Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#16

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Eliptyk?
A gdzieś tak napisałem? Szlif nie musi być eliptyczny, żeby brzmienie było przyzwoite.
Wojtek pisze:Można też kupić JICOwskiego eliptyka i też będzie lepiej niż w oryginale, choć pewnie zaraz zaprotestujesz
No pewnie, że się nie zgodzę. Przynajmniej nie do końca, bo zwykły eliptyk od Jico to jak dla mnie poziom oryginalnej igły w 207C
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#17

Post autor: Wojtek »

Winters pisze:A gdzieś tak napisałem? Szlif nie musi być eliptyczny, żeby brzmienie było przyzwoite.
Chodzi o to, że kolega szuka eliptyka ;)
Winters pisze:No pewnie, że się nie zgodzę. Przynajmniej nie do końca, bo zwykły eliptyk od Jico to jak dla mnie poziom oryginalnej igły w 207C
Tak czy siak, nie ma co ludziom robić wody z mózgu, że jak sięgać po zamiennik JICO to tylko SAS.
Nie każdy ma takie pieniądze/widzi sens w wydawaniu tyle za samą igłę, szczególnie na starcie "przygody".
A "zwykłe" hipereliptyki, eliptyki czy sferyki od JICO też są fajne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Frenzy
Posty: 249
Rejestracja: 08 gru 2012, 21:33

Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#18

Post autor: Frenzy »

Dyskusja się rozwinęła, co mnie jako jej spiritus movens niezmiernie cieszy :D
Wojtek pisze:Frenzy:
Jeśli musi być nówka to dozbieraj trochę do Shure M97xE i będzie fajnie
W podobnym przedziale cenowym plasuje się wspomniana uprzednio Audiotechnica AT-120E/T. Czy oznacza to, że przegrywa ona w porównaniu do Shure M97xE, czy też to wyłącznie kwestia gustu ? A czy w przedziale między 200 a 300 zł jest coś godnego uwagi ?

A tak wybiegając już w przyszłość: gdzie w stolicy można liczyć na wykonanie profesjonalną kalibrację nowej wkładki plus garść niezbędnych porad ? I na jaki wydatek wówczas trzeba być przygotowanym :think: ?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#19

Post autor: Winters »

Kalibracja gdzieś na mieście jest bez sensu, bo jak wrócisz do domu to już będziesz miał wszystko krzywo. Poczytaj jak najwięcej, popytaj i sam zrobisz.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Frenzy
Posty: 249
Rejestracja: 08 gru 2012, 21:33

Re: Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#20

Post autor: Frenzy »

Winters pisze:Kalibracja gdzieś na mieście jest bez sensu, bo jak wrócisz do domu to już będziesz miał wszystko krzywo. Poczytaj jak najwięcej, popytaj i sam zrobisz.
W jakim sensie ma się pokrzywić ? Chodzi Ci o to, że u siebie nie odtworzę warunków idealnego ustawienia gramofonu w poziomie czy jak ?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#21

Post autor: eenneell »

Frenzy pisze:W jakim sensie ma się pokrzywić ? Chodzi Ci o to, że u siebie nie odtworzę warunków idealnego ustawienia gramofonu w poziomie czy jak ?
jak wiesz lepiej- nie pytaj/nie szukaj rady :lol:
Awatar użytkownika
Frenzy
Posty: 249
Rejestracja: 08 gru 2012, 21:33

Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#22

Post autor: Frenzy »

eenneell pisze:jak wiesz lepiej- nie pytaj/nie szukaj rady

No właśnie chodzi o to, że nie wiem i chciałbym się dowiedzieć przynajmniej paru szczegółów odnośnie odmienności kalibracji w różnych miejscach, chyba że to wiedza tajemna i lepiej się ponabijać z pytającego :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#23

Post autor: Wojtek »

Frenzy pisze:W podobnym przedziale cenowym plasuje się wspomniana uprzednio Audiotechnica AT-120E/T.
Niezbyt podobnym, bo za cenę Shure nie kupisz u nas AT-120, chyba że okazyjnie.
To i tak jest już debata ponad Twój zakładany budżet, więc chyba nie ma co przeginać.
Frenzy pisze:Czy oznacza to, że przegrywa ona w porównaniu do Shure M97xE, czy też to wyłącznie kwestia gustu ?
Nie. Kwestia Twoich preferencji odsłuchowych i budżetu.
Frenzy pisze:A czy w przedziale między 200 a 300 zł jest coś godnego uwagi ?
Chociażby wspomniana seria Grado. Niekoniecznie Black, bo za nieco więcej można już dostać igłę Green.
Jednak myślę, że bardziej będziesz zadowolony z wspomnianego Shure.
Frenzy pisze:A tak wybiegając już w przyszłość: gdzie w stolicy można liczyć na wykonanie profesjonalną kalibrację nowej wkładki
Lepiej wybij to sobie z głowy.
Frenzy pisze:plus garść niezbędnych porad ?
Tzn. jakich porad? Jak masz jakieś pytania to wal, a jak nie wiesz jeszcze o co pytać to czytaj.
Frenzy pisze:W jakim sensie ma się pokrzywić ? Chodzi Ci o to, że u siebie nie odtworzę warunków idealnego ustawienia gramofonu w poziomie czy jak ?
Chodzi o to, że w drodze transportu ramię ma sporą szansę się rozkalibrować.
Frenzy pisze:odnośnie odmienności kalibracji w różnych miejscach
Jakich różnych miejscach?
Frenzy pisze:chyba że to wiedza tajemna i lepiej się ponabijać z pytającego :)
Nikt się nie nabija, a zakazu na czytanie i pytanie jak dotąd nie ma.
Przejrzyj istniejące wątki o ustawianiu ramienia i wkładki. To naprawdę nie boli, a z pewnością zaprofituje.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Frenzy
Posty: 249
Rejestracja: 08 gru 2012, 21:33

Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#24

Post autor: Frenzy »

Dzięki Wojtek za zdroworozsądkowe podejście do może infantylnych pytań żółtodzioba w temacie :roll:
Wojtek pisze: A tak wybiegając już w przyszłość: gdzie w stolicy można liczyć na wykonanie profesjonalną kalibrację nowej wkładki


Lepiej wybij to sobie z głowy


Tutaj odpowiedź trochę mnie zaskoczyła. Słyszałem o punkcie Pana Artura Ciuby na Słowiczej, ale pewnie warto go wziąć pod uwagę dopiero przy poważniejszych problemach z winylokręćkiem :think:

A wracając do sedna wątku: coraz bardziej skłaniam się ku zakupowi Shure M97xE. Chyba, że na dniach ktoś rzuci inny pomysł, który wart będzie wzięcia z mojej strony pod rozwagę. Tak czy siak, kalibracja DIY czeka mnie na pewno ;)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#25

Post autor: Winters »

Shure ma tą zaletę, że jak już sobie zgrasz oryginalną igłę (czyli za jakieś 800-1000 godzin sluchania) to możesz zainstalować igłę Jico SAS, co sprawi, że ten M97xE będzie mógł konkurować z droższymi wkładkami (m.in. AT 440 MLa)
DIOMEDES KATO
Basek
Posty: 59
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:29

Re: Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#26

Post autor: Basek »

Posiadam od niedawna SHURE M97xE i mogę ci z czystym sumieniem polecić. Ktoś już tu pisał że ma niezłego kopa i zgadzam się z tą opinią, a nawet bym powiedział że ma nie tylko niezłego a potężnego kopa ;) Przesiadłem się na szczurka z AUDIOTECHNICA AT-95E i moim skromnym zdaniem jest oooogromna różnica. Moja rada - Kupuj SHURE M97xE a będziesz na bank zadowolony.
PS: Oczywiście zakup SHURE M97xE nie był przypadkowy tylko wkładka została wybrana po dogłębnej i długiej debacie na owym forum.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup nowej wkładki z igłą do Technics SL-Q3

#27

Post autor: Wojtek »

Frenzy pisze:Tutaj odpowiedź trochę mnie zaskoczyła.
A nie powinna. Ja nie lubię kiedy ktoś zdolny do czynności manualnych robi z siebie samego inwalidę, stąd namawiam do samodzielności.
Frenzy pisze:Chyba, że na dniach ktoś rzuci inny pomysł, który wart będzie wzięcia z mojej strony pod rozwagę.
Niestety, w Polsce nie ma aż takiego wyboru nowych wkładek jak byśmy sobie życzyli.

Przykładowo, gdyby używki wchodziły w grę to też byłaby już nieco inna dyskusja, ale problem z ich dostępnością jeszcze większy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ