Pomoc w doborze wzmacniacza do gramofonu Technics SL-1500C

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Hybryd
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2020, 13:39

Pomoc w doborze wzmacniacza do gramofonu Technics SL-1500C

#1

Post autor: Hybryd »

Witam!

W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu mojego pierwszego gramofonu.
Wybór padł na Technics SL- 1500C.
Gramofon wyposażony jest we wkładke Ortofon 2M Red( tutaj będę chciał porozmawiać ze sprzedawcą o wymianę wkładki na Ortofon 2M Blue pewnie za dodatkową opłatą)
Gramofon też posiada wbudowany przedwzmacniacz ( w innym temacie przeczytałem,że wbudowany preamp jest całkiem dobry)

I tutaj pojawia się moja prośba o pomoc :) Na dalsza budowe toru mam przeznaczona kwotę w wysokości 3000 tys. złotych.

Dylemat mam taki: Czy lepiej dołożyć więcej pieniędzy na wzmacniacz oraz nagłośnienie kosztem przedwzmacniacza?A w międzyczasie zbierać na przedwzmacniacz ( Myślałem o BUphono Pana Wydry:) )

Jeśli chodzi o wzmacniacze to w oko wpadły mi następujące
- Marantz pm6006 (używany około 1800zl)
- Nad C326 BEE ( nowy 1800zl)
-LUXMAN L 400 PHONO MM ,MC ( używany około 1600zl)
Pierwsze dwa z tego co wyczytałem są to wzmacniacze zintegrowane z przedwzmacniaczem. Oczywiście niekoniecznie muszą być te powyższe, każda sugestie wezmę pod uwagę.

Jeśli chodzi o nagłośnienie nie mam pojęcia jakie głośniki były by odpowiednie do odpowiednich wzmacniaczy. Tutaj też mam prośbę o podpowiedź.

Dodatkowe informacje ode mnie,które mogą pomóc w doborze komponentów to:pokój w którym będzie gramofon ma około 30m2 a muzyka, która będzie odtwarzana to przede wszystkim HipHop w szczególności polski od lat 90 po dziś.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze wzmacniacza do gramofonu Technics SL-1500C

#2

Post autor: Wojtek »

Hybryd pisze:
05 sty 2021, 16:58
w wysokości 3000 tys. złotych.
Wow 3 miliony :o

Przy 3k celowałbym w używkę w jak najlepszym stanie (po remoncie itp.).
Hybryd pisze:
05 sty 2021, 16:58
a muzyka, która będzie odtwarzana to przede wszystkim HipHop w szczególności polski od lat 90 po dziś.
Ooo to mam coś dla Pana: https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-te ... 0081311241

Nie wspominasz nic o kolumnach, a ten sam sprzedawca ma jeszcze fajne Saby: https://allegro.pl/oferta/kolumny-saba- ... 0080538261
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Pomoc w doborze wzmacniacza do gramofonu Technics SL-1500C

#3

Post autor: Frey »

Takimi poleceniami sami doprowadzamy nasz rynek do szaleństwa. Te Saby nie są tyle warte. Swego czasu długo je śledziłem i pomijając zachód gdzie chodzą za około połowę tej ceny to nawet u nas za tyle nie widziałem.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze wzmacniacza do gramofonu Technics SL-1500C

#4

Post autor: Wojtek »

Jeśli chodzą za mniej - spoko, nie patrzyłem na to z tej perspektywy, bo szczerze mówiąc od dawien dawna nie śledzę na co dzień ofert vintage audio i wypadłem z obiegu cenowego :)

Widzę tylko kłopot w tym jak ktoś mówi że "aaaa nie warto bo raz w grudniu popołudniu zdarzyła się okazja i było tanio" kiedy normalnie cena oscyluje właśnie wokół poziomu dostępnych sztuk, bo jest to przeciwne ekstremum. Tak tylko zaznaczam, nie mam pojęcia czy w przypadku tego modelu Saba tak jest :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Hybryd
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2020, 13:39

Re: Pomoc w doborze wzmacniacza do gramofonu Technics SL-1500C

#5

Post autor: Hybryd »

Wojtek pisze:
06 sty 2021, 10:42
Ooo to mam coś dla Pana:
Dziękuję za odpowiedź.Ja jednak poszukuje bardziej coś mniej gabarytowego bardziej smuklejszego.
Co do naglosnienia, potrzebuje pomocy aby to dobrze współgrało ze wzmacniaczem. A ciężko mi coś w tej kwestii wybrać bo słabo się znam w tym temacie niestety.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze wzmacniacza do gramofonu Technics SL-1500C

#6

Post autor: Wojtek »

Hybryd pisze:
06 sty 2021, 14:15
Ja jednak poszukuje bardziej coś mniej gabarytowego bardziej smuklejszego.
Czyli jakie wymiary? Jeśli musi być design jak w tych 3 propozycjach z poprzedniego posta to będzie to pewne ograniczenie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Hybryd
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2020, 13:39

Re: Pomoc w doborze wzmacniacza do gramofonu Technics SL-1500C

#7

Post autor: Hybryd »

Domyślam się,że może być ciężko.Właśnie szukam wzmacniacza w tym stylu. Podobnie z nagłośnieniem. Kolumny nie wchodzą w grę.
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pomoc w doborze wzmacniacza do gramofonu Technics SL-1500C

#8

Post autor: grzehu82 »

Wojtek pisze:
06 sty 2021, 13:50
Widzę tylko kłopot w tym jak ktoś mówi że "aaaa nie warto bo raz w grudniu popołudniu zdarzyła się okazja i było tanio" kiedy normalnie cena oscyluje właśnie wokół poziomu dostępnych sztuk, bo jest to przeciwne ekstremum. Tak tylko zaznaczam, nie mam pojęcia czy w przypadku tego modelu Saba tak jest
Frey ma rację, akurat ta oferta Sab to jakieś górne ekstrema cenowe. Ja też przeglądam czasem oferty tych kolumn, a ta jest najwyższa jaką widziałem :shock: niczym z Al. Waszyngtona ;)
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ODPOWIEDZ