Wybór Pre-Amp do drugiego gramofonu.

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BigPapa
Posty: 13
Rejestracja: 06 kwie 2017, 19:21
Gramofon: at-lp120 * SL-B202
Lokalizacja: UK

Wybór Pre-Amp do drugiego gramofonu.

#1

Post autor: BigPapa »

Witam i od razu pytam.
Mam w tej chwili dwa gramofony z których przemiennie korzystam.Jeden to Pioneer PL514 drugi Rotel RP1500.Jako wzmacniacz gra Pioneer SA508 podpięty do kolumn podłogowych Mission M74.Ponieważ wzmacniacz ma tylko jedno wejście phono wywnioskowałem że potrzebuję dokupić pre-amp żeby podłączyć drugi gramofon.Nie chcę wydawać dużej sumy na to udogodnienie za to chciałbym żeby to jakoś grało.Wpadły mi w oko dwie opcje w moim budżecie.Rotel RC960BX oraz Cambridge Audio 640P.Proszę doradźcie czy w ogóle idę dobrą drogą mając na myśli te modele i to połączenie czy zupełnie źle się do tego zabieram?Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Technics SL-B202+AT 440MLb
Pioneer SA-508+Mission M74

Audio-Technica AT-LP120+Ortofon Concorde ProS
Denon PMA-520AE+Yamaha GE-20+Denon SC-M50
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wybór Pre-Amp do drugiego gramofonu.

#2

Post autor: Regsoft »

BigPapa pisze: czy w ogóle idę dobrą drogą
Problem dwóch gramofonów można rozwiązać na kilka sposobów. Jednym jest oczywiście dwuwejściowy wzmacniacz. Problem w tym, że takich wzmacniaczy jest stosunkowo mało co bardzo ogranicza wybór. Możesz wymienić wzmacniacz zintegrowany na taki z dwoma wejściami albo możesz też dokupić przedwzmacniacz gramofonowy (może nawet znacznie wyższej klasy niż ten wbudowany, czy z wejściem MC) do jednego z gramofonów i dać go na wejście liniowe AUX twojego SA508 ...

Co do wyboru konkretnego PRE w danym budżecie to zadaj pytanie w odpowiednim wątku ...

Edit: Wydaje mi się, że sporo zmieniłeś w stosunku do oryginalnego tekstu na który odpowiadałem :D
Awatar użytkownika
BigPapa
Posty: 13
Rejestracja: 06 kwie 2017, 19:21
Gramofon: at-lp120 * SL-B202
Lokalizacja: UK

Re: Wybór Pre-Amp do drugiego gramofonu.

#3

Post autor: BigPapa »

Regsoft , nic nie zmieniałem.Post od początku tak wyglądał :) Więc rozumowanie moje idzie w dobrym kierunku.Potrzebuję pre-amp.Czy ktoś z forum w takim razie miał do czynienia z wymienionymi w poście pre?Można je jakoś zestawić/porównać?Dziękuję.
Technics SL-B202+AT 440MLb
Pioneer SA-508+Mission M74

Audio-Technica AT-LP120+Ortofon Concorde ProS
Denon PMA-520AE+Yamaha GE-20+Denon SC-M50
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wybór Pre-Amp do drugiego gramofonu.

#4

Post autor: Regsoft »

BigPapa pisze: nic nie zmieniałem
Aaa ... to sorry. Rano ze śmiechu słabo kontaktowałem :D
BigPapa pisze: rozumowanie moje idzie w dobrym kierunku
Oczywiście ...
BigPapa pisze: miał do czynienia z wymienionymi w poście pre
Mam CA640p. Liczy się oczywiście cena. Jeśli masz ofertę w okolicy 300-350 zł za używkę to mogę polecić ...
Dobrym pomysłem jest wstrzelenie się w odpowiedni wątek cenowy w dziale zakupów ...
Wiem, że każdy lubi zawsze zakładać własny temat, ale po prostu więcej ludzi czyta te zbiorcze.
PS. Zerknij też na porównania Darkmana, który testował całą serię tańszych przedwzmacniaczy ...
Awatar użytkownika
BigPapa
Posty: 13
Rejestracja: 06 kwie 2017, 19:21
Gramofon: at-lp120 * SL-B202
Lokalizacja: UK

Re: Wybór Pre-Amp do drugiego gramofonu.

#5

Post autor: BigPapa »

Dzięki Regsoft tego CA640P mam w licytacji.Na razie cena stanęła na £46 dziś się kończy.Rotel od ręki za £100.
Technics SL-B202+AT 440MLb
Pioneer SA-508+Mission M74

Audio-Technica AT-LP120+Ortofon Concorde ProS
Denon PMA-520AE+Yamaha GE-20+Denon SC-M50
ODPOWIEDZ