Wzmacniacz - Towarzysze pomożecie?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
spiritmonger
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2019, 16:10

Wzmacniacz - Towarzysze pomożecie?

#1

Post autor: spiritmonger »

Witam wszystkich

Wiem, że takie posty jak ten mój na forach są najmniej lubiane, ale może jednak komuś będzie się chciało z Was napisać kilka słów i doradzić kompletnie zagubionemu amatorowi winylowych dźwięków.

Mój do niedawna grający sprzęt to:
gramofon: Pro-Ject 1 Xpression III Comfort + Ortofon 2M Red
monitory: Koda Harmony K-2000B (http://stereoikolorowo.blogspot.com/201 ... rzech.html)
Gralo to z wzmacniaczem Rega Mira (https://www.stereophile.com/content/reg ... ifications)

Generalnie byłem z tego zestawu zadowolony. Stoi to w salonie 40 m^2 i w dzień, przy wyższych poziomach głośności brzmiało to tak sobie, ale ponieważ głównie słucham wieczorami, siedząc naprzeciwko kolumn w odległości około 3 m, wtedy brzmiało całkiem efektownie. Niestety Mira dożyła swoich dni, naprawa jej wraz z przeglądem to około 1100 zł, więc pojawił się pomysł dołożenia mniej więcej drugie tyle i zakupienia czegoś co na nowo pozwoli odkryć swoją kolekcję kolorowych wosków. Pomysł wydawał się dobry do momentu kiedy utonąłem w czeluściach internetu i opinii tam krążących. Mam bardzo dziwne pomysły, od Onkyo A-7 poprzez Arcama 85 po Marantza PM7004. Jak zwykle w takich przypadkach jest ogromny niepokój przed zakupem urządzeń mających po 30-40 lat, szczególnie, że sam przy nich nic nie zrobię, ale jestem chyba w stanie podjąć to ryzyko. I tu pojawia się prośba do ludzi dobrej woli, czy możecie nakierować mnie na jakiś wzmacniacz, budżet do około 2.5 tyś zł, który będzie jakąś sensowna podstawą na rozwój mojego zestawu w kierunku czegoś z zacięciem HI-Fi w przyszłości. Wzmacniacz z niekiepskim pre gramofonowym bo tego głównie używam jako źródła. Słucham także CD a źródłem jest klocek z Yamahy PianoCraft MCR-840. A może powinienem pójść w kompletnie innym kierunku, kupić jakiś przedwzmacniacz gramofonowy i podłączyć go do PianoCrafta? Jednak moja Rega Mira z źródłem CD PianoCrafta rozkładała na łopatki komplet od Yamahy więc chyba jednak osobny wzmacniacz? Muzyka, która najczęściej gości na talerzu jest baaardzo zróżnicowana. Od DJ Shadow, poprzez Riverside, Archive, The Editors ku Toolowi, A Perfect Circle kończąc na dinozaurach rocka typu Sting, Dire Straits i … Metallice ;).

Towarzysze pomożecie? Za co z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ