Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#31

Post autor: Wojtek »

Zbyszek chyba pisał na temat, czyli o wkładce.
Skoro nowa AT-3600 jest warta 7 dych to ile może być warta używana? ;)
To że jest stara, ze znaczkiem Duala i z "E" nie robi zbytnio różnicy.

Chociaż widziałem już ogłoszenia handlarzy spod znaku "Polaczek", którzy chcieli za nową DMS 251S jakieś 200 czy 300 złotych... bo to do tych nowych Duali czy Dualowskich Thorensów, itd. :D Temat ten już był omawiany u nas.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#32

Post autor: DonDingo »

w niemczech nowa stoi 89 euro, .....ja napisałem że będę ją chciał sprzedać i niepotrzebnie są te niezbyt przyjemne komentarze, Szukałem headshella dla siebie i znalazłem z wkładką, headshell zostawiam sobie a wkładke chcę kupić inną a tę chcę sprzedać. Może kto kupi i tyle. Słucham teraz na niej płyt i da się słuchać ..i to tyle przyjaciele...Wy lepiej ode mnie wiecie co warta jest ta wkładka, a to że ktoś dał komuś coś za darmo, to jego sprawa, ładny gest. Gratuluję ....bez podtekstów.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#33

Post autor: Wojtek »

DonDingo pisze:w niemczech nowa stoi 89 euro
To samo ździerstwo co w Polsce, o czym wspominałem powyżej.
DonDingo pisze:i niepotrzebnie są te niezbyt przyjemne komentarze
A co w nich przyjemnego bądź nieprzyjemnego? Piszemy jak jest.
Taka już natura tego forum, że nie siedzimy cicho w kwestiach wartości sprzętu czy płyt, nawet jakby miało to komuś popsuć biznes.
DonDingo pisze:a tę chcę sprzedać. Może kto kupi i tyle.
To ustal cenę i ogłoś się na giełdzie. Ze względu na znikomą wartość, ja akurat radziłbym ją sobie zachować jako "wkładka awaryjna" czy coś w tym stylu. Albo jeszcze inaczej: skoro planujesz kiedyś wymienić gramofon to możesz ją sprzedać później, razem z gramofonem, a te lepsze wkładki sobie zachować na kolejny sprzęt.
Róbta co chceta.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#34

Post autor: DonDingo »

Wojciechu! mam jeszcze wkładkę Stantona ale bez igły i chcę ją w igłę uzbroić.. zrobie inaczej dam na ogłoszenie o zamianie tej wkładki na igłę od Stantona....a ta wkładka nie jest taka tragiczna...słucham jej i wszystko z nią dobrze...a mam jedną płytę gdzie górna część passma w procesie produkcji nie była poddawana ani Exciterowwi ani Enchanserowi ....i tam górka pasma przy odsłuchu jest wyrównana i całkiem przyjemna. Ja kiedys napiszę o tym więcej bo znam sprawy od kuchni realizacji dżwieku a wiele nagrań wydanych na winylach było masterowanych pod kątem tego nośnika i pewne aspekty brzmieniowe winylarze uznaja za naturaklne , a One zostały zrobione urządzeniem. Dośc powiedzieć że Dark side of the moon to za finalne brzmienie były odpowiedzialne urządzenia firmy SPL o nazwie Vitalizer. Alan miał ich 4, a wtedy były rzadkie i cholernie drogie..dzis też nie sa tanie.
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

Grundig PS 8000 - jaka wkładka?

#35

Post autor: DonDingo »

Dobra .... pora będzie zakończyć ten wątek. Podłączałem 4 różne wkładki, Polska mf 100 z nową igłą mf 104, Stanton 52O z nową igłą zamienną z Japan Stylus, Ortofon OM z fabryczną igła nr. 10 i Grado Prastige Black 1. Grado najlepiej mi brzmi i zostaje w moim Grundigu PS 8000. Dziekuje wszystkim za porady i dobre słowa , ale nie żegnam się ....jeszcze coś napisze
na tym forum, bo mi się tu podoba.
ODPOWIEDZ