Unitra-Fonica GS-434 Bernard - Jaka wkładka, przedwzmacniac

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
hartingh
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, 15:05

Unitra-Fonica GS-434 Bernard - Jaka wkładka, przedwzmacniac

#1

Post autor: hartingh »

Witam,
Stałem się posiadaczem gramofonu Unitra-Fonica GS-434 Bernard. Gramofon jak ze sklepu - praktycznie nieużywany, z pewnego źródła.
Kieruję do Was drodzy forumowicze po prześledzeniu całego forum pytania dotyczącego wkładki do ww. gramofonu, gdyż nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Z czy zagra:
- z Denon RCD-M38
Co zagra:
- głównie klasyka rocka

Wkładki, nad którymi się zastanawiam:
- AUDIOTECHNICA AT 95 E
- ORTOFON OM 5E
- ORTOFON OM 10E

Która z ww. lepiej zagra? Bo przyszłościowo to chyba większy wybór będę miał w igłach ortofona, gdybym miał potrzebę zmian. Co polecacie?

A drugie pytanie (jeśli mogę zadać w tym topicu) dotyczy przedwzmacniacza:
- czy Monacor SPR-6 zagra lepiej niż jakiś DIY (np. z kitów AVT, Nord Elektronika lub Jabela np. z charakterystyką RIAA). Czy warto dopłacać?
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Unitra-Fonica GS-434 Bernard - Jaka wkładka, przedwzmacn

#2

Post autor: restimek »

Mam ortofona OMP10 (podobno to jest to samo co OM10 tyle że na mocowanie t4p) ogólnie o tym ortofonie chodzą głosy że gra wysoko. Osobiście potwierdzam tę opinię. Wkładka gra dość wysoko i szczegółowo ale basu i dolnego środka jak dla mnie jest zdecydowanie za mało (przynajmniej na moim sprzęcie)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Unitra-Fonica GS-434 Bernard - Jaka wkładka, przedwzmacniac

#3

Post autor: Kusma »

hartingh pisze:czy Monacor SPR-6
jak już masz kupowac tani przedwzmacniacz to kup vivianco PA 111 lub PA 114 - jest tanszy niz monacor a gra o wiele lepiej
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra-Fonica GS-434 Bernard - Jaka wkładka, przedwzmacniac

#4

Post autor: Wojtek »

hartingh pisze:Bo przyszłościowo to chyba większy wybór będę miał w igłach ortofona, gdybym miał potrzebę zmian.
Przyszłościowo to pewnie prędzej zmienisz sobie gramofon niż sięgniesz po igłę 20, bo co prawda igły można upgrade'ować, ale tylko w ramach tej jednej serii, czyli Ortofon OM :) Tak więc nie ma co się martwić.

Jak na początek przygody z czarnymi płytami zainwestuj w AT-95E, Vivanco i do przodu. Jak Ci po jakimś czasie będzie czegoś brakowało to przejdziesz na lepszy gramofon, lepszą wkładkę, lepszy wzmacniacz (zamiast miniwieży), lepsze kolumny (zamiast miniwieży) itp. itd.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
hartingh
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, 15:05

Re: Unitra-Fonica GS-434 Bernard - Jaka wkładka, przedwzmacn

#5

Post autor: hartingh »

No właśnie :)
Co do miniwieży to już czuję niedosyt, ale warunki mieszkaniowe nie pozwalają na nic większego (czyt: Żona nie zgodziła się na wzmacniacz i porządne kolumny).
Co do
restimek pisze:Mam ortofona OMP10 (podobno to jest to samo co OM10 tyle że na mocowanie t4p) ogólnie o tym ortofonie chodzą głosy że gra wysoko. Osobiście potwierdzam tę opinię.
Dzięki za powyższą informację. Bo przy tym moim mini mam czasami wrażenie, że gra za wysoko (a pewne dźwięki schodzą za nisko) - ale to taki urok. Producent tak wysterował dźwięk, że pewnie na każdym poziomie głośności (nieszczęsna regulacja skokowa) gra ciut inaczej. Nie było by dobrze, gdyby jeszcze do tego gramofon grał wysoko.

W takim chyba razie nie pozostaje mi nic innego jak kupować. :)
Mam tylko pytanie. Widzę, że w większości sklepów PA111 i PA114 jest niedostępny. Jest natomiast PA115. Jak wygląda jego charakterystyka? Czy to faktycznie ulepszona PA111 jak podają na Alle...?

Ps.
Jak będę miał problemy z uziemieniem (przy zmianie DIN na RCA) to będę pytał, chyba że ktoś z Was już komuś radził jak to zrobić i ma linka). Ja przeszukując fora widzę, że trochę informacji o tym jest, natomiast nie wiem czy nie będzie z tym problemów.
Dzięki!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra-Fonica GS-434 Bernard - Jaka wkładka, przedwzmacniac

#6

Post autor: Wojtek »

hartingh pisze:Jest natomiast PA115. Jak wygląda jego charakterystyka? Czy to faktycznie ulepszona PA111 jak podają na Alle...?
Czy ulepszony to nie wiem, ale z pewnością jest to następca PA-111, bo wycofali go z produkcji/oferty i wprowadzili PA-115 na jego miejsce.
hartingh pisze:Jak będę miał problemy z uziemieniem (przy zmianie DIN na RCA) to będę pytał, chyba że ktoś z Was już komuś radził jak to zrobić i ma linka).
Coś już kiedyś było, a Unitrowców i Dualowców, którzy już przeszli tą drogę trochę jednak tutaj jest :)
hartingh pisze:natomiast nie wiem czy nie będzie z tym problemów.
Zależy co i jak zrobisz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Unitra-Fonica GS-434 Bernard - Jaka wkładka, przedwzmacniac

#7

Post autor: eenneell »

hartingh pisze:Nie było by dobrze, gdyby jeszcze do tego gramofon grał wysoko.
Ale gramofo nie gra (nawet kiedy gra) tylko odtwarza ;)
A co do "góry" OM10 - potwierdzam- gra "sucho" ( ja sobie pomagam pokrętłami we azmacniaczu! i jest OK :) )
Dużo radości w graniu... gramofonu :!:
hartingh
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, 15:05

Re: Unitra-Fonica GS-434 Bernard - Jaka wkładka, przedwzmacn

#8

Post autor: hartingh »

Oczywiście, że odtwarzał. :)
Czyżbym rozmawiał z samymi prawnikami? Z reguły to oni taką uwagę przywiązują do słówek;)
Dzięki jeszcze raz za pomoc.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Unitra-Fonica GS-434 Bernard - Jaka wkładka, przedwzmacniac

#9

Post autor: eenneell »

eenneell pisze:Ale gramofo nie gra (nawet kiedy gra) tylko odtwarza ;)
hartingh pisze:Czyżbym rozmawiał z samymi prawnikami?
To był taki "prawniczy żarcik" do pożarcia/ przełknięcia :) ;) :D
ODPOWIEDZ