Wzmacniacz pod Technics SL-D2

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
lostintime
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2021, 13:41

Wzmacniacz pod Technics SL-D2

#1

Post autor: lostintime »

Szukam jakiegoś wzmacniacza pod Technics SL-D2.
Zależy mi jedynie na wyjściu słuchawkowy bo nie używam stacjonarnych kolumn. Mam 500zl ale im mniej wydam tym lepiej.
Znalazłem coś takiego Behringer PP400 , czy jest to coś warte czy raczej elektrosmiec?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz pod Technics SL-D2

#2

Post autor: Wojtek »

Jeśli ma być przede wszystkim tanio to Behringer jest OK, niemniej nie posiada on dedykowanego wyjścia słuchawkowego, a po prostu zdublowane wyjście liniowe na duży jack (obok 2x RCA). Zresztą, nie ma tu regulacji głośności więc jeśli nie masz czegoś takiego po stronie słuchawek to byłoby raczej ciężko.

Przedwzmacniacze gramofonowe z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym to raczej nisza.

Tak więc zostają tańsze wzmacniacze zintegrowane. Nie musi to być żaden wypas, ważne żeby miał OK sekcję phono i wyjście słuchawkowe.
Szukałem rozbudowanych markowych przedwzmacniaczy wśród używek, ale nie zmieścilibyśmy się w budżecie :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
lostintime
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2021, 13:41

Re: Wzmacniacz pod Technics SL-D2

#3

Post autor: lostintime »

"ważne żeby miał OK sekcję phono i wyjście słuchawkowe" I tutaj mam wlaśnie problem bo sprzetem stacjonarnym nigdy sie nie pasjonowalem i jestem jak dziecko we mgle...
Chyba znalazlem tymczasowe rozwiązanie Technics SL-D2--->Behringer PP400--->wejscie liniwe w PC--->Sluchawki
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz pod Technics SL-D2

#4

Post autor: Quarter »

Tak naprawdę to przejrzyj chociaż z 10 stron wątku "zakupy - wzmacniacz do 500 zł". Większość wzmacniaczy z epoki ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy - gniazdo wejściowe zwykle oznaczone jest jako "phono" (chyba, że napisy po niemiecku to będzie "platter" czy jakoś tak). 500 zł to fajny budżet, za 300 też są fajne klocki. Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić JVC AX-1 lub podobne z tej serii lub następnej - moim zdaniem niedoceniane wzmacniacze, które kupisz poniże 300 zł a grają jak sprzęt o co najmniej 100-200 zł droższy. Druga marka którą polecam to Nikko - ok. 400-500 są fajne sztuki, a z tańszych być może za moment będę miał w ręku za ok 200 zł Nikko NA-340 i pójdzie dalej - muszę tylko sprawdzić czy działa i jak z przedwzmacniaczem. Ale przejrzyj wątki zakupowe, dużo się dowiesz. Klocków jest pełno w tym budżecie. Możesz też pokusić się o jakiś fajny amplituner z epoki.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wzmacniacz pod Technics SL-D2

#5

Post autor: Bacek »

lostintime pisze:
14 lip 2021, 00:24
Szukam jakiegoś wzmacniacza pod Technics SL-D2.
Zależy mi jedynie na wyjściu słuchawkowy bo nie używam stacjonarnych kolumn. Mam 500zl ale im mniej wydam tym lepiej.
Znalazłem coś takiego Behringer PP400 , czy jest to coś warte czy raczej elektrosmiec?
To po co mówić o wzmacniaczu ogólnie. Kup do tego Bheringera dowolny wzmacniacz słuchawkowy i będzie działać. Podłączanie gramofonu do komputera może rodzić całą masę problemów. Poza tym poco włączać szumiące pudło tylko do słuchania płyt.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
lostintime
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2021, 13:41

Re: Wzmacniacz pod Technics SL-D2

#6

Post autor: lostintime »

Bacek pisze:
14 lip 2021, 11:43
lostintime pisze:
14 lip 2021, 00:24
Szukam jakiegoś wzmacniacza pod Technics SL-D2.
Zależy mi jedynie na wyjściu słuchawkowy bo nie używam stacjonarnych kolumn. Mam 500zl ale im mniej wydam tym lepiej.
Znalazłem coś takiego Behringer PP400 , czy jest to coś warte czy raczej elektrosmiec?
To po co mówić o wzmacniaczu ogólnie. Kup do tego Bheringera dowolny wzmacniacz słuchawkowy i będzie działać. Podłączanie gramofonu do komputera może rodzić całą masę problemów. Poza tym poco włączać szumiące pudło tylko do słuchania płyt.
Bo wydawalo mi sie ze to najprostszy sposób , i pewnie tak jest. Trafil sie Behringer za 50zl wiec postanowilem zaryzykowac. Jesli z wejsciem liniowym w PC nie wypali to moze zaryzykuje polaczenie z audiogd. Zakup wzmacniacza nadal jest aktualny ale chyba powiekszę buzet i poszukam czegos klasycznego w okolicach 1000
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz pod Technics SL-D2

#7

Post autor: Wojtek »

lostintime pisze:
14 lip 2021, 12:20
Trafil sie Behringer za 50zl wiec postanowilem zaryzykowac.
I wszystko jasne :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wzmacniacz pod Technics SL-D2

#8

Post autor: Bacek »

lostintime pisze:
14 lip 2021, 12:20
Jesli z wejsciem liniowym w PC nie wypali to moze zaryzykuje polaczenie z audiogd.
Hmm, są lepsze pre gramofonowe a i zdecydowanie tańsze wzmacniacze słuchawkowe (no chyba że już go masz ale to nie wiem skąd wątpliwości).
Dziwne zestawienie. Osobiście odwrócił bym budżety, więcej w pre mniej w słuchawkowy.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
lostintime
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2021, 13:41

Re: Wzmacniacz pod Technics SL-D2

#9

Post autor: lostintime »

Audio gd juz mam .
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wzmacniacz pod Technics SL-D2

#10

Post autor: Bacek »

To po co ten komputer i zakup wzmacniacza "głośnikowego" do słuchawek?

Pomijam że ogólnie tytuł "Wzmacniacz pod Technics SL-D2" jest od czapy bo co ma wspólnego wzmacniacz z gramofonem. Wzmacniacz dobiera się pod kątem głośników a nie źródeł.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ