Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maroza
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:35
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Lublin

Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#1

Post autor: maroza »

Miał ktoś styczność z tym sprzętem? A może wykonawca jest na forum? Wygląda na fajną polską robotę DIY, przedwzmacniacze są hybrydowe z wystającymi lampami, przypominające te z Chin.
:arrow: https://www.instagram.com/czarny_placek/

Jest: Thorens TD-160 Super + SME 3009 S2 Improved + Shure V15 III - iFi Zen Phono - JVC JA S55 - Pioneer S710

Było: Pioneer PL-12D, Pioneer PL-A38S, Grundig PS 3500, Daniel, HK PM645, Tannoy M2
Awatar użytkownika
Marlowe
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2020, 10:53
Gramofon: AT-LP120X
Lokalizacja: Włocławek

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#2

Post autor: Marlowe »

Cześć ,

Ogólnie kolega oferował spory asortyment wyrobów. Czas przeszły z uwagi na fakt ,że twórca wstrzymał (oby czasowo) działalność ( temat delikatny) jednak realizuje naprawy gwarancyjne oraz prowadzi serwis pogwarancyjny swoich wyrobów.

Mam pre-amp określany jako Bello Gatto I v2 , dostarczony z lampami 6Ж2П , obciążenie wkładki ustawione 47Kohm /220pf. Całość solidnie , estetycznie wykonana , możliwość sporej customizacji wyglądu i doświetlenia lamp przez zakupem . Wewnątrz nie rozkręcałem.
Wrażenia słuchowe : jakby mało basu dla mnie, jest trochę wycofany a górna zdecydowanie uwypuklona. Moim zdaniem nie sprawdzi się w połączeniu z jasnymi wzmacniaczami.

Pozdrawiam M.
Awatar użytkownika
maroza
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:35
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#3

Post autor: maroza »

CAT już u mnie. Sprzęt świetnie wykonany i bardzo ładny. Testowany z lepszymi lampami za dodatkową dopłatą. Od razu na plus to że u mnie jest bardzo cichy, w zasadzie w ogóle nie ma "buczenia".

Niestety brzmieniowo nie moja bajka - preamp gra bardzo górą. Miałem wrażenie że w stosunku do pre wbudowanego w JVC CAT zabiera mi część dźwięku. Nie zauważyłem rozszerzenia sceny, wręcz minimalne spłaszczenie. Nie czuje też jakiejś poprawy w zakresie separacji instrumentów/powietrza w graniu. Dla amatorów "cienkiego" dźwięku i uwydatnionych talerzy, myślę że może być to opcja warta rozważenia. Ja niestety z żalem i rozczarowaniem będę oddawał. Plus to nowe doświadczenie i przekonanie się o jakości pre wbudowanego w JVC.

Będę jeszcze testował po lekkim wygrzaniu jutro - jeżeli będzie poprawa dam znać.
Załączniki
IMG_20210213_185105.jpg
:arrow: https://www.instagram.com/czarny_placek/

Jest: Thorens TD-160 Super + SME 3009 S2 Improved + Shure V15 III - iFi Zen Phono - JVC JA S55 - Pioneer S710

Było: Pioneer PL-12D, Pioneer PL-A38S, Grundig PS 3500, Daniel, HK PM645, Tannoy M2
Rekiniasty
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#4

Post autor: Rekiniasty »

Jakie lampy zamontowane ?
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
maroza
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:35
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#5

Post autor: maroza »

Lampy to radzieckie 6J38P. Preamp bo wygrzaniu dalej jest bardzo jasny.
:arrow: https://www.instagram.com/czarny_placek/

Jest: Thorens TD-160 Super + SME 3009 S2 Improved + Shure V15 III - iFi Zen Phono - JVC JA S55 - Pioneer S710

Było: Pioneer PL-12D, Pioneer PL-A38S, Grundig PS 3500, Daniel, HK PM645, Tannoy M2
Rekiniasty
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#6

Post autor: Rekiniasty »

Mogę opisać moje przeboje z pre lampowymi, pierwszy pre był podobny to tego, czyli 2 lampy ale typ ecc83, z lampami Tesla, RFT grało jako tako, z odpowiednikami radzieckimi to była porażka, dopiero po zamontowaniu 12ax7 zachodnich z epoki zaczęło grać nawet nawet, chociaż brakowało kopa czy czegoś tam jeszcze. Sprzedałem.
Następny był klon EAR834, na 3 lampach ecc83. Z nim robiłem różne konfiguracje i tak, z radzieckimi lampami słabo, sucho, bez basu i fajnych wysokich.
Z Tesla, RFT z epoki dużo lepiej ale tez coś brakowało. Dopiero włożenie zachodnich lamp NOS zrobiło efekt WOW. Wszystkie rejestry bardzo mi się podobały, tłusty bas, piękne, nie krzykliwe wysokie, piękny środek, ogólnie cud miód. Sprzedałem ale tylko dlatego że kupiłem oryginał EAR834.
Jak dla mnie wnioski są jednoznaczne, tylko zachodnie lampy NOS dają to czego by się oczekiwało (mając porównanie oczywiście).
Nie oszukujmy się, radzieckie lampy po 5 zł w tej topologii grać po prostu nie mogą.
Może będę się powtarzał ale tak jak inni koledzy polecam pre robione przez Marka (Misse). Nic tańszego i słabszego konstrukcyjnie nie będzie grało, po prostu.
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
maroza
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:35
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#7

Post autor: maroza »

Dzięki za cenne uwagi - o tym co piszesz przekonałem się na własnej skórze i dlatego ze względu na budżet spróbuję tranzystorów - będę szukał kambodży/schiit mani.
:arrow: https://www.instagram.com/czarny_placek/

Jest: Thorens TD-160 Super + SME 3009 S2 Improved + Shure V15 III - iFi Zen Phono - JVC JA S55 - Pioneer S710

Było: Pioneer PL-12D, Pioneer PL-A38S, Grundig PS 3500, Daniel, HK PM645, Tannoy M2
Rekiniasty
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#8

Post autor: Rekiniasty »

Z tranzystorami mam małe doświadczenie bo tak naprawdę tylko Nudy słuchałem i wzmacniaczy wbudowanych.
Myśle że musisz szukać pre które ma możliwość regulacji Gain i ewentualnie innych nastawów. To dość ważne, szczególnie przy tańszych konstrukcjach, można jakoś sobie dopasować/skompensować tor odsłuchowy.
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1686
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#9

Post autor: MacPhisto »

U mnie CAT tranzystorowy gra(ok 20h)świetnie jestem mega zadowolony... no ale przesiadłem się z vivanco :D to co ja tam wiem :)
Mój CAT jest taki bardzo wyważony ani góra ani dół nie jest namolny, ale potrafi ładnie bass zaskoczyć. Dziś katowałem Pink Floyd i było bardzo przyjemnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i wiem, że trochę ze mną zostanie ten pre.

P.S. Kolega 32lysy z forum sprzedaje Regę może z nim sie dogadasz :)
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#10

Post autor: 32lysy »

MacPhisto pisze:
24 lut 2021, 19:00
U mnie CAT tranzystorowy gra(ok 20h)świetnie jestem mega zadowolony... no ale przesiadłem się z vivanco :D to co ja tam wiem :)
Mój CAT jest taki bardzo wyważony ani góra ani dół nie jest namolny, ale potrafi ładnie bass zaskoczyć. Dziś katowałem Pink Floyd i było bardzo przyjemnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i wiem, że trochę ze mną zostanie ten pre.

P.S. Kolega 32lysy z forum sprzedaje Regę może z nim sie dogadasz :)
Rega juz poszła :)
Awatar użytkownika
MacPhisto
Posty: 1686
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:09
Gramofon: Victor QL-A7

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#11

Post autor: MacPhisto »

32lysy pisze:
24 lut 2021, 19:46
Rega juz poszła :)

No to się nie dogadacie hehe :D
JVC QL-A7, pre CAT, Yamaha HTR 6130, Dali Zensor 7
Alien844
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2021, 14:44

Re: Przedwzmacniacze gramofonowe CAT Audio

#12

Post autor: Alien844 »

Panowie zastanawiam się na Cat Audio tranzystorowy a Fx-audio BOX01.
Jakieś opinie o tych przedwzmacniaczach?
ODPOWIEDZ