Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
divarius
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2017, 14:34
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Wrocław

Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#1

Post autor: divarius »

Witam,

Jako, że gramofon już kupiłem (Sony PS-X60) to teraz czas na przedwzmacniacz.

W tej chwili mój wzmacniacz to NAD C 326BEE. Docelowo będę go zmieniał, ale to pewnie za 2-3 lata więc na razie musi mi służyć.

Budżet - szczerze to chciałbym się zmieścić w 1000 zł.

Czekam na propozycję i dzięki znowu za pomoc!
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#2

Post autor: darkman »

..)-cut.

No, np w moim podpisie znajdziesz jakąś podpowiedź. Mam taki piecyk, co prawda tak z pół roku już nie gram na nim, bo pójdzie pod tuner i drugi zestaw kolumn wersja poranna witaj zmiano, ale to inna bajka.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2018, 09:23 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
divarius
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2017, 14:34
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#3

Post autor: divarius »

darkman pisze:
02 sty 2018, 22:44
np f pot PIS-ie
Sorry ale nie wiem o co chodzi, ale wszystko co ma w nazwie trzy litery: p, i oraz s nie kojarzy mi się najlepiej :shifty:.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#4

Post autor: darkman »

No tak, budżet masz wyjątkowo mało nośny bo ani to mało ani dużo ;)
Nie wiadomo jeszcze pod jaką wkładkę i co planujesz ani nawet jakie masz głośniki?
Opierając się na zakładanym budżecie to była nuda mini kit, ale już wyszła z oferty zdaje się, lampowego za tę kasę nie kupisz raczej, a kit nudy trzeba jeszcze złożyć i dokupić parę taili. Inne to 500-800 zet i nie będziesz zadowolony w pełni, a to kolejna zmiana i kolejny wydatek. Poza tym już marudzisz "
divarius pisze:
02 sty 2018, 22:42
na razie musi mi służyć.
na temat NAD, a jeszcze nie wiesz jak on zagra z PSX.. nieznaną wkładką (?), nieznanym pre(?) i na nieznanych mnie kolumnach :D Z autopsji powiem tak, zagra dobrze z dobrym phono pre.

Może i za tysiak się da, ale nie wiadomo jakiego brzmienia oczekujesz i co chciałbyś uzyskać? Będziesz machlował wkładkami na heashellach? Nie rajcuje Ciebie taki sport? Za mało danych by coś doradzić Panie kolego, :think:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#5

Post autor: Myszor »

To jaki masz wzmak nie ma specjalnego znaczenia jak dla mnie do wyboru pre. No chyba że pójdziesz w lampkie. Ale faktycznie w tym co napisal Darkman coś jest. 1000 pln to za malo na dobry a za dużo na średni. Hmmm, ani chybi będzie Shiit Mani :)
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#6

Post autor: decu »

Jest jeszcze coś takiego jak Musical Fidelity M1 LPS. Pojawia się na aukcjach w okolicach 200-250 euro.
Pasuje do budżetu, ale czy dobrze gra to niestety nie umiem powiedzieć.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#7

Post autor: darkman »

Też nie wiem, bo nie słyszałem, ale to ten słabszy model jak piszą, choć społeczeństwo napisało, że chodzi u nich pod dobrymi dość wkładkami MC/ coś się doczytałem, że on już ma nie być dostępny:
co strona to inne parametry :o , hehe - ale te z MF:
Audio
MM 2.5mV in for 300mV out (at 1 kHz)
MC 300μV in for 300mV out (at 1 kHz)
THD at 1 kHz: <0.01%
Frequency Response: RIAA/IEC ±0.2dB
Signal to Noise Ratio: MM >90dB “A”-wtd, MC >88dB “A”-wtd.

Natomiast może tak, budżet pozwala na myślenie o Shure M65 w wykonaniu MISSE (1300 pln- wyjątkowo podaję cenę, choc zwykle tego nie robię ani nawet nie pytam ile kosztuje, bo wolę nie wiedzieć przed odsłuchem - ten wart swojej ceny-jest najtańszy z Misiaków obecnie) - opis i test na forum / działy DIY Misse S-Activ - korekcja aktywna/ oraz dział giełdy - ogólne /linku w wątku testowym DIY - warto się zapoznac. dodatkowa zaleta to tak, że można go dostać with the little help from my friends na odsłuchy i zapoznanie się z brzmieniem. Bonus jest taki, że wiem jak brzmi na/pod NAD326Bee, bo mam taki wzmak również w stajni.
W sumie nie dawałem jeszcze Dragantowi na odsłuch pod Rotelem - muszę to nadrobić.
Tu opis: viewtopic.php?f=65&t=10889
BTW jest to chyba najzgrabniejszy pre jaki miałem na rozkładówce, chyba tego nie pisałem w teście i nawet nie wiem czy Misse by się ze mną zgodził ale dla mnie to rodzaj bardzo udanego, hybrydowego rozwiązania z pewnym wyczuwalnym potencjałem. Zachęcam do posłuchania zwłaszcza, że kolejne dwie interesujące konstrukcje od Marka są już w zapowiedziach.
Myszor pisze:
03 sty 2018, 00:02
ani chybi będzie Shiit Mani :)
Zapewne warto odsłuchać ale moim zdaniem to będzie już zbyt elektronicznie w torze (Sziciór gra z preferencją góry pasma). Natomiast rzecz jasna zachęcam do odsłuchów. Cena też dobra. To z tej kategorii ww, która w mojej opinii na początku da och i ach, a potem współczynnik zajebistości zacznie gwałtowanie spadać i pojawi się pytanie co dalej?
divarius
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2017, 14:34
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#8

Post autor: divarius »

Wkładka: Dynavector Ultimo 20 B MC (była z Gramofonem)
Kolumny: Roth Oli 40 (ale tutaj będę chciał je zmieniać bo już nawet te na sprzedaż wystawiłem)
Budżet mogę trochę podnieść i ta propozycja co mi darkman zaproponowałeś fajna i już się wstępnie PW wymieniliśmy odnośnie wypożyczenia tego Shure M65 od Ciebie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#9

Post autor: Wojtek »

divarius pisze:
03 sty 2018, 22:28
Wkładka: Dynavector Ultimo 20 B MC (była z Gramofonem)
A igłę to ma jeszcze jakkolwiek zdatną? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
divarius
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2017, 14:34
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#10

Post autor: divarius »

:? :? :? don't know :oops: :oops: :oops:
572160988_3_1000x700_sony-ps-x-60-automat-dynavector-ultimo-20-b-mc-mp3-i-sprzet-audio.jpg
Ostatnio zmieniony 03 sty 2018, 22:49 przez divarius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#11

Post autor: darkman »

Tylko, że to jest phono pre dla wkładek MM. (dlatego najelpiej od razu podać warunki brzegowe przy temacie ;- .) Na MC nie pójdzie (chyba, że HO, Twojej wkładki nie znam). Musiałbyś sobie jakaś wkładkę MM skombinować na odsłuchy. Natomiast nie wiem czy coś planujesz z wkładkami w ogóle?
divarius
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2017, 14:34
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#12

Post autor: divarius »

Przepraszam, że nie napisałem tego od razu. Wolałbym ze względów finansowych zostać na razie przy tej chociaż przyzwoita wkładka MM chyba nie jest droga więc mogę pomyśleć - muszę zobaczyć ile jakaś przyzwoita wkładka MM kosztuje żeby bez sensu kasy nie wyrzucać. A jakiś phono pre dla wkładek MC możecie polecić dla NAD?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#13

Post autor: darkman »

Szit Maniek nie/sekcja MC jest ale marna. Zatem w tym budżecie CA Azor CP2, ale moim zdaniem po jakimś czasie nie będziesz zadowolony na tyle, by nie dumać nad czymś lepszym.
Powinieneś dać równe szanse całemu torowi, czyli dorównać jakością mniej więcej gramofonowi-wkładce, wzmacniaczowi i kolumnom=kompozycja toru. Poziom CA to będzie zaledwie poprawnie czyli będzie grało w miarę przyzwoicie, ale jak usłyszysz coś innego to przestanie się Tobie podobać, bo usłyszysz "koc i wycof" - pisał o tym niedawno Valv@ i ja się z tym zgadzam, również z autopsji.
Jest jeszcze LAR LPS1 ale to 2tk trzeba liczyć, a używka niewiele tańsza. Po prostu dobre pre trzymają poziom i mało kto je sprzedaje jeśli już ma. Hm.. no nic mi nie przychodzi do głowy więcej..
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#14

Post autor: Wojtek »

20 B to MC HO. Czyli pre MM jest OK.
divarius pisze:
03 sty 2018, 22:53
Wolałbym ze względów finansowych zostać na razie przy tej
Jeśli tylko igła jeszcze "gra" i nie ma problemów z odtwarzaniem płyt.
W przeciwnym razie robi się z tego krajalnica i należałoby coś z tym zrobić (zmiana wkładki lub retip w tym przypadku).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
divarius
Posty: 37
Rejestracja: 17 kwie 2017, 14:34
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki przedwzmacniacz do NAD C 326BEE

#15

Post autor: divarius »

A czy nie bardziej by się opłacało kupić jakiś wiekowy wzmacniacz z wbudowanym pre?
ODPOWIEDZ