Onkyo vs Onkyo

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
hubert kot
Posty: 37
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:28

Onkyo vs Onkyo

#1

Post autor: hubert kot »

Witam,
zabieram się za zakup wzmacniacza onkyo.

Chciałbym wybrać coś z pośród:
Onkyo 8670
Onkyo 8450
Onkyo 8870/8850
Onkyo 8690

Kolumny mam 4 ohm.

Zależy mi, aby przyjemnie się słuchało (także na cichym ustawieniu) oraz aby nie brakowało dołu.
Miałem wcześniej 8250 który grał dopiero po podpięciu korektora.

Muzyka to prawie każdy rodzaj poza techno i metal.

W przypadku 8870 /8850 boję się o selektory pomimo, iż wystawiający informują o serwisach tych części (nie wiem, może zaryzykuje... ;-) )

Czy miał ktoś może te zestawy u siebie i może się podzielić opinią?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Onkyo vs Onkyo

#2

Post autor: Wojtek »

hubert kot pisze:
18 sty 2021, 20:38
Kolumny mam 4 ohm.
Jakie konkretnie?
hubert kot pisze:
18 sty 2021, 20:38
Miałem wcześniej 8250 który grał dopiero po podpięciu korektora.
I co, podbiłeś mu niskie tony korektorem? A na wzmacniaczu bass podbity na 100%?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
hubert kot
Posty: 37
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:28

Re: Onkyo vs Onkyo

#3

Post autor: hubert kot »

Wojtek pisze:
18 sty 2021, 23:45
hubert kot pisze:
18 sty 2021, 20:38
Kolumny mam 4 ohm.
Jakie konkretnie?
hubert kot pisze:
18 sty 2021, 20:38
Miałem wcześniej 8250 który grał dopiero po podpięciu korektora.
I co, podbiłeś mu niskie tony korektorem? A na wzmacniaczu bass podbity na 100%?
Kolumny to temat otwarty na potem. Do wymiany ale będą to podstawkowe, raczej z br z przodu, pokój okolo 12 m2.

Co do korektora... korektor tj niskie tone podkręcone ale lekko. Na wzmacniaczu praktycznie wychylone na max ale też nie zawsze, w zależności od płyty itp. Loudnes OFF.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Onkyo vs Onkyo

#4

Post autor: Wojtek »

Fajnie, ale chcę wiedzieć na jakich kolumnach musiałeś podbijać basy na wzmacniaczu + korektorem żeby było "dobrze".
Malo mnie obchodzi że planujesz zmienić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
hubert kot
Posty: 37
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:28

Re: Onkyo vs Onkyo

#5

Post autor: hubert kot »

Czy może kto inny się wypowiedzieć w temacie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Onkyo vs Onkyo

#6

Post autor: Wojtek »

Zajebiście :D Nie ma to jak chcieć sobie pomóc i ułatwiać sprawę, co nie? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Onkyo vs Onkyo

#7

Post autor: zbyszek1982 »

hubert kot pisze:
19 sty 2021, 12:20
Czy może kto inny się wypowiedzieć w temacie?
A po co, skoro nie odpowiadasz na proste pytania?
hubert kot
Posty: 37
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:28

Re: Onkyo vs Onkyo

#8

Post autor: hubert kot »

Nie o to chodzi, pisanie do kogoś "Malo mnie obchodzi że planujesz zmienić" jest interesujące.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Onkyo vs Onkyo

#9

Post autor: zbyszek1982 »

Jak podbijasz bas we wzmacniaczu o 10dB (tyle jest na skali w tym Onkyo) i jeszcze dodajesz na korektorze, to coś jest grubo nie halo, albo z kolumnami, albo z pomieszczeniem, albo ze słuchaczem. :lol:
hubert kot
Posty: 37
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:28

Re: Onkyo vs Onkyo

#10

Post autor: hubert kot »

zbyszek1982 pisze:
19 sty 2021, 12:35
Jak podbijasz bas we wzmacniaczu o 10dB (tyle jest na skali w tym Onkyo) i jeszcze dodajesz na korektorze, to coś jest grubo nie halo, albo z kolumnami, albo z pomieszczeniem, albo ze słuchaczem. :lol:
8250 ma +/- 10 db? ...

Pomieszczenie raczej ok.
Pisanie o słuchaczu bez sensu.

Miałem inne kolumny i basu nie brakowało trzeba było odejmować...I nie zadawaj pytań to czemu nie kupisz tamtych itp itd
Wątek jest o onkyo.

Wracając do pytanie głównego. Interesuje mnie opinia osób które miały styczność z tytułowymi wzmacniaczami i mogą napisać co nieco na temat ich brzmienia, czyli np model ten i ten wycofana średnica, ten i ten do mocny dół, itp itd.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Onkyo vs Onkyo

#11

Post autor: zbyszek1982 »

Brzmienie wzmacniacza w ogromnym stopniu zależy od kolumn. Rozmawianie o brzmieniu jakiegokolwiek wzmacniacza bez informacji z czym grał jest bez sensu.
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Onkyo vs Onkyo

#12

Post autor: Andy05 »

zbyszek1982 pisze:
19 sty 2021, 12:35
Jak podbijasz bas we wzmacniaczu o 10dB (tyle jest na skali w tym Onkyo) i jeszcze dodajesz na korektorze, to coś jest grubo nie halo, albo z kolumnami, albo z pomieszczeniem, albo ze słuchaczem. :lol:
Też tak sądzę.
hubert kot pisze:
19 sty 2021, 12:42

Pisanie o słuchaczu bez sensu.

Wracając do pytanie głównego. Interesuje mnie opinia osób które miały styczność z tytułowymi wzmacniaczami i mogą napisać co nieco na temat ich brzmienia, czyli np model ten i ten wycofana średnica, ten i ten do mocny dół, itp itd.
Aroganckie riposty są do aroganckich prawników (bez urazy, rynek decyduje) co biorą 50 zł za 10 minut na infolinii
hubert kot pisze:
19 sty 2021, 12:42
Wracając do pytanie głównego. Interesuje mnie opinia osób które miały styczność z tytułowymi wzmacniaczami i mogą napisać co nieco na temat ich brzmienia, czyli np model ten i ten wycofana średnica, ten i ten do mocny dół, itp itd.
Pisz do Onkyo lub: Poste Restante- Berdyczów.
hubert kot
Posty: 37
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:28

Re: Onkyo vs Onkyo

#13

Post autor: hubert kot »

Andy05 pisze:
19 sty 2021, 13:03
zbyszek1982 pisze:
19 sty 2021, 12:35
Jak podbijasz bas we wzmacniaczu o 10dB (tyle jest na skali w tym Onkyo) i jeszcze dodajesz na korektorze, to coś jest grubo nie halo, albo z kolumnami, albo z pomieszczeniem, albo ze słuchaczem. :lol:
Też tak sądzę.

Czy czytałeś mój wpis, iż z innymi kolumnami było ok?
Dosłownie post wcześniej.
Było ok i jak już pisałem nie grałem na maksymalnych wychyleniach zarówno niskich jak i dołu....


hubert kot pisze:
19 sty 2021, 12:42
Wracając do pytanie głównego. Interesuje mnie opinia osób które miały styczność z tytułowymi wzmacniaczami i mogą napisać co nieco na temat ich brzmienia, czyli np model ten i ten wycofana średnica, ten i ten do mocny dół, itp itd.
Pisz do Onkyo lub: Poste Restante- Berdyczów.

Mam pisać do onkyo bo Panu Wojtkowi coś nie podpasowało i już dalej potoczyło się jak się potoczyło?
Nie na wpis "mało obchodzi mnie... " odpisałem jak odpisałem itp itd.

Dużo razy już widziałem na tym forum tego typu dyskusje. Zupełnie bezsensu.


Różne wzmacniacze charakteryzują się różnym charakterem brzmienia i chyba osoby tak długo siedzące w temacie wiedzą o tym, czy nie?

Szkoda czasu na pisanie tutaj. Niech Pan Wojtek usunie ten cały wątek.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Onkyo vs Onkyo

#14

Post autor: zbyszek1982 »

hubert kot pisze:
19 sty 2021, 13:55
Różne wzmacniacze charakteryzują się różnym charakterem brzmienia
Pytanie czy wzmacniacz pokaże swój charakter brzmienia, jak do niego podłączysz kolumny, z którymi sobie nie poradzi.

Skoro z jednymi kolumnami bas w miarę był, a z drugimi go nie ma (wg. Twojej subiektywnej oceny), to mówimy o charakterze brzmienia wzmacniacza, czy o niedopasowaniu kolumn?

Szkoda, że informacja o tym, co to były za kolumny jest tajna. Trudno komuś doradzać dobór krawata jak się ma zawiązane oczy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Onkyo vs Onkyo

#15

Post autor: Wojtek »

Jeśli uraziło Ciebie moje "nie obchodzi" to wybacz, ale taka jest prawda, że Twoje plany na zmianę kolumn z perspektywy przedstawionego problemu (czyli "ten wzmak nie daje rady bez korektora, który będzie lepszy?") nie mają ABSOLUTNIE ŻADNEGO znaczenia w kontekście chęci rozwiązania tego problemu.

By móc Tobie pomóc wybrać kolejny wzmacniacz musimy mieć możliwość oceny z czego wynika problem.

Sam zresztą teraz przyznałeś że na innych kolumnach było lepiej.

To do czego dobieramy teraz wzmacniacz? Do "wstydliwego" teraz czy do planowanego "otwartego tematu"?
Do tego drugiego się nie podejmę, bo możemy sobie wymyślać w nieskończoność.

Tzn. mógłbym powrzucać Tobie wzmaki znane z basu (bardziej niż Onkyo, które przecież "cienkie" w tym zakresie nie jest, obiektywnie patrząc), ale nie byłoby to konstruktywne, a przecież nie chcę żebyś świadomie wyrzucał pieniądze albo palił nie w tym piecu co powinieneś.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ