Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#1

Post autor: RafalSzy »

Witam forumowiczów.
Czy ktoś zna ten przedwzmacniacz?
Czytałem recenzję jego z 2011r http://www.hi-fi.com.pl/phono-stage-tes ... e-r32.html i poprawcie mnie jeśli się mylę, że recenzent delikatnie napisał, że mocno przymula.
Szukam czegoś dla siebie w podobnym budżecie.
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#2

Post autor: darkman »

Nie przymula.Ten recenzent ma akurat profity z innej firmy i w ten sposób walczy z konkurencją. R32 Ma nasz kolega Rafik@ - to się dopytaj, bo ćwiczył kilka wkładek różnych.

Dla siebie to zrozumiałe, ale w podpisie nie masz gramofonu ani wkładki, a może zwłaszcza wkładki. Będzie ciężko coś dobrać :D
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#3

Post autor: RafalSzy »

Dzięki za odpowiedź.
Gramofon już (prawie) mam: Sony PS-X60, z wkładkami będę kombinował jak zobaczę w jakim stanie i jaki jest ten jego Ortfon.
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#4

Post autor: Myszor »

Ale faktem jest że po otwarciu budy tego primare szczena opada :lol:
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#5

Post autor: RafalSzy »

To mnie właśnie delikatnie zniechęca. Najdroższe, audiofilskie powietrze.
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#6

Post autor: cooledit »

Szczerze mówiąc, to odradzono mi kiedyś kupno tego przedwzmacniacza ze względu na nie najlepszą jakość dźwięku w stosunku do ceny. Za te pieniądze można kupić coś lepszego - jak mi powiedziano. Kupiłem i nie żałuję ani jednej złotówki.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#7

Post autor: darkman »

Koledzy nie odwracajcie kota ogonem jak zwykle. Pytanie jest "czy przymula" :)
Zi, powietrza w GSEG-V znacznie mniej bo mała obudowa, hihi. Natomiast znacznie lepiej wypadu tu zasilanie - PSU1.
R32 to obudowa/design do klocków Primare, Vinceny i inne Arcamy mają tak samo. Kwestia filozofii dopasowania do zestawu.
(z sennika darkmana):
Dużą ilość powietrza śnić we wzmaku = źle.
Dużą ilość powietrza śnic w Pphono = mieć czym oddychać i składać kasę na dobrego Misse.
Poniżej dla porównania wnętrzności - zgadnijcie co jest co?

R32:bebeszki
http://www.hi-fi.com.pl/images/numeryhf ... 011_03.jpg
Graham Slee Era Gold V:bebeszki
https://www.audioasylum.com/cgi/t.mpl?f=vinyl&m=863876

Jestem zdania, że:
- mam R32 - to nie sprzedaję, nim nie określę konkretnie swoich potrzeb oraz ostatecznej kompozycji toru na ten czas,
- nie mam R32 - to go nie kupuję, rozważam przyszłą kompozycję toru, pytam, szukam, kombinuję, przesłuchuję.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#8

Post autor: cooledit »

darkman pisze:
07 mar 2018, 09:15
Jestem zdania, że:
- mam R32 - to nie sprzedaję, nim nie określę konkretnie swoich potrzeb oraz ostatecznej kompozycji toru na ten czas,
- nie mam R32 - to go nie kupuję, rozważam przyszłą kompozycję toru, pytam, szukam, kombinuję, przesłuchuję.
Dokładnie tak, nie miałem więc szukałem. Oparłem się na opinii osoby zaufanej i 'obracającej' sprzętem o którym mowa. A PSU to miała być wisienka na torcie z polewą czekoladową :D
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#9

Post autor: RafalSzy »

Darkman,
dzięki za bardzo merytoryczną odpowiedź.
Niestety z tym przesłuchaniem, co byłoby najlepszą opcją, będzie największy kłopot ponieważ to sprzęt używany ze Śląska a ja jestem pod Warszawą.
Muszę więc albo zaryzykować albo celować w nowe sprzęty, które można wypożyczyć najpierw.
Z samym odsłuchem też różnie bywa, przerabiałem to ostatnio przy zakupie wzmacniacza i odtwarzacza sieciowego a team jest układ prostszy bo źródło to samo było więc można było porównywać jabłka do jabłek.
W przypadku dźwięku z gramofonu, popraw mnie, może być sytuacja, że postawie 3 przedwzmacniacze i będzie sytuacja, że nie usłyszę różnicy bo wkładka do kitu albo źle ustawiona albo dobry przedwzmacniacz zagra źle bo się nie sprawdza w jakimś konkretnym rodzaju muzyki albo nie lubi z daną wkładką.
Od czegoś muszę zacząć i zastanawiam się czy ma to być ten używane Primare R32 czy droższy o kilkaset złotych LRA LPS1 czy droższy znowu o kilkaset złotych Nuda Mini, tak polecany na tym forum.

Cooledit
to w końcu polecasz go jako zakup czy też nie, bo pierwszy post jest dla mnie zrozumiały ale drugi już nie.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#10

Post autor: cooledit »

Nadal opierając się bądź co bądź na opinii zaufanego znajomego - nie polecam. Skoro jesteś z okolic Warszawy, to możesz podjechać do jakiegoś sklepu i coś posłuchać lub wypożyczyć do odsłuchu domowego. Osobiście mogę polecić to co mam u siebie czyli Grahama.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#11

Post autor: RafalSzy »

OK, to raczej zamyka temat Primare
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#12

Post autor: cooledit »

Tylko żeby potem nie było na mnie ;)
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#13

Post autor: Wojtek »

RafalSzy pisze:
07 mar 2018, 20:47
Od czegoś muszę zacząć i zastanawiam się czy ma to być ten używane Primare R32 czy droższy o kilkaset złotych LRA LPS1 czy droższy znowu o kilkaset złotych Nuda Mini, tak polecany na tym forum.
Nie świruj Rafał.
cooledit pisze:
07 mar 2018, 23:52
Tylko żeby potem nie było na mnie ;)
Skoro odradzasz to nie wiem jak mogłoby być inaczej :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Przedwzmacniacz gramofonowy Primare R32

#14

Post autor: rafikdm »

A ja mam primare r32 i sobie chwalę
W moim torze gra bardzo dobrze
I o żadnym przymulaniu nie ma mowy

Graham Slee Era Gold V jakby wsadzić do obudowy primare r32 to byłoby jeszcze więcej powietrza :lol:
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
MaCaBRiaa
Proton AA1150
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Cyrus CDT
Toshiba SS-810

Proton D1200
Onkyo TX-4500
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
B&W Matrix 2 s2
ODPOWIEDZ