Potrzebuję następcę dla Grundig Fine Arts V3

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Piotr573
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:43

Potrzebuję następcę dla Grundig Fine Arts V3

#1

Post autor: Piotr573 »

Mam problem ze wzmacniaczem. Coś się popsuło przy potencjometrze, a w Częstochowie nie znalazłem firmy która mogłaby mi go naprawić. (ściszam do zera > dźwięk lawiruje w efekcie podgłasza się. W niektórych ustawieniach jedna z kolumn gra ciszej, z czasem udaje się ustawić dobrze, ale mam świadomość że to tylko kwestia czasu nim strzeli)

Co mi pozostało ? Wydaje się kupić coś lepszego. Ewolucja
Obecny to Grundig Fine Arts V3 (85W na kanał przy 8Ohm)[specyfikacja), używam w stereo z naturalnie brzmiącymi kolumnami Tannoy M3 (moc szczytowa: 120 Watt @ 8Ohm, zalecaną rms podają różnie od 70 - 100W)(specyfikacja). Służą mi jako odbiornik dźwięków z komputera (muzyka, filmy, gry) wyposażonego w kartę dźwiękową AIM SC808 (24-bit/192kHz) (pełna specyfikacja). Całość spięta dwużyłowymi przewodami ofc 2,5mm.
Jest ze mną od 15 lat wystarczał w zupełności, choć i nie słyszałem niczego innego. Kolumny świetnie brzmią od 3 metrów

Ale co kupić pod te kolumny (max 120W 8Ohm / może być bezpieczne max 80rms) ?
Totalnie nie wiem czego szukać, co jest dobre, a czego unikać. Jest jakaś lista wzmacniaczy którymi warto się zainteresować ?
Poradźcie proszę na co warto polować.

Nie zależy mi na wyglądzie, czy dodatkach pokroju radio czy cd. Jedyny wymóg by grał ładniej niż posiadany.

Za sprzęt używany mam opory dać więcej niż 500, z obawy utrafienia czegoś uszkodzonego lub z nieoryginalnym wnętrzem, ale czuję że jeśli znajdę coś z pewnego źródła, o świetnych parametrach, za x2 pewnie też się skuszę. W końcu zakup na następne xx lat.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebuję następcę dla Grundig Fine Arts V3

#2

Post autor: Myszor »

PR contact se kup ;)
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6636
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Potrzebuję następcę dla Grundig Fine Arts V3

#3

Post autor: konrads0 »

Myszor pisze:
12 kwie 2019, 17:31
PR contact se kup
Właśnie ;)
Jak go odstawisz, to będziesz za nim tęsknił... . Bo to porządny wzmak w tym budżecie.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebuję następcę dla Grundig Fine Arts V3

#4

Post autor: dot87 »

Dokładnie. Kontakt i przy okazji sprawdź czy coś się nie poluzowało czy coś.
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
Piotr573
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:43

Re: Potrzebuję następcę dla Grundig Fine Arts V3

#5

Post autor: Piotr573 »

Domyślając się nie wystarczy otworzyć obudowy i spryskać całości, zajrzałem na YouTuba, i tam to coś wylutowywują, rozbierają i czyszczą - daleko ponad moje zdolności.

Rozkręcę jednak obudowę i przedmucham z kurzu resztką SOS SPIRIT 65

Skoro mówicie że w tej cenie nic widocznie lepszego nie dostanę spróbuję znaleźć kogoś kto mi go naprawi. Napisze do Grundiga zapytanie gdzie mają najbliższe serwisy, no i oczywiście czy będą chcieli się nim zająć. Jak pisałem nie znalazłem godnego zaufania serwisu w Częstochowie, choć czasem pojawiam się w Krakowie*, Katowicach* bądź Łodzi*. Rozejrzę się też za kolejnym V3 - może cena z transportem i naprawą wyjdzie podobna

* Znacie tam kogoś dobrego, co przedmucha potencjometr, a jeśli nie pomoże, wymieni część na oryginalną ? ( chyba że równie dobrze spisze się dobry zamiennik )
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6636
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Potrzebuję następcę dla Grundig Fine Arts V3

#6

Post autor: konrads0 »

Piotr573 pisze:
12 kwie 2019, 21:27
może cena z transportem i naprawą wyjdzie podobna
Będzie trudno.
Piotr573 pisze:
12 kwie 2019, 21:27
Znacie tam kogoś dobrego, co przedmucha potencjometr,
Tam nie kurz zalega. Sprężone powietrze porządku tam nie zrobi. Obejrzyj sobie filmiki w TwojejTubie.
ODPOWIEDZ