Gramofon Dual 510 - Jaki przedwzmacniacz

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
walker
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2019, 23:24

Gramofon Dual 510 - Jaki przedwzmacniacz

#1

Post autor: walker »

Witam wszystkich serdecznie jako nowy członek forum.

Zaczynam przygodę z gramofonem Dual 510, który wykopałem na strychu. Chciałbym się doradzić jak go podłączyć aby grał w miarę sensownie.
Czytam i czytam i w sumie troche dla mnie to wszystko czarna magia... Przeczytałem, że potrzebuję przedwzmacniacz - ale czy napewno i jeżeli tak to jaki?

Gramofon chciałbym podłaczyć pod zestaw głośników komputerowych Logitech z906. Czy to jest dobry pomysł ?

A może ktoś podrzuci z jakim sprzętem ten gramofon fajnie współpracuje
Wszystko będzie stało w pokoju o powierzchni około 30m , z reguły słucham rocka, bluesa i trochę jazz



Z góry dziękuje za odpowiedź
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Gramofon Dula 510 - Jaki przedwzmacniacz

#2

Post autor: amrowek »

wszystko fajnie ale ani sam przedwzmacniacz nie wyda dźwięku ani też sam wzmacniacz do tego jest potrzeba więcej zabawek :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon Dula 510 - Jaki przedwzmacniacz

#3

Post autor: MaciejT »

Aby gramofon fajnie zagrał, potrzebujesz wzmacniacz z przedwzmacniaczem wbudowanym albo wzmacniacz i przedwzmacniacz osobno. Do tego kolumny. Wybór ogromny, wszystko zależy od upodobań i grubości portfela.
Jeśli z kasą krucho, zorientuj się czy twój zestaw Logitecha posiada wejście liniowe. Jeśli możesz tam podłączyć zewnętrze źródło dźwięku (gramofon), to potrzebujesz przedwzmacniacz. Jaki? W tym przypadku tani (np Vivanco). Wtedy gramofon podłączysz kablami RCA do przedwzmacniacza, a druga para kabli RCA połączy wyjście out z przedwzmacniacza z wejściem do wzmacniacza wbudowanego w system Logitecha. Czyli robisz gramofon-przedwzmacniacz-Logitech. Ale to będzie kiszka, zdecydowanie polecam pomyśleć o normalnym torze audio. Był ostatnio podobny temat, poszukaj trochę. Jeśli system Logitecha nie umożliwia podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku, pozostaje opcja pierwsza. Zresztą i tak jedynie słuszna. Powodzenia.
walker
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2019, 23:24

Re: Gramofon Dula 510 - Jaki przedwzmacniacz

#4

Post autor: walker »

Dziekuję za odpowiedź

Zestaw głośników Logitecha jest dość rozbudowany i posiada 6 złączy w tym : złącza 3,5 mm, wejścia RCA, 6-kanałowego wejścia bezpośredniego, cyfrowego wejścia koncentrycznego lub wejść optycznych( więc myślę że na poczatek przygody wystarczy - ewentualnie później dokupię wzmacniacz i kolumny)

Natomiast z tego co zrozumiałem bez przedwzmacniacza się nie obędzie czy to przy logitech czy przy ewentualnie osobnym wzmacniaczu(bez wbudowanego przedwzmacniacza) i kolumnach. Dlatego kolejne pytanie czy taki przedwzmacniacz bedzie ok "ART DJ PRE II" - czy sprawdzi sie przy logitechu i ewentualnie później nada się do wzmacniacza?
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon Dula 510 - Jaki przedwzmacniacz

#5

Post autor: MaciejT »

To chwalony przedwzmacniacz, w tym budżecie bardzo dobry. Przy Logitechu sprawdzi się każdy przedwzmacniacz, za to art dj pre będzie mógł z powodzeniem służyć później po nabyciu wzmacniacza i kolumn.
walker
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2019, 23:24

Re: Gramofon Dual 510 - Jaki przedwzmacniacz

#6

Post autor: walker »

Super czytałem o nim że jest dobry... Dzięki za potwierdzenie

A jak juz idąc dalej jeśli chodzi o wzmacniacz np dual cv 1100 warto w coś takiego inwestować na początek ??

dual 510--->Art Dj Pre II--->cv1100---> kolumny jak to koledzy widzicie ?

No i ostatnie pytanie jakie kable RCA polecacie do tej klasy sprzętu ??
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon Dual 510 - Jaki przedwzmacniacz

#7

Post autor: MaciejT »

Zakup wzmacniacza i kolumn to zdecydowanie dobry pomysł.
Co do wyboru toru to mamy zero danych. Nie wiadomo jaka wkładka siedzi w Twoim gramofonie, nie wiemy przede wszystkim jakim budżetem dysponujesz, nie wiemy czy potrzebujesz monitorów czy kolumn podłogowych, (Ja w 30 metrach to bym się rozglądał za podłogowymi chyba), nie wiemy jakie brzmienie preferujesz.... Pewnie masz igłę do wymiany, to też generuje koszty. O kablach to bym myślał na końcu. Co do kolumn pytaj w stosownym dziale, napisz jakie masz oczekiwania i budżet, na pewno Ci ktoś pomoże. Duala nie słyszałem.
ODPOWIEDZ