycie płyt, czyż nie?
Pilot pisze:bo jaśnie wielmożny admin zaraz będzie sobie używał.
Ciebie chyba przede wszystkim boli to, że jak ja śmię nie przytakiwać i ostrzegać Cię przed ewentualnymi kłopotami, prawda? :)
Przynajmniej tak to wygląda. Jeśli to prawda to niestety jest to dość dziecinne zachowanie. Mam nadzieję, że to zrozumiesz.

Ja nie czepię przyjemności z tego, że ktoś nieświadomie podejmuje ryzykownego zakupu :) Wręcz przeciwnie.
Pilot pisze:Winters, motown, kielek czy też Ty potraficie pisać, rozmawiać czy też doradzać. Wojtek nie. Przynajmniej mi.
Chyba nie do końca rozumiesz na czym polega szczere doradzanie komuś, ani nie potrafisz tego uszanować. Przykro.
Pilot pisze:Na AS nie mogłem odpowiedzieć co mi się nie podoba w tej wkładce nie znając innych.
Z jednej strony masz rację, co wynika z braku doświadczenia porównawczego (ale chyba nie jesteś tego do końca świadom), ale z drugiej strony nie, gdyż jeśli słuchasz muzyki to wyrabiasz sobie pewne upodobanie do konkretnego brzmienia. Wtedy jesteś w stanie stwierdzić czy dany dźwięk Ci się podoba czy nie. Nie trzeba odsłuchiwać dziesiątki sprzętów by móc coś o tym powiedzieć.
To jest tak jakbyś nie był w stanie powiedzieć czy dany obraz się Tobie podoba czy nie, czy jest Twoim subiektywnym zdaniem ładny czy nie, gdyż... nie widziałeś jeszcze zbyt wielu obrazów, więc nie masz porównania (czyli tak jakby przyznajesz się, że nie wiesz co to znaczy "ładne").

Jeśli jednak dopiero od niedawna zacząłeś słuchać muzyki to faktycznie można mieć rozterki, gdyż wtedy jeszcze nie ma się gustu czy upodobań do muzyki czy brzmień. Domyślam się jednak, że u Ciebie chyba nie ma tego problemu.
Pilot pisze:Na początku szukałem nowego sprzętu, o którym trochę czytałem. Był z wkładką 2m Red. Wiele razy czytałem jak proponowali żeby tę wkładkę wymieniać. Nikt nie pisał co w niej gra źle. Było krótko. Wymienić tę wkładkę.
Jeśli za jakąś radą nie ma dobrego argumentu to raczej nie jest to dobra rada, czyż nie?
Chyba że znowu wracamy do założenia, że "większość przecież musi mieć rację" :)
Pilot pisze:każda dobra wkładka będzie lepsza od omb 5E.
Zbyt ostry osąd, choć sam nie jestem też fanem Ortofonów OM.
Pilot pisze:Dowcip Rydza polegał na tym że zna tę wkładkę jak i siedem innych a jednak nie potrafił udzielić odpowiedzi tak jak ja nie potrafiłem mu napisać co mi się nie podoba w obecnej, używanej.
W związku z tym chyba nie masz tak naprawdę dobrego powodu by być na niego złym. Dość logiczne.
Kolejny dowód na to, że wybór wkładki nie jest kwestią tak trywialną jak niektórzy by sobie tego życzyli ("kup to i tylko to, będzie super").

Pilot, zbyt długo doradzam ludziom w tych sprawach by pozwalać sobie na bezargumentową czy też "pustą" kontrę. Nie mogę napisać, że koledzy co zabrali tutaj pozytywny głos nt. AT440MLa nie wiedzą co mówią, bo sam nie zaprzeczam by była to dobra wkładka, ale najprawdopodobniej po prostu nie widzą w tym wyborze tego problemu, który ja widzę. Z czego to wynika? Nie wiem, ale podejrzewam, że po prostu nie spotkali się jeszcze osobiście z przypadkiem, gdzie ów kłopoty by występowały.
Ja niestety już się z tym spotkałem, w trzech przypadkach. Ramiona były podobnie ograniczone jak Twój Lux.
Dlatego pisałem i piszę tak, a nie inaczej, bo nie lubię skazywać ludzi na ryzyko. Nie w tym hobby i nie przy takich pieniądzach.
Czuję, że tak jakby rzucam trochę grochem o ścianę w tej kwestii :)

Nie wiem co u Ciebie powinno mieć większe poważanie. Obawy "złego" człowieka, który nie chce byś pakował się niepotrzebnie w tarapaty czy też może właśnie preferujesz podejście jakie przedstawił tutaj Winters z tekstem "do odważnych świat należy", czyli innymi słowy "spróbuj, najwyżej stracisz".
Sam oceń co Ci lepiej pasuje.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9789
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Nowa wkładka do Luxman PD282

#55

Post autor: Cracker »

Wojtek pisze:Z ciekawości, na jakich? Też miały "lewarkowy" albo podobnie prymitywny system AS
Nie, nie miały. Nie jestem masochistą. :lol:
Właściwie to próbowałem tę wkładkę na czterach gramofonach i nie miałem problemów z jej ustawieniem, tak że nie wiem dlaczego Tobie to sprawiało takie trudności.
Zaspokoję twoją ciekawość.
Były to:
Pioneer PL-51
Pioneer Pl-560
Denon DP-57L z prostym i "s-shaped" ramieniem
Denon DP-59L również z prostym i "s-shaped"

Wszystkie ciągle stoją na półeczce, jeśli nie wierzysz mogę podesłać zdjęcia :D

Aaaa, jeszcze miałem ją na jakimś paskowym Sony z lat dwutysięcznych, ale nie pamiątam jaki to był model bo go już sprzedałem.
Wojtek pisze:...nie wmawiaj człowiekowi, że będzie miał z pewnością wszystko OK.
Wojtuś, ja mu nic nie wmawiam tylko przekazuje swoje doświadczenia z tą wkładką i wyrażam swoje o niej opinie.
Decyzję o zakupie , kolega podjął zamim napisałem swój tekst.
Czytaj proszę co jest napisane a nie to co Ci się wydaje że ktoś napisał. :evil:
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#56

Post autor: Pilot »

Gdyby ktoś dobrze czytał co piszę to by wiedział że posiadam dwa gramofony. Nie podjąłem jeszcze decyzji, który u mnie pozostanie. Co do wkładki napiszę kolejny i ostatni raz. Wybrałem tą, którą większość na forum i w tym wątku zachwalało i polecało. To że w Luxmanie ciężej ustawia się AS nie oznacza że jest to niemożliwe po drugie czy ustawienia AS w innych gramofonach na zasadzie ustawienia cyferki jest do końca pewne i w 100% sprawdzające się. Na pewno jest łatwiejsze. Kielek u mnie był z różnymi wkładkami i bez ruszania AS te wkładki grały dużo lepiej od tej którą posiadam, fakt, mogłem kupić AT 120, zaoszczędził bym 140 zeta ale czy idzie tylko o to żeby zaoszczędzić? AT440 jest tu małym wyzwaniem, może nie uda mi się jej ustawić na 100% możliwości, 80% będzie też lepiej od omb 5E a jeżeli będzie taka potrzeba to zaopatrzę się w płytę testową. Nie widzę w tym żadnego problemu. W 440 ustawię wpierw balans boczny a potem będę się bawił z AS'em, wpierw na kawałku niezapisanej płyty a potem słuchowo. Mogę do tego wykorzystać płyty stereo jak i mono. A jak się nie uda, trudno, zamontuję ją do thorensa TD318. Zresztą i tak będę odsłuchiwał oba gramofony na tej wkładce.
Co do Ciebie Wojtku z jednej strony podziwiam wiedzę, jaką posiadasz, ale też czytam co piszą inni koledzy, którzy posiadają podobną wiedzę do Ciebie. Chyba że osobiście uważasz że ta wkładka do niczego się nie nadaje i nie jest warta inwestowania w nią. Ja się o tym dowiem za kilka dni.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Nowa wkładka do Luxman PD282

#57

Post autor: kielek »

Pilot myślę,że trochę zbyt opacznie zrozumiałeś Wojtka.Z tego co czytam to on raczej Ci jej nie odradza,tylko wskazuje,że nie jest to zbyt dobry wybór na początek przygody z winylami.Kiedyś toczyły się już na forum spory "naszych gigantów" w podobnym tonie i trzeba wiedzieć,że Panowie Winters i Wojtek preferują odmienne szkoły w tej materii :) Winters- "do odważnych świat należy" :D ,a Wojtek-"gonić króliczka małymi krokami".Stąd czasem wychodzą drobne tarcia ;)
Nikt Ci nie powie,że AT-440MLa to zła wkładka,bo mimo że sam jej nie słyszałem to po tym co prezentuje AT120E,która jest półkę niżej to można zgodnie z opiniami zakładać,że zagra lepiej.Wkładka ta ma ogólnie bardzo dobre notowania głównie ze względu na stosunek cena-jakość(gdyby była droższa zapewne już było by troszkę mniej zachwytów).
Był tu na forum jeden pan co polecał tą wkładkę do każdego gramofonu i ramienia(ale go już nie ma :) ),ale czasami chodzi by nie było przerostu formy nad treścią.
Dokonałeś wyboru zaczynając z wysokiego"C"- to Twoja sprawa i Twoje pieniądze.Sam preferuję szkołę Wojtka i w dużej części zgadzam się z jego argumentami dotyczącymi sensu oraz obaw związanych z zakupem na początek AT_440MLa,ale z drugiej strony poprawę odczujesz sporą i oby Ci jej brzmienie przypasowało,choć z ustawieniami będziesz musiał powalczyć,by wydobyć z niej to co najlepsze.Jedyne co Ci mogę doradzić od siebie to,żebyś jednak zmienił miejsce odsłuchu(na tą kanapkę) oraz skorygował nieco ustawienie kolumn(i niech Twoja Pani nie przestawia ;) )
P.S Jak będziesz miał już wkładkę i ją zamontujesz to chętnie podjadę do Ciebie jeszcze raz,by porównać jaka jest faktyczna różnica klas pomiędzy eliptyczną 120 a 440 z shibatą,bo sam kiedyś byłem napalony na zakup tej wkładki,ale ostatnio pojawiły się inne cele a finanse niestety za wszystkim nie nadążają :(
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#58

Post autor: Pilot »

Kielek, oczywiście Jesteś już zaproszony. Nie widzę z tym żadnego problemu.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#59

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Sam zresztą miałeś "przygodę" po zakupie swojego egzemplarza tej wkładki. Na szczęście masz dobre kieszonkowe.
Niezwiązaną z ustawieniem, a tym bardziej z "kieszonkowym" (którego nigdy nie dostawałem). Wadliwy egzemplarz może się zdarzyć we wszystkim co jest produkowane masowo, po tygodniu dostałem drugą wkładkę bez żadnych dopłat.
Pilot pisze:czy ustawienia AS w innych gramofonach na zasadzie ustawienia cyferki jest do końca pewne i w 100% sprawdzające się
Rzadko kiedy tak jest. Zazwyczaj działa z wkładką fabryczną, z innymi niekoniecznie. Niektóre gramofony miały kilka skal do ustawienia AS.
Wojtek pisze:Z ciekawości, na jakich? Też miały "lewarkowy" albo podobnie prymitywny system AS?
U mnie to jest jeszcze pincet razy prymitywniejsze, ciężarek na żyłce przy ramieniu i tylko trzy ustawienia: 1; 1,5; 2. Odpowiednie okazuje się ustawienie "1", akceptowalny jest również brak antyskatingu (lekkie zniekształcenia pod koniec najdynamiczniej nagranych płyt), ale moje ramię jest też dłuższe (10").

A już w ogóle podejście "fajnie, ale chyba wywaliłeś 600 złotych w błoto" powoduje opad głowy, rąk i jeszcze nie powiem czego. Kupił przez Internet, będzie mógł zwrócić. Nawet jeżeli z jakichś nieładnych względów nie, to sprzeda praktycznie nową wkładkę za 100 złotych mniej bez większego problemu. Nauka nie darmo.

Wypowiedzi Wojtka "ja tu jestem najmądrzejszy, najbardziej doświadczony, najstarszy, mam tę wkładkę najdłużej i najlepiej, znam cały kodeks Bushido stosowany przez inżynierów Audio-Technica na pamięć" skomentuję tak:

...
DIOMEDES KATO
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#60

Post autor: ahaja »

Nie zawsze zgadzam się z Wojtkiem, ale tutaj ma rację.

Ostre szlify igieł wymagają dokładnego ustawienia wkładki najlepiej z użyciem płyty testowej.
Wtedy można się spodziewać, że wkładka zagra na miarę swoich możliwości a nie tylko będzie "działać".
Poszukaj serwisówki do swgo Luxa - to zwykle pomaga w dokonywaniu ustawień.
Nie ustawia się AS na pustym kawałku płyty bo wtedy nie ustawisz siły równoważącej dla siły dośrodkowej działającej w rowku.
To od strony samego napędu ...

... Ostre szlify to również więcej informacji z płyty. I tutaj jest kwestia kolejnego klocka w torze analogowym - preamp.
Warto o tym również pomyśleć, by każdy z elementów tego toru był na podobnym poziomie jakościowym.
Bo inaczej wyjdzie mały fiacik z 205-tkami Michelina ... ;-).

TD318 to świetny napęd z możliwościami upgradu, bez konieczności zmiany gramofonu.
ODPOWIEDZ