Zestaw do gramofonu

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Erzet
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2017, 14:37

Zestaw do gramofonu

#1

Post autor: Erzet »

Witam Panowie. Nadszedł czas zakupu lampy i kolumn pod gramofon. Szukając opinii trafiłem na to forum i wątek sprzed kilku lat, w którym padło na wybór Kenwood ka-9150. Zakochałem się w nim, la jest nieosiagalny(nie że względów finansowych, a dostępność-znalazłem dwa, jeden we Włoszech, drugi w niemczech i nie chce ryzykować uszkodzenia podczas transportu) pytanie moje brzmi. Co polecacie, aby było na podobnym poziomie. Zależy mi bardziej na starej dobrej lampie, nie na nowym tranzystorze, bo obecnie gramofon jest podłączony pod kino domowe i nie jest to To, czego oczekuje od vinyli.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w znalezieniu odpowiedniej lampy, oraz dobranie odpowiednich kolumn pod nią.
Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41485
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zestaw do gramofonu

#2

Post autor: Wojtek »

Erzet pisze:
26 lis 2017, 10:50
Zależy mi bardziej na starej dobrej lampie, nie na nowym tranzystorze, bo obecnie gramofon jest podłączony pod kino domowe i nie jest to To, czego oczekuje od vinyli.
Jak dla mnie to jakiś dziurawy wniosek.

Wywal kino domowe z układanki i już będzie zdrowiej.

Budżet?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Erzet
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2017, 14:37

Re: Zestaw do gramofonu

#3

Post autor: Erzet »

Kino mi służy do oglądania filmów i muzyki z youtube, więc raczej musi pozostać:) narazie gram na tym, ponieważ zaczynam zabawę z vinylem i podpialem pod To, co mam w domu
Budżet hm. Górna granica to 5000 za wzmacniacz i głośniki, wiadomo, jeśli nie wydam wszystkiego nic złego się nie stanie, ale lekko dogiac budżet też jestem skłonny w razie konieczności. Muzyka do odsłuchu raczej spokojna, ale czasem coś z półki dnb czy tez mocniejszego grania może się trafic rowniez
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3754
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zestaw do gramofonu

#4

Post autor: Obywatel »

Erzet pisze:
26 lis 2017, 18:34
Kino mi służy do oglądania filmów i muzyki z youtube, więc raczej musi pozostać:)
Nie chodzi o to, że masz kino domowe wynieść na śmietnik :) ale o to, żebyś odłączył od niego gramofon (i ewentualnie inne wysokiej jakości źródła dźwięku). Klasyczne wzmacniacze stereo znacznie lepiej nadają się do słuchania muzyki niż kino domowe. Wcale nie trzeba pakować się we wzmacniacze lampowe by móc usłyszeć dobry dźwięk.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Erzet
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2017, 14:37

Re: Zestaw do gramofonu

#5

Post autor: Erzet »

Wiem ze kino nie jest najlepszym sposobem do sluchania i stąd też moje pytanie tutaj. Narazie się podpialem pod Kino, bo inaczej nie ma możliwości słuchania płyty.
Co do samego wzmacniacza. Widziałem wątek z tego forum sprzed paru lat, gdzie większość opinii było za stara dobra lampą i w tym kierunku też chciałbym iść. Ale chętnie wyslucham każdej rady która doprowadzi mnie do wymarzonego sprzętu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41485
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zestaw do gramofonu

#6

Post autor: Wojtek »

Erzet pisze:
26 lis 2017, 20:57
Widziałem wątek z tego forum sprzed paru lat, gdzie większość opinii było za stara dobra lampą i w tym kierunku też chciałbym iść.
Przypomnij temat?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3754
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zestaw do gramofonu

#7

Post autor: Obywatel »

Erzet, przejrzyj tematy zakupowe dotyczące wzmacniaczy. Tam kolega Amrowek nie ma sobie równych w wyszukiwaniu dobrych ofert zakupu wzmacniaczy. Na tym etapie absolutnie daj sobie spokój z lampą - kup jakiś polecany wzmacniacz tranzystorowy.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Erzet
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2017, 14:37

Re: Zestaw do gramofonu

#8

Post autor: Erzet »

Wojtek pisze:
26 lis 2017, 21:31
Erzet pisze:
26 lis 2017, 20:57
Widziałem wątek z tego forum sprzed paru lat, gdzie większość opinii było za stara dobra lampą i w tym kierunku też chciałbym iść.
Przypomnij temat?
viewtopic.php?t=141
Mój błąd. Ż tego tematu przeglądałem różne propozycje i też wspomniany Kenwood. O wyborze lampowego musiałem widzieć na innym

http://forum.pclab.pl/topic/354866-Wzma ... zystorowe/

Tu jest odnośnie lampa, czy tranzystor
Erzet
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2017, 14:37

Re: Zestaw do gramofonu

#9

Post autor: Erzet »

Obywatel pisze:
26 lis 2017, 21:37
Erzet, przejrzyj tematy zakupowe dotyczące wzmacniaczy. Tam kolega Amrowek nie ma sobie równych w wyszukiwaniu dobrych ofert zakupu wzmacniaczy. Na tym etapie absolutnie daj sobie spokój z lampą - kup jakiś polecany wzmacniacz tranzystorowy.
A mógłbyś powiedzieć dlaczego tak uwazasz?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Zestaw do gramofonu

#10

Post autor: zbyszek1982 »

Erzet pisze:
26 lis 2017, 18:34
Górna granica to 5000 za wzmacniacz i głośniki
Jak koniecznie chcesz lampę to na początek popatrz na ofertę wzmacniaczy od MISSE, w jego wątku na giełdzie. Nie zapominaj, że będziesz jeszcze potrzebował preamp phono. W twoim budżecie raczej nie warto iść w jakieś chińczyki, bo będziesz miesiąc po zakupie czytał o upgrejdach itd, zamiast muzyki słuchać.

Na początek zabawy w gramofoniarstwo polecałbym jednak jakiś tranzystor. Na lampy przyjdzie czas.
Erzet
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2017, 14:37

Re: Zestaw do gramofonu

#11

Post autor: Erzet »

zbyszek1982 pisze:
26 lis 2017, 22:06
Erzet pisze:
26 lis 2017, 18:34
Górna granica to 5000 za wzmacniacz i głośniki
Jak koniecznie chcesz lampę to na początek popatrz na ofertę wzmacniaczy od MISSE, w jego wątku na giełdzie. Nie zapominaj, że będziesz jeszcze potrzebował preamp phono. W twoim budżecie raczej nie warto iść w jakieś chińczyki, bo będziesz miesiąc po zakupie czytał o upgrejdach itd, zamiast muzyki słuchać.

Na początek zabawy w gramofoniarstwo polecałbym jednak jakiś tranzystor. Na lampy przyjdzie czas.
Chińczyka nie chce. Dlatego też wolę jakiś starszy sprzęt z wbudowanym wejściem phono. Raz, że starsze mają w/w wejście, starsze wzmacniacze biją na głowę niejeden nowy sprzęt, a trzy, wygląd też cieszy oko
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3754
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zestaw do gramofonu

#12

Post autor: Obywatel »

Erzet pisze:
26 lis 2017, 21:54
A mógłbyś powiedzieć dlaczego tak uwazasz?
zbyszek1982 pisze:
26 lis 2017, 22:06
Na początek zabawy w gramofoniarstwo polecałbym jednak jakiś tranzystor. Na lampy przyjdzie czas.
Po prostu zacząć przygodę z audio od lampy to tak jak by świeżo po odebraniu prawa jazdy kupić sobie jakieś odjechane auto. Najpierw trzeba zacząć od czegoś bardziej standardowego, nabrać jakiegoś wyrobienia, nauczyć się winylowego brzmienia, przerobić kilka wkładek. A później ewentualnie przejść na lampę lub nie.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Zestaw do gramofonu

#13

Post autor: zbyszek1982 »

Erzet pisze:
26 lis 2017, 22:36
Dlatego też wolę jakiś starszy sprzęt z wbudowanym wejściem phono.
To tym bardziej nie w tym budżecie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41485
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zestaw do gramofonu

#14

Post autor: Wojtek »

Erzet pisze:
26 lis 2017, 21:49
Tu jest odnośnie lampa, czy tranzystor
Panie, jak nam wskazujesz posty z zewnątrz to nie mów że tutaj takie coś przeczytałeś.

Ja rozumiem, napaliłeś się, masz jakieś wyobrażenia w głowie - ale głupio by było się potem rozczarować po utopieniu kasy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Erzet
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2017, 14:37

Re: Zestaw do gramofonu

#15

Post autor: Erzet »

Wojtek pisze:
26 lis 2017, 23:32
Erzet pisze:
26 lis 2017, 21:49
Tu jest odnośnie lampa, czy tranzystor
Panie, jak nam wskazujesz posty z zewnątrz to nie mów że tutaj takie coś przeczytałeś.

Ja rozumiem, napaliłeś się, masz jakieś wyobrażenia w głowie - ale głupio by było się potem rozczarować po utopieniu kasy.
Napisałem że mój błąd. Post był edytowany, bo później wrzuciłem link do innej strony jak go znalazłem.
Co do samego "napalenia". Od dawien dawna marzyłem o dobrym brzmieniu z vinyla. Trochę czasu mi zajęło odlozenie wolnych środków na ten cel, bo wolalem poczekac troche, niż kupić co popadnie, żeby tylko było i nie wydać za dużo kasy, ponieważ to mija sie z celem jak dla mnie. Mój budżet to ani dużo, ani mało. Wydaje mi się, że jak na początek zabawy będzie w sam raz (ż nastawieniem, że jeśli będzie coś godnego dołożenia paru złotych, co czasem się zdarza, jestem w stanie tak zrobic).
ODPOWIEDZ