Nowa wkładka do Luxman PD282

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#31

Post autor: Pilot »

Nie było potrzeby ruszać AS. Tak masz rację "...i jakoś to grało"

Śrubki do przykręcenia wkłądki są dostarczane razem z wkładką czy trzeba osobno zamawiać? Pytam bo robię zamówienie u Wamata na alle.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#32

Post autor: Winters »

Do AT 440 MLa to masz jeszcze kabelki, śrubokręcik, szczotkę i gablotkę ;)
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#33

Post autor: Pilot »

Wojtek nastraszył mnie z ustawieniami i zamawiam 2M Blue. ;) Do tego koszyk.
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Nowa wkładka do Luxman PD282

#34

Post autor: motown »

No ciekawe jak to zagra. Wkładka z tej samej stajni, ale różnica jakościowa będzie pewnie spora.

Szkoda, że jednak nie AT, bo mój typ, no i to dobra wkładka jest ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#35

Post autor: Pilot »

To czemu nie pisałeś? Wątku nie założyłem sobie po to, żeby się pochwalić że chcę nową wkładkę. Winters stawiał na AT a Wojtek przekonywał żeby jej nie brać. Cenowo te wkładki kosztują tyle samo. Tak na marginesie zakupy w Wamacie mam jeszcze w koszyku, w każdej chwili mogę zmienić z Ortofona Blue na AT 440 tylko potrzebuję Waszej pomocy w wyborze. Moje doświadczenie zamyka się na OMB 5E i chwilowym odsłuchaniu AT 120, która zagrała dużo lepiej od 5E. Z Waszego doświadczenia, na którą lepiej postawić?
AT czy Blue.

Sorki motown, doradzałeś AT. Czyli dwa za i jeden przeciw. :mrgreen:
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Nowa wkładka do Luxman PD282

#36

Post autor: motown »

Też nie mam wielkiego doświadczenia, słyszałem raptem cztery wkładki (w tym M97xE i AT440MLa) i nie wiem jakie brzmienie ci podpasuje. Jednak stawiałbym na AT, nieco lepszy szlif, mniejszego nacisku wymaga, świetny tracking ma i bardzo dobre recenzje zbiera - w każdym razie warto sprawdzić tę wkładkę ;]

Ta wkładka Ortofona nie jest zła, też ludzie chwalą, więc również warto rozważyć tę opcję ;]

Moim zdaniem, AT świetnie się nadaje do muzyki poważnej, akustycznej i jazzu. Trochę gorzej wypada z muzyką rozrywkową. Brakuje środka, mięsa, za dużo góry jest. Tutaj lepiej wypada np. Shure. Ale mimo wszystko nie jest źle, AT to jednak klasa, dobra japońska robota. Na pewno nie będziesz zawiedziony.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#37

Post autor: Winters »

motown pisze:Brakuje środka, mięsa, za dużo góry jest.
Bo to się podłącza do wzmacniacza lampowego i wszystko gra!

Tak jeszcze zauważyłem, że pasowałaby taka Nagaoka, może też warto pomyśleć:

http://www.ebay.com/itm/Nagaoka-MP-11-c ... 2ec26cbd8a
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#38

Post autor: Pilot »

Już zamówione i opłacone. W Poniedziałek powinna być u mnie w domku. A co mi tam, 120 wczoraj ładnie brzmiała to i 440 mi się spodoba. :roll:
Szkoda że nie ma jakiś dobrych igieł, zamienników do ortofona OMB 5E.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#39

Post autor: Winters »

Czyli 440 ;)
Tylko nie olewaj ustawień, kombinuj ile się da, wydrukuj sobie szablon i zrób wszystko jak należy.

Do tego Ortofona to czasem nie pasują wszystkie igły OM?
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#40

Post autor: motown »

Winters pisze:Bo to się podłącza do wzmacniacza lampowego i wszystko gra!
A wzmacniacze tranzystorowe to co, gorsze są? ;]
U mnie też wszystko gra, ale czasem jednak czegoś brakuje do pełni szczęścia... a może takie mam tylko wrażenie, może porównuje z innymi źródłami (CD, flac), które wydaje się, że brzmią lepiej. Choć też nie zawsze. Wszystko zależy właściwie od konkretnej płyty / tłoczenia. Np. te klika płyt Classic Records co mam to brzmią fenomenalnie.

Pilot - gratulacje, dobry wybór :clap:
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#41

Post autor: Pilot »

Prawdopodobnie od Czwartku bedę miał długi weekend, więc będę miał dużo czasu na ustawienia.
Ortofona przy okazji sobie wygoogluję i poczytam co tam można zastosować innego i czy warto. Jak się ucho przyzwyczai do lepszego dźwięku to ciężko będzie go zakładać z powrotem.
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#42

Post autor: motown »

Pilot pisze:Jak się ucho przyzwyczai do lepszego dźwięku to ciężko będzie go zakładać z powrotem.
Otóż właśnie, z tej drogi już nie ma powrotu. Będziesz chciał jeszcze lepiej, będziesz szukał jeszcze lepszego brzmienia. Zatem szykuj worek pieniędzy ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#43

Post autor: Pilot »

Znowu worek. Dyć dopiero jeden poszedł na wkładke i duperelki. ;) Dobrze że moja pani wczoraj zauważyła że na lepszej wkładce lepiej słychać muzę. Jak puściłem na 120 Cohena to prawie podłoga drżała przy jego głosie. Az miło było posłuchać a na Pepperze usłyszałem wyraźniej jakieś nowe instrumentalia.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#44

Post autor: krolix »

Trochę po czasie, bo wkładka już zamówiona... ale nieco mnie dziwi, że nie podałeś czego oczekujesz po nowej wkładce, czyli co dokładnie przeszkadza Ci we wkładce, którą posiadasz obecnie (za mało/dużo basu, za mało/dużo wysokich itp itd). Widziałem, że takie pytanie właśnie zadano Ci na AS i było to pytanie bardzo rozsądne. Wkładka, która zagra u kogoś (jak będzie twierdził) dobrze, niekoniecznie musi zagrać dobrze na Twoim torze i nie musi wcale Ci przypaść do gustu. Ale cóż, skoro mleko już się rozlało, to życzę Ci aby ta 440-tka była strzałem w 10-tkę. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowa wkładka do Luxman PD282

#45

Post autor: Wojtek »

Winters pisze:Tak jeszcze zauważyłem, że pasowałaby taka Nagaoka, może też warto pomyśleć:
To już chyba lepiej by było zostać przy następcy, czyli MP-110.
Pilot pisze:Już zamówione i opłacone. W Poniedziałek powinna być u mnie w domku. A co mi tam, 120 wczoraj ładnie brzmiała to i 440 mi się spodoba. :roll:
Eh, głupota.
Pilot pisze:Szkoda że nie ma jakiś dobrych igieł, zamienników do ortofona OMB 5E.
Oryginalne igły do serii OM są nadal dostępne, więc nie wiem skąd taki wniosek.
Winters pisze:Tylko nie olewaj ustawień, kombinuj ile się da
Będzie "wesoło" jak się nie uda.
Winters pisze:Do tego Ortofona to czasem nie pasują wszystkie igły OM?
Tak.
krolix pisze:ale nieco mnie dziwi, że nie podałeś czego oczekujesz po nowej wkładce, czyli co dokładnie przeszkadza Ci we wkładce, którą posiadasz obecnie (za mało/dużo basu, za mało/dużo wysokich itp itd). Widziałem, że takie pytanie właśnie zadano Ci na AS i było to pytanie bardzo rozsądne.
Jak ktoś nie ma doświadczenia to czasem ciężko tej osobie stwierdzić "czego brakuje". Jest to całkiem oczywista sprawa. Myślałem, żę tu także padło tego typu pytanie.

Swoją drogą mnie nadal śmieszy ten "dom wariatów" z dylematami Pilota, gdzie wątki w tej samej sprawie są zakładane tu, na AS i ... na forum e-papierosów, gdzie częstokroć konfrontowane są opinie na zasadzie "a tam napisali mi to i to, a wy co na to powiecie?" :D
krolix pisze:Wkładka, która zagra u kogoś (jak będzie twierdził) dobrze, niekoniecznie musi zagrać dobrze na Twoim torze i nie musi wcale Ci przypaść do gustu.
Otóż to. O kwestiach potencjalnego problemu poprawnym ustawieniem tej wkładki już nie wspominam, bo takie powtarzanie się jest nudne.
Najlepsze są głosy "za" ludzi, którzy najwidoczniej nie zdają sobie sprawy, że kolega wydający pieniądze na nową wkładkę może potem mieć problemy.

Cóż, życzę by jednak dało radę to dobrze skalibrować. Jeśli nie to i tak pewnie "jakoś" będzie ta wkładka grała, ale nie rozwinie skrzydeł i mogą występować różne mniej pożądane zjawiska. W razie czego można będzie ją schować do szuflady albo odsprzedać z lekką stratą (jako prawie nówka) ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ