preamp lampowy

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

preamp lampowy

#1

Post autor: wlodek1001 »

w swoim ampli ONKYO 875 mam wejście phono, jednak od pewnego czasu "kusi" mnie osobny przedwzmacniacz w tym lampowy, cos do 1500 zł, czytałem o Pro Ject, ale nie ma to jak wiadomości od użytkownika, moze ktoś ma i coś doradzi
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

preamp lampowy

#2

Post autor: Klimek »

Ja używam lampowego pre z tym że to jest DIY robione w Łodzi. Jeśli zależy Ci na jakości dżwięku a mniej na wyglądzie to jest to strzał w 10.

Miałem przyjemność gościć w domu trzech norweskich melomanów-audiofili z ich ładnie wyglądającymi, firmowymi preampami za naprawdę duże pieniądze i miło było widać zaskoczenie na ich twarzach ;)

Cena preampa 2000zł więc wyższa od założonej przez Ciebie lecz myślę że gra jest warta świeczki.

Pamiętaj, żeby posłuchać przed zakupem! Jeśli się da to najlepiej w swoim zestawie i w swoim domu i długo(powiedzmy kilka dni)
Czasami pewne elementy stereo na pierwszy rzut oka(ucha) grają rewelacyjnie i efektownie ale po dłuższym odsłuchu okazuje się że to co w pierwszej chwili nas urzekło staje się denerwujące!
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: preamp lampowy

#3

Post autor: ahaja »

Z działu DIY polecam projekt z tej strony: http://www.diyaudio.com/forums/tubes-va ... phono.html
Należy go wykonać dokładnie tak jak opisuje Thorsten.
Najlepsze pre lampowe jakie kiedykolwiek słyszałem. Jeśli już musi być lampa. ;-)

Ps.
Dodam, że wszelkiego rodzaju kity/zestawy pre lampowych z ebay można sobie wsadzić w pompkę. I nie ma to znaczenia, że sprzedawca opisał to jako pre Marantz czy cokolwiek innego.
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Re: preamp lampowy

#4

Post autor: wlodek1001 »

dzięki za informacje, ale niestety moja znajomośc elektroniki jest zerowa i nic sam nie zrobię,złoże, muszę tylko kupic coś firmowego lub DIY złożony i uruchomiony, nie musi być to lampa, ale pre dający inny odbiór dźwięku w stosunku do tego co mam z onkyo 875
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

preamp lampowy

#5

Post autor: Wojtek »

wlodek1001 pisze:nie musi być to lampa
W tytule wątku czytamy co innego, więc może zdecyduj się co tak właściwie chcesz :)

Tranzystorowych preampów trochę jednak jest (i to nie samoróbki).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Re: preamp lampowy

#6

Post autor: wlodek1001 »

oczywiście pre amp lampowy jest moim priorytetem nadal, ale jeżeli nic z tego nie wyjdzie to pozostanie tranzystor, nadal czekam na pomoc w wyborze
Awatar użytkownika
medpak
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

preamp lampowy

#7

Post autor: medpak »

A możesz podać namiar na gościa .... :violin:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

preamp lampowy

#8

Post autor: Wojtek »

wlodek1001:
Dla jasności, "Onkyo 875" to tak konkretnie amplituner kina domowego Onkyo TX-SR875 czy mylę sprzęty?

Jeśli tak to ja nie wiem czy szukanie przedwzmacniacza jest w tej sytuacji dobrym pierwszym krokiem w stronę polepszenia jakości brzmienia systemu (bo chyba o to chodzi?).

Fajne preampiki:

Yamaha C-65
http://allegro.pl/yamaha-c-65-przedwzma ... 55938.html

Luxman C-12
http://allegro.pl/luxman-c-12-1-przedwz ... 06435.html
medpak pisze:A możesz podać namiar na gościa .... :violin:
Wypadałoby trochę rozwinąć wypowiedź :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

preamp lampowy

#9

Post autor: Klimek »

Wojtek pisze:Jeśli tak to ja nie wiem czy szukanie przedwzmacniacza jest w tej sytuacji dobrym pierwszym krokiem w stronę polepszenia jakości brzmienia systemu (bo chyba o to chodzi?).
No, dokładnie.

Wlodek1001 Twój system zagra tylko tak dobrze jak jego najsłabszy element
Awatar użytkownika
medpak
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

preamp lampowy

#10

Post autor: medpak »

Chodziło mi o konstruktora wzm.lamp. o którym wspomniałeś
Klimek pisze:Ja używam lampowego pre z tym że to jest DIY robione w Łodzi. Jeśli zależy Ci na jakości dżwięku a mniej na wyglądzie to jest to strzał w 10.
:violin:
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Re: preamp lampowy

#11

Post autor: wlodek1001 »

Klimek pisze:
Wojtek pisze:Jeśli tak to ja nie wiem czy szukanie przedwzmacniacza jest w tej sytuacji dobrym pierwszym krokiem w stronę polepszenia jakości brzmienia systemu (bo chyba o to chodzi?).
niestety jestem "skazany" na to co mam, muszę łączyć stereo z kinem domowym. Względy logistyczne nie pozwalają mi na odzielny wzmacniacz stereo, więc ampli Onkyo 875 musi pozostać, odnośnie tego pre ampa chodzi mi o lampowy przedwzmaczniacz gramofonowy, bo korzystam z wejścia PHONO w ampli i nie wiem czy zmiana na osobny przedzmacniacz gramofonowy/ lampowy/ i podłączenie pod AUX da jakieś słyszalne zmiany
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

preamp lampowy

#12

Post autor: Wojtek »

Coś na pewno zmieni. Szczególnie jeśli jest to rozbudowany preamp z "nastawami" umożliwiającymi pewne dostosowanie jego parametrów pod Twoją wkładkę.
No i można śmiało założyć, że przedwzmacniacz gramofonowy w tym amplitunerze Onkyo jest podobnej klasy co tanie preampy gramofonowe, tak więc wszystko powyżej tego powinno teoretycznie zrobić poprawę.

Wiem, że przede wszystkim chciałbyś lampowy przedwzmacniacz gramofonowy, ale napisałeś też, że od tranzystorowych nie stronisz, dlatego podałem 2 przykłady fajnych przedwzmacniaczy tranzystorowych z bardzo dobrą sekcją Phono, mieszczących się w Twoim budżecie.
No chyba że przeszkadza Tobie to, że są to przedwzmacniacze, a nie tylko przedwzmacniacze gramofonowe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

preamp lampowy

#13

Post autor: wlodek1001 »

dzięki, jak na razie zostanę przy pre ampie gramofonowym, może kiedyś jak kino domowe "zmęczy " się to pójdę ostro w stereo
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

preamp lampowy

#14

Post autor: Wojtek »

Czyli jednak z jakiegoś powodu przeszkadza Tobie to, że proponuję Tobie całe przedwzmacniacze, a nie tylko przedwzmacniacze gramofonowe?
Pytam ponownie, bo nie zrozumiałem :)

To akurat chyba nie ma zbyt wiele wspólnego z pójściem ostro w stereo czy porzuceniem kina domowego, ale jako pewne rozwiązanie na Twój dylemat.
Wszak nie ma kłopotu z wykorzystaniem takiego solidnego preampa jedynie jako preamp gramofonowy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

preamp lampowy

#15

Post autor: wlodek1001 »

odpowiedż jest prosta, nie mam gdzie umieścić w konfiguracji mojego pokoju jakiegokolwiek sprzętu, a pre amp lampowy/ ew. tranzystorowy/ jeszcze jakoś upchne. Niestety warunki lokalowe są nadrzędne. Byłem zmuszony z tzw wieży usunąć dvd i sacd i zastąpić je jednym"klockiem" uniwersalnym
ODPOWIEDZ