przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
cancer86
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: zachodniopomorskie

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#1

Post autor: cancer86 »

Witam

Dokonałem wyboru i zakupiłem model Dual CS 435 (http://allegro.pl/show_item.php?item=4632168335).
Teraz kolejna prośba do Was. Jaki przedwzmacniacz i wzmacniacz polecacie? Czy ta wkładka jest dobra na początek? Chciałbym podłączyć ten gramofon pod kino domowe (którego jeszcze nie kupiłem), czy może jednak lepiej jest złożyć osobny zestaw?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#2

Post autor: esdarek »

Witaj ponownie:)
Wkładka jest super. Jeśli igła nie jest zmasakrowana to nie zmieniaj bo za lepszą będziesz musiał dać więcej niż dałeś za gramofon.
Chcesz kupić pawdziwe kino domowe czyli amplituner producenta sprzętu audio i kolumny producenta kolumn czy takie se coś z cyklu wszystko jednego producenta np Samsung,LG,Panasonic itp?
cancer86
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#3

Post autor: cancer86 »

Nie aż tak to nie będę szaleć :) Na kino chcę wydać ok 2-3k tylko, że to trochę potrwa. Jeżeli za przedwzmacniacz i wzmacniacz nie musiałbym dużo wydać to na razie wolałbym tą opcję.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#4

Post autor: esdarek »

z 2-3 k masz fajne kino np Yamaha +Jamo
cancer86
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#5

Post autor: cancer86 »

A ile muszę wydać na sensowny zestaw przedwzmacniacz i wzmacniacz?
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#6

Post autor: esdarek »

cancer86
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#7

Post autor: cancer86 »

Z moją wiedzą mogę stwierdzić: fajnie wygląda ten zestaw :P
Czy ma sens kupienie głośników bezprzewodowych i czy nie mają one astronomicznych cen? Chciałbym uniknąć plątaniny kabli jak i nie prowadzić kabla przez cały pokój na ścianę za plecy.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#8

Post autor: esdarek »

Absolutnie nie polecam zadnych glosnikow bezprzewodowych! To zabieg marketingowy. One tez maja przewody tyle ze zasilajace. Przewody poprowadzisz pod/za listwami przypodlogowymi lub pod panelami podlogowymi jesli robisz remont.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#9

Post autor: Wojtek »

Jeśli chcesz kupić kino domowe (czyli amplituner/wzmacniacz 5.1) to nie potrzebujesz dodatkowego wzmacniacza stereo. Wystarczy przedwzmacniacz. Koledzy w wątku gramofonowym już Tobie polecili Behringera i Vivanco :)

Jednakże jeśli nie masz w tej chwili ani żadnych kolumn ani wzmacniacza to na samym przedwzmacniaczu sobie gramofonu nie posłuchasz, chyba że wepniesz go do komputera czy jakiejś miniwieży. Nie wiem czy masz jakikolwiek sprzęt grający w domu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kjub1982
Posty: 25
Rejestracja: 25 wrz 2014, 08:25
Gramofon: DUAL CS-601

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#10

Post autor: kjub1982 »

Witam.
Pozwoliłem się podpiąć pod temat żeby nie zaśmiecać forum.
Widzę, że z kolegą cancer86 idziemy "łeb w łeb" - kupno gramofonu (również podobał mi się ten 435) , teraz przedwzmacniacz. :D

Co do kina domowego od siebie.
Posiadam jak w opisie H/K + Jamo i gra to bardzo dobrze. Nie kupowałem subwoofera bo nawet bez tego szklanki w szafkach drżą w kuchni dość konkretnie. Co do wysokich tonów brzmienie jest bardzo ostre co mi się podoba, środek też niczego sobie. Najlepiej wszystko brzmi na dywanie. Wtedy naprawdę jest w dechę i trzęsie bebechami.
Oczywiście wszystko w stereo. Takie są moje odczucia.

cancer86 - jakbyś był gdzieś w pobliżu (małopolska) to zapraszam na odsłuch , zawsze to lepiej posłuchać w mieszkaniu/domu niż salonie.

Pytanie moje brzmi :
Na stanie mam również stary wzmacniacz Unitra PW8010.
Czy jest możliwość podpięcia : gramofon -> Unitra (jako przedwzmacniacz, w tym przypadku pass-through sygnału) -> ampli do którego mam podpięte głośniki ? Nie będzie się to gryzło ?
Czy może lepiej nie kombinować i kupić preampa (tutaj nie mam dylematu - na początek Behringer PP400) ?

Dziękuję za sugestię i sorry za podpięcie.
Pozdrawiam
Gramofon : Dual CS-601
Amplituner : HK AVR-247
Speakers : Jamo S606
Preamp : Behringer PP400
Deck : TC-K2A
Słuchawki : AUDIO-TECHNICA ATH-M50X
Słucham : Rock/Metal/Drum&Bass/Rave/muzyka klubowa UK
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#11

Post autor: esdarek »

Możesz użyć 8010 jako preampa ,ale jakość wbudowanego w ten wzmacniacz preampa ,pobór prądu, a także gabaryty(wiem,ze to mini ale jednak kilka razy większy od PP400) stawiają temat pod znakiem zapytania.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#12

Post autor: chudy_b »

kjub1982 pisze:Na stanie mam również stary wzmacniacz Unitra PW8010.
Czy jest możliwość podpięcia : gramofon -> Unitra (jako przedwzmacniacz, w tym przypadku pass-through sygnału) -> ampli do którego mam podpięte głośniki ? Nie będzie się to gryzło ?
Teoretycznie jest taka możliwość. Ten wzmacniacz ma tzw. pętlę magnetofonową, czyli wejście i wyjscie. Gramofon wpinasz do wejścia gramofonowego, a wyjście magnetofonowe podpinasz do swojego HK.
Nie wiem tylko czy to ma sens. Tego PW trzeba gdzieś postawić, Jego końcówki bez potrzeby będa ciągnąć prąd. Ja bym się w to nie bawił, tylko kupił zewnętrzny.

EDIT: No prosze jak się zgadzamy esdarek :D
cancer86
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#13

Post autor: cancer86 »

Nie ma problemu kolego kjub1982. Niestety jestem z Zachodniopomorskiego. Przymierzam się do zakupy zestawu kina ale jeszcze muszę trochę poczekać. Na razie chciałbym kupić coś taniego abym mógł posłuchać.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#14

Post autor: esdarek »

Jeśli chcesz to robić na raty w sensie po kolei to kup amplituner i kolumny główne, a potem dokup resztę kolumn i subwoofer. Jeśli natomiast chcesz jakiś sprzęt doraźnie to kup coś używanego(jakiś wzmacniacz z preampem). Jest jeszcze jedno rozwiązanie całkiem rozsądne. Kup sobie wieże mikro JVC. Mieli taką serię która gra nieprawdopodobne jak na swoje wymiary, a zwłaszcza jak się popatrzy na głośniki. Przeczy to całej wiedzy na temat akustyki ,ale gra i to bardzo. Taką używaną wieżę kupisz za mniej niż 100zł(do niej musisz mieć preamp)
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1663
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

przedwzmacniacz i wzmacniacz dla Dual CS-435

#15

Post autor: Michal35 »

Gramofon i kino domowe?!! :roll:
Jak dla mnie to nazwy już do siebie nie pasują.
Ja poszedłbym w stronę wzmacniacza stereo. Na pewno dźwięk będzie lepszy.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
ODPOWIEDZ