Thorens MM 002 Przedwzmacniacz gramofonowy do 600 zł

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Ignorabimus
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2021, 19:06

Thorens MM 002 Przedwzmacniacz gramofonowy do 600 zł

#1

Post autor: Ignorabimus »

Witam,

Jaki proponujecie przedwzmacniacz gramofonowy do 600 zł? Czytałem ostatnio o Thorens MM 002. Firma godna zaufania, urządzenie będzie grało w dość dziwnym zestawie:
Gramofon Audio Technica AT-LP120XBT-USB. Wkładka Audio Technica DUAL MM AT-VM95E. Całość podłączona pod kolumny aktywne Microlab solo 9c. Wiem, że to dość dziwne połączenie ale na chwile obecną brak budżetu na wzmacniacz i kolumny. Zestaw który posiadam ma małą moc- tzn kolumny grają cicho a potencjał mocy mają większy. Czy ten Thorens poprawi trochę całość? Czy może
do tego zestawu nie warto na razie przepłacać i kupić coś tańszego jak np. Art DJ PRE II. Czy w ogóle pod kolumny aktywne warto się w to bawić? Gramofon posiada suwak phono/line. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
szogoon
Posty: 38
Rejestracja: 29 mar 2021, 14:06
Gramofon: WEGA P550SH
Lokalizacja: Łódź

Re: Thorens MM 002 Przedwzmacniacz gramofonowy do 600 zł

#2

Post autor: szogoon »

Podejrzewam, że prawdopodobnie nikt z forum nie łączył takich klocków, więc możesz długo czekać na odpowiedź.
Ja na Twoim miejscu bym sprawdził Art DJ PRE II i jakąś ciekawszą wkładką.
W pre za 600zł na tym etapie bym nie inwestował.
Ignorabimus
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 2021, 19:06

Re: Thorens MM 002 Przedwzmacniacz gramofonowy do 600 zł

#3

Post autor: Ignorabimus »

szogoon pisze:
19 kwie 2021, 12:12
Podejrzewam, że prawdopodobnie nikt z forum nie łączył takich klocków, więc możesz długo czekać na odpowiedź.
Ja na Twoim miejscu bym sprawdził Art DJ PRE II i jakąś ciekawszą wkładką.
W pre za 600zł na tym etapie bym nie inwestował.
Może faktycznie zacząć od tego Art DJ PRE II bo dobre opinie o nim słyszałem. Podejrzewam, że jeśli kupię tego Thorensa to przy następnym gramofonie może i tak wydawać się niewystarczający a na obecnym gramofonie to nawet nie wiem czy wybrzmi na 50%. W każdym razie zawsze może zrobić szybki zwrot jeśli coś nie zagra jak powinno.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Thorens MM 002 Przedwzmacniacz gramofonowy do 600 zł

#4

Post autor: RadTang »

Ja mam ART DJ PRE II. Nie mam z nim problemów. Jak dla mnie jest w porządku.
Kupiłem używkę za ok. 100 - 150 zł. Nówki są po ok. 250 zł, przynajmniej obecnie.
Jeśli nie potrzebujesz amplitunera z przedwzmacniaczem to taki ART to powinna być dobra opcja na start.
ODPOWIEDZ