Amplituner Sony STR-V6

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
IgorKolakowski
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2023, 23:53

Amplituner Sony STR-V6

#1

Post autor: IgorKolakowski »

Znalazłem na allegro amplituner do 4 tysięcy. Rodzina mówi że sony to dobre, jednakże opinia kogoś mądrzejszego by się przydała...

Planuje używać go jako wzmacniacz do gramofonu i do CD. Oferta piszę że okazja, perła nawet, jednak nie potrafię określić czy to prawda, czy tylko gadka sprzedającego żeby nakłonić kupujących do zakupów. Jest coś lepszego jako wzmacniacz do 4 tysięcy, jakiś używany nie chiński bubel? Czy ten amplituner by zrobił dobrą robotę w moim mieszkaniu?
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Amplituner Sony STR-V6

#2

Post autor: dale »

IgorKolakowski pisze:
11 kwie 2023, 10:19
Czy ten amplituner by zrobił dobrą robotę w moim mieszkaniu?
Mieszkania Ci nie posprząta, jak podepniesz kolumny pasujące "mocą", to sąsiadów zachęcisz do przeprowadzki.
Czy ci się spodoba? Nie wiem, tego nie powie nikt, wzmacniacze różnie grają, z różnymi kolumnami. To jest sprzęt używany, ma prawo się zepsuć.
IgorKolakowski pisze:
11 kwie 2023, 10:19
Rodzina mówi że sony to dobre
Są lepsze, ja np. za te pieniądze szukał bym topowego Rotela z epoki i zrobił mu remont - kondensatory zawsze warto wymienić w starych sprzętach (co najmniej). Jeśli szukał bym wzmaka nie lampowego. Jeśli lampowego - bez poprawek, brał bym Yaquina (są po ok 2500 - 3 tyś), ale co, kto lubi. Są miłośnicy różnych marek i ich stylów gry, tak jak z samochodami.
IgorKolakowski
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2023, 23:53

Re: Amplituner Sony STR-V6

#3

Post autor: IgorKolakowski »

A więc jedyne co mi zostało to kupienie tego sprzętu, i później wiele innych, dokonać wyboru co mi się podoba takim sposobem. Jak z częściami w ogóle do takiego sprzętu?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Amplituner Sony STR-V6

#4

Post autor: chudy_b »

IgorKolakowski pisze:
11 kwie 2023, 10:55
Jak z częściami w ogóle do takiego sprzętu?
Tranzystory mocy w dziwnych obudowach, ale szczęśliwie nie V-FETy, więc w razie awarii da się coś dobrać. Warto poprosić sprzedawcę o zdjęcie środka, z widokiem na te tranzystory, żeby zobaczyć czy siedzą oryginały.
ODPOWIEDZ