pomoc w doborze wkładki (ostatecznie AT95E)

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

pomoc w doborze wkładki (ostatecznie AT95E)

#16

Post autor: Stelma »

ok temat zamykam na jakiś czas, zakupiłem AT95E na początek musi starczyć , jak co będzie poddana tuningowi ;) , jeżeli takowy jest możliwy <lol>
dziękuję za pomoc :)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
negate
Posty: 105
Rejestracja: 02 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: pomoc w doborze wkładki

#17

Post autor: negate »

Stelma pisze:no dobra, ortofony 5 i 10 odpuszczam, teraz dylemat AT95E czy poczekać dołożyć i łyknąć AT120E, i jak do nich ma się ortofon 2m red?

podbijam i doklejam się.
złamałem dzisiaj igłę w mojej at95E :clap:
igły są do kupienia osobno, w wamacie koszt ok 50 zł (no name), ori 85 zł z wawie w sklepie stacjonarnym.
ale skoro pojawia się okazja, to może przesiadka z całą wkładką na coś lepszego? co byście polecili, powiedzmy do 300 zł.

rozważane typy - ortofon 2m red, grado blue. jazz, metal/rock, elektronika
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pomoc w doborze wkładki (ostatecznie AT95E)

#18

Post autor: Wojtek »

Grado Blue czy Ortofon 2M za mniej niż 300 złotych? Gdzie w Polsce? :)
Albo trzymamy się założonego budżetu albo mamy do czynienia z jakąś wyimaginowaną granicą :)

W tej kwocie możesz jeszcze rozważać Nagaokę MP-100 albo Sumiko Oyster.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
negate
Posty: 105
Rejestracja: 02 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: pomoc w doborze wkładki (ostatecznie AT95E)

#19

Post autor: negate »

http://wroclaw.fusic.pl/p,pl,5722,1.html

http://winyle.pl/ortofon/978-wkladka-mm ... d-oem.html - a śrubki mam swoje :P

fakt, żę grado chodzi po ok. 340 zł. 300 czy 340 to już naprawdę mi nie robi. kieruję się kryterium tankowania samochodu - faktura za 380 zł i idzie w atmosferę w tydzień. a wkładkę pomęczysz spokojnie 1 rok.

ponieważ śpieszyło mi się, ostatecznie kupiłem nową igłę oryginał do at95. nie ukrywam, że decyzję podjąłem po informacji od Wamatu, że nie ma sensu się przesiadać z AT95 na inną wkładkę w budżecie do 300 zł.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pomoc w doborze wkładki (ostatecznie AT95E)

#20

Post autor: Wojtek »

Pierwszy link to sama igła :)
Z drugim linkiem OK, o ile śrubki mają odpowiednią długość.
negate pisze:nie ukrywam, że decyzję podjąłem po informacji od Wamatu, że nie ma sensu się przesiadać z AT95 na inną wkładkę w budżecie do 300 zł.
Czemu im zaufałeś? :) Niezła głupota z ich strony (kolejna z rzędu).

Wamat jest dobry do handlu, ale do doradzania/pomocy to już nie bardzo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
negate
Posty: 105
Rejestracja: 02 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: pomoc w doborze wkładki (ostatecznie AT95E)

#21

Post autor: negate »

Wojtek pisze:Pierwszy link to sama igła :)
no dobra, ale kompletna wkąłdka jes tniewiel droższa (http://www.audiocenter.com.pl/ortofon-2 ... wa-mm.html) więc luz.
Wojtek pisze: Z drugim linkiem OK, o ile śrubki mają odpowiednią długość.
nie dajmy się zwariować, to tylko śrubki do wkładki, a nie skręcania promu kosmicznego. zawsze jest castorama :)
negate pisze:nie ukrywam, że decyzję podjąłem po informacji od Wamatu, że nie ma sensu się przesiadać z AT95 na inną wkładkę w budżecie do 300 zł.
Wojtek pisze:
Czemu im zaufałeś? :) Niezła głupota z ich strony (kolejna z rzędu).

Wamat jest dobry do handlu, ale do doradzania/pomocy to już nie bardzo.
spójrz na to w ten sposób - jestem bogatszy o 250 zł, ktore mogę rozturlać na coś innego :) poza tym doceniam, że nie wcisnęli mi czegoś, po prostu zeby sprzedać. byłem wczoraj w amoku i byłem w stanie narobić finansowo-sprzętowych głupot :)

a AT95 jakoś gra :) zrobię spokojnie research i poszukam czegoś.

przy okazji - "range of cartrige weight for replacement cartdirge 14-20 g", czy to jest właśnie coś, co nazywa się "tonearm effective mass" do którego dobiera się wkładki wg compliance?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

pomoc w doborze wkładki (ostatecznie AT95E)

#22

Post autor: Wojtek »

negate pisze:nie dajmy się zwariować, to tylko śrubki do wkładki, a nie skręcania promu kosmicznego. zawsze jest castorama :)
Byś się zdziwił ;) Swoją drogą, kiedyś szukałem odpowiednich śrubek w Castoramie, OBI i jeszcze paru innych dużych sklepach i nie było odpowiednich.
Zresztą, nie mogą być to byle jakie śrubki, które możesz sobie przyciągać magnesem ;)
negate pisze:spójrz na to w ten sposób - jestem bogatszy o 250 zł, ktore mogę rozturlać na coś innego :)
To Twoje pieniądze, ale w takim razie nie widzę sensu w rozważaniu wydania czegoś droższego, skoro po prostu chciałeś zmienić igłę.
Znalazłeś oryginalną igłę za 50zł? Bo to co Wamat sprzedaje to zamiennik.

Niech zgadnę: ktoś z Wamatu powiedział Tobie także, że nie ma różnicy między oryginałem, a zamiennikiem, zaufałeś i rzuciłeś kasę? :)
Obym się mylił.
negate pisze:poza tym doceniam, że nie wcisnęli mi czegoś, po prostu zeby sprzedać.
Rzadko kiedy ktoś potrafi docenić kiepskie doradztwo. Ważne, że ty się z tego cieszysz.
negate pisze:byłem wczoraj w amoku i byłem w stanie narobić finansowo-sprzętowych głupot :)
Przykro mi, że masz takie problemy.
negate pisze:przy okazji - "range of cartrige weight for replacement cartdirge 14-20 g", czy to jest właśnie coś, co nazywa się "tonearm effective mass" do którego dobiera się wkładki wg compliance?
Nie. Efektywna masa ramienia to efektywna masa ramienia.
Poczytaj sobie: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=658

Przy następnej okazji negate, proszę tylko żebyś od razu podał do jakiej kwoty celujesz, a nie że piszesz "do 300 złotych", a tak naprawdę jesteś otwarty na więcej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
negate
Posty: 105
Rejestracja: 02 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: pomoc w doborze wkładki (ostatecznie AT95E)

#23

Post autor: negate »

Wojtek pisze: Znalazłeś oryginalną igłę za 50zł? Bo to co Wamat sprzedaje to zamiennik.
Niech zgadnę: ktoś z Wamatu powiedział Tobie także, że nie ma różnicy między oryginałem, a zamiennikiem, zaufałeś i rzuciłeś kasę? :)
Obym się mylił.
nie no pojechałem do stacjonarnego sklepu i kupiłem oryginalną igłę AT. zamiennik mnie nie interesował.
Wojtek pisze: Przy następnej okazji negate, proszę tylko żebyś od razu podał do jakiej kwoty celujesz, a nie że piszesz "do 300 złotych", a tak naprawdę jesteś otwarty na więcej.
dla mnie podana kwota to "orientacja". 300, więc może być 280 ale też 340, ale np. już nie 450. ale będę posłusznie się stosował do zaleceń drogiej administracji forum.
ODPOWIEDZ