Nowa wkładka do Luxman PD282

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#16

Post autor: Winters »

motown pisze:Matko, to co muszą czuć ludzie z wkładkami za kilkanaście tysięcy, normalnie koszmar
Za takie pieniądze to są przede wszystkim wkładki MC bez wymienialnych igieł, czyli już w ogóle kaplica.
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#17

Post autor: Pilot »

Więc jak na razie :
1/ AT 440 MLa (na prowadzeniu)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Nowa wkładka do Luxman PD282

#18

Post autor: kielek »

Tutaj są podobne dyskusje
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=48&t=2564
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=3149
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=48&t=2163
P.S Odnoszę wrażenie,że Ty już Pilot dokonałeś wyboru,więc potrzebujesz chyba bardziej poklepania po ramieniu ;) Bierz tą 440MLa i po kłopocie :) Posłuchasz i jak Ci wpadnie w ucho to zatrzymasz ,jak nie to opchniesz i będziesz dalej szukał swojej "nirwany" :D
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#19

Post autor: Pilot »

Gdybym dokonał wyboru to bym nie zakładał tematu. Myślałem że ktoś będzie próbował przekonać mnie na np AT120 czy nagaokę 110. A może Shure. Raczej wkładek nie będę zmieniał w zależności od położonej płyty na talerzu chociażby ze względu na ustawianie AS za każdym razem. Czyli stawiam na jedną bardziej uniwersalną.
Widziałem na allegro płytę testową za osiem dyszek, używana w stanie mint-
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Nowa wkładka do Luxman PD282

#20

Post autor: kielek »

Nie ma co przekonywać do zakupu np. AT-120e,bo to w hierarchii niższy model(AS raczej byś nie musiał zmieniać w wypadku tych wkładek,bo powinny mieć bardzo zbliżony jak nie taki sam) i wybór 440 jest logiczny,a jedynie wspominali co niektórzy o możliwych kłopotach z jej ustawieniem w przypadku Twojego Luxmana,ale jak sam napisałeś lubisz wyzwania,więc nie powinno być problemu.Podrzuciłem Ci te linki,gdyż temat był już poruszany i nic nowego się nie wymyśli ;) Tak jak pisałem zdajesz się na własny słuch i ją zostawisz (jak Ci przypasuje)albo nie,pamiętaj że wszelkie sugestie na jakimkolwiek forum są subiektywne,zależą też od pozostałych elementów toru(wzmacniacz,kolumny,pomieszczenie odsłuchowe,sam gramofon a nawet kabelki),więc nie zawsze co jest dobre dla kogoś musi zdać egzamin u Ciebie.
Przy moim poprzednim gramofonie,który preferował nieco "ciemny dźwięk"w miarę jasno grająca At się sprawdzała,ale już np.Sumiko Pearl była by raczej nie do zaakceptowania,podobnie mogło by być ze "szczurkiem".
Nad 352 to dość przyjemnie brzmiący wzmacniacz,ale ze szczegółowości to raczej nie słynie,wiec ta 440 może fajnie nadrobić braki.
Tak jak pisałem przed podjęciem decyzji zakupu wkładki mogę podjechać do Ciebie ze swoimi AT i możesz zaznajomić się z brzmieniem tych wkładek i będziesz mniej więcej wiedział czego można się spodziewać po 440 mając na uwadze,że jest dużo lepsza i bardziej szczegółowa(jak coś to podaj termin na PW kiedy Ci pasuje).
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#21

Post autor: Pilot »

Jak pasuje Ci dziś czy jutro to jestem w domu. W tygodniu różnie bywa. Pracuję jako kierowca i nigdy nie znam godziny, o której kończę pracę. Tematy, które podałeś czytałem.
Co do luxmana to stoi jeszcze u mnie Thorens TD 318 i czeka na naprawę linki zawieszenia, tylko jakoś nie chce mi się do tego zabierać. Przypon wędkarski już kupiłem. Jak go zrobię to porównam oba sprzęty ze sobą i jeden poleci do tzw żyda. Tylko tam jest proste ramie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowa wkładka do Luxman PD282

#22

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:P.S Odnoszę wrażenie,że Ty już Pilot dokonałeś wyboru,więc potrzebujesz chyba bardziej poklepania po ramieniu ;)
Też tak myślę, od początku tych ceregieli :)
kielek pisze:Posłuchasz i jak Ci wpadnie w ucho to zatrzymasz ,jak nie to opchniesz i będziesz dalej szukał swojej "nirwany" :D
Myślę, że Pilot na razie jest w takiej fazie, że podchodzi do wkładki jak do "zakupu na lata", więc chyba nie bardzo będzie chciał coś kupować po to by niedługo próbować czegoś innego. Chyba że się mylę ;)
Pilot pisze:Raczej wkładek nie będę zmieniał w zależności od położonej płyty na talerzu chociażby ze względu na ustawianie AS za każdym razem. Czyli stawiam na jedną bardziej uniwersalną.
Q.E.D. ;)
Pilot pisze:Myślałem że ktoś będzie próbował przekonać mnie na np AT120 czy nagaokę 110. A może Shure.
Ja to robię, a przynajmniej się staram :)
Pilot pisze:Tylko tam jest proste ramie.
To nic. Ważne, że jest ono o wiele bardziej "ustawialne" niż ramię w Luxmanie.

Poczekaj do wizyty kielka. Jest to najrozsądniejsza opcja w tej chwili. Serio (chyba trzeci raz to powtarzam).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#23

Post autor: Pilot »

Z kielkiem już rozmawiałem, zakup wkładki przełożony jest na następną Niedzielę. Czy już wybrałem? Na razie 440 MLa prowadzi. To wszystko. Nie wykluczam również tańszego zakupu np AT120.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#24

Post autor: Pilot »

A może jednak warto pozostac przy ortofonie z moim gramiakiem. Np MC 1 Turbo lub 2M Blue. Bo pewnie Goldring 2200 oraz Grado Prestige Gold nie są warte zainteresowania za tę kasę?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Nowa wkładka do Luxman PD282

#25

Post autor: vinylpiotrek »

Ja miałem okazję testować pożyczoną Grado Prestige u siebie jak i słuchac u właściciela na 2 róznych torach .. i stanowczo odradzam.
Obrazek
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#26

Post autor: Pilot »

Troszke poczytałem i faktycznie Grado odpada. Goldring zbieral dość ciekawe opinie a nawet były wpisy że grał lepiej od 440 MLa. Biorę tu też pod uwagę że chłopakom znudziła się już AT i Goldring zabrzmiał inaczej, stąd ich zachwyty.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa wkładka do Luxman PD282

#27

Post autor: krolix »

Pilot pisze:A może jednak warto pozostac przy ortofonie z moim gramiakiem. Np MC 1 Turbo lub 2M Blue.
Używam 2M Blue i sobie ją cenię.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#28

Post autor: Pilot »

Dzięki. Czytałem swego czasu na AS że Lux na wkładce 2M Red ładnie brzmiał, więc może Blue warta jest przemyślenia.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Nowa wkładka do Luxman PD282

#29

Post autor: Pilot »

Dzięki Kielek za odwiedziny z walizeczką wkładek. Nie da się ukryć że na AT 120 brzmienie gramiaka już było dużo lepsze, bardziej szczegółowe. Będę wybierał pomiędzy tzrema wkładkami AT 120, AT440Mla oraz Ortofonem 2M Blue. Różnica w cenie między pierwszą a dwoma pozostałymi to jakieś 140 zeta. Nie ukrywam, że bardziej kieruję się w stronę 2M Blue.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowa wkładka do Luxman PD282

#30

Post autor: Wojtek »

I jak sobie poradziliście z AS? Da się to jakoś sensownie przestawiać czy po prostu zostało przy "ustawieniu domyślnym" i jakoś to grało z AT120E ?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ