Przedwzmacniacz na początek przygody w winylem

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
pawelszu
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2018, 15:41
Gramofon: Pro Ject 1-Xpression

Przedwzmacniacz na początek przygody w winylem

#1

Post autor: pawelszu »

Witam wszystkich
Stałem się niedawno posiadaczem gramofonu Pro-Ject 1-Xpression Carbon Classic z wkładką ortofon 2M Silver.
Poszukuje jakiegoś w miare niedrogiego na początek przedwzmacniacza.
Kwota jaka na razie dysponuje to ok 600 zł.

Co do pozostałych elementów to będzie to grało ze wzmacniaczem Audiolab 8000s a kolumny to DIY na głośnikach Usher 2x 8945A + 9950-20 prawdopodobnie projektu Yoshiego.

na razie przyglądam się takiemu czemuś
CS BLUE
https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacnia ... xU6Az.html
Tylko ciężko mi stwierdzić która to wersja tego urządzenia (podobno jest juz 5)
lub taki Cambridge Audio
https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacnia ... 97e2aeeac3

Czy jako dużo bardziej doświadczeni użytkownicy winyla możecie coś podpowiedzieć w co pójść na początek

Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
ozii
Posty: 299
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:11
Gramofon: 1210 mk2
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedwzmacniacz na początek przygody w winylem

#2

Post autor: ozii »

Ja jako swój pierwszy przedwzmacniacz właśnie kupiłem CA i nie narzekam, tylko wersje CP 1 który obsługuje wkładki MM.

Na początek przygody powinien wystarczyć, a miare rozbudowy możesz zainteresować się preampem wydry, który to obecnie jest na testach i z tego co widze to pojawiły się pierwsze zamówienia.
1210 mk2 - Nagoka MP200 - A-8450 - T-4250 - CA CP 1
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2349
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Przedwzmacniacz na początek przygody w winylem

#3

Post autor: Peliks »

pawelszu pisze:
28 gru 2018, 16:11
Czy jako dużo bardziej doświadczeni użytkownicy winyla możecie coś podpowiedzieć w co pójść na początek
Może nie jestem dużo bardziej doświadczonym użytkownikiem winyla ale mam wyrobione zdanie co do pre CA. Moim zdaniem są przewartościowane. Porównywałem CA 551p (mój po modyfikacjach chudego b) oraz CA 640p (Michała35) z Buphono 4.1 no i między nimi jest przepaść. Warto dopłacić te 300 pln (CA z OLX) i zamówić u Wydry BuPhono V5. A jeśli nie możesz teraz wydać 1k zł to kup DJ Pre II (200 zł) pograj, posłuchaj uzbieraj kasę i potem kup Bufonika :D Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
ODPOWIEDZ