Wzmacniacz / preamp + wzmacniacz do 1000/1500

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
słonecznik
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:11

Wzmacniacz / preamp + wzmacniacz do 1000/1500

#1

Post autor: słonecznik »

Witam

Ostatnio w sposób dosyć przypadkowy wszedłem w posiadanie głośników Tonsil Zeus wraz z wzmacniaczem Pioneer - a450. Mając taki komplet postanowiłem dokupić do niego gramofon Denon dp-300f( w niedługim czasie zmiana wkładki ).

Biorąc pod uwagę "specyfikę" moich kolumn postanowiłem rozbudować zestaw o nowy wzmacniacz z wejściem phono lub preamp + wzmacniacz. I tutaj chciałbym prosić o radę. Czy w takim budżecie uda się w jakiś znaczący sposób poprawić jakość dźwieku - jeśli tak to co możecie polecić. Gramofonu używam głównie do słuchania wszystkich rodzajów rocka.

Pozdrawiam
słonecznik
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:11

Re: Wzmacniacz / preamp + wzmacniacz do 1000/1500

#2

Post autor: słonecznik »

Po wstępnych oględzinach i odsłuchach myślę nad kontynuacją marki denon, konkretnie PMA-720AE + wkładka Ortofon 2M Red. Pytanie czy jest sens do tego dokupować zewnętrzny preamp i co ew możecie polecić
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmacniacz / preamp + wzmacniacz do 1000/1500

#3

Post autor: Reymont »

Czemu Ortofon Red? Z czym porownywales?
słonecznik
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:11

Wzmacniacz / preamp + wzmacniacz do 1000/1500

#4

Post autor: słonecznik »

M in z Grado Black - ale sprawa jest otwarta, napisałem tutaj post, ponieważ mam problem z zestawieniem wzmacniacza do wkładki i moich głośników. Chce uniknąć problemu "wąskiego gardła" w którym mój wzmacniacz nie bedzie w stanie obsłużyć dobrze wkładki na tych głośnikach.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz / preamp + wzmacniacz do 1000/1500

#5

Post autor: Wojtek »

Grado Prestige Black to trochę nie ta liga do porównań.

Jeśli musi być nowy i za takie pieniądze to ten Denon jest OK. Marantz PM6004 może byłby ciut lepszym wyborem, ale tutaj trzeba by dorzucić dodatkowe 5 stów, co niekoniecznie przełoży się na proporcjonalny wzrost jakości ;)

Inwestowanie w Denona DP-300F to też jest sprawa na wyrost, ale mimo wszystko wymiana wkładki w tym wypadku jest możliwa i ma jakiś sens, choćby na zasadzie takiej, że potem taka wkładka może przejść do lepszego gramofonu.

Zamiast pakować się w 2M Red, przemyśl Shure M97xE.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
słonecznik
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:11

Wzmacniacz / preamp + wzmacniacz do 1000/1500

#6

Post autor: słonecznik »

Dzieki za rady.
Jeszcze jedno pytanie macie jakieś opinie o AMC XIA? I czy jeśli zdecyduje się na tego denona, jest realny sens inwestować w jakiś przedwzmacniacz?
ODPOWIEDZ