Wzmacniacz dla Unitra GS-8010

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
krak1987
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2017, 17:00

Wzmacniacz dla Unitra GS-8010

#1

Post autor: krak1987 »

Witam wszystkich !

Posiadam gramofon Unitra GS-8010. Gramofon gra dobrze, jednak do tej pory sluchalem go na wiezy marki Samsung (podpiety byl poprzez przedwzmacniacz). Chciabym zainwestowac w troche lepszy sprzet i kupic do niego jakis przyzwoity wzmacniacz. Budzet na wzmacniacz to 200-350 zl. Chce tez kupic przyzwoite kolumny - budzet na kolumny 300-500 zl. Co mozecie mi doradzic ? Slucham kazdej muzyki, ale najwiecej klasycznej z racji umilowania do gry na fortepianie oraz starych polskich przebojow. Nie jestem wymagajacym sluchaczem- zadowoli mnie przyzwoity wzmaniacz z mozliwosciami korekcji dzwieku i moze jakims wyswietlaczem ? Myslalem troche o wzmacniaczu Technicsa bo taki sprzet mial moj Tata ale nie mam tutaj innych doswiadczen. Co mozecie mi polecic biorac pod uwage gramofon ? Prosze o porady, bo nie znam sie na oznaczeniach technicznych .Jakie kolumny doradzicie do owego wzmacniacza. Nie slucham muzyki glosno - wystarczy cos sredniej mocy. Prosze o pomoc. Dziekuje z gory !
krak1987
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2017, 17:00

Re: Wzmacniacz dla Unitra GS-8010

#2

Post autor: krak1987 »

Nikt nie jest w stanie doradzić ?
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Wzmacniacz dla Unitra GS-8010

#3

Post autor: MeqhabTion »

Są odpowiednie wątki "Kolumny do..." i "Wzmacniacze/amplitunery do...". Proponuję przejrzeć, rozejrzeć się, określić wymagania bardziej szczegółowe (np. o kolumnach: jaka wielkość pomieszczenia, bardziej monitory czy podłogowe itp.), najlepiej zaproponować własne typy i poczekać na ocenę i propozycję kolegów. Nieco wysiłku i damy radę ;)
krak1987
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2017, 17:00

Re: Wzmacniacz dla Unitra GS-8010

#4

Post autor: krak1987 »

Przepraszam, ale ta wypowiedz jest kompletnie bez sensu. Jak mam pisać o szczegółowych wymaganiach skoro jak napisałem- wystarczy mi coś normalnego. Nie mam własnych typow a nie chcę kupować czegoś co zobaczyłem tylko na allegro. Przydałaby się bardziej praktyczna wiedza od osób które zetknęły się z podobnym gramofonem i mogą zaproponować coś co mieli.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Wzmacniacz dla Unitra GS-8010

#6

Post autor: MeqhabTion »

krak1987 pisze: Przepraszam, ale ta wypowiedz jest kompletnie bez sensu.
Czy aby na pewno? :lol:
krak1987 pisze: Jak mam pisać o szczegółowych wymaganiach
Czyli np. kolumny różowe w kwiatki mogą być? A wzmacniacz czy czarny, srebrny, tytanowy to też wszystko jedno? Mamy zgadywać, że pomieszczenie to pokój 12-14m2, gdzie wystarczą dobre podstawkowce czy salon z kuchnią ponad 30m2, gdzie lepsze będą kolumny podłogowe.
krak1987 pisze: wystarczy mi coś normalnego
No to bliżej niezidentyfikowana wieża Samsung może się nada?
krak1987 pisze: Nie mam własnych typów a nie chcę kupować czegoś co zobaczyłem tylko na allegro.
A te kilkadziesiąt stron wątków, które podałem nie pomogły? Tam jest ogrom różnych propozycji zwykle z opisem jak gra. Wystarczy tylko chcieć przeczytać.
krak1987 pisze: Przydałaby się bardziej praktyczna wiedza od osób które zetknęły się z podobnym gramofonem i mogą zaproponować coś co mieli.
Nie no, fajnie, ale właśnie po to są konkretne wątki zakupowe, żeby tam zadać pytanie o sprzęt w konkretnej konfiguracji.

Propozycje @carmen są ok, ale tu:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=404&start=810
lub
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=47 ... 86#p166486
i tu:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=1200&start=1170
znajdziesz na pewno coś dla siebie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wzmacniacz dla Unitra GS-8010

#7

Post autor: darkman »

krak1987 pisze: Przydałaby się bardziej praktyczna wiedza od osób które zetknęły się z podobnym gramofonem i mogą zaproponować coś co mieli.
OK, jasna sprawa. miałem i mam ten gramofon. Wersja exportowa po renowacji własnej.
Grałem na nim pod 5 różnymi wzmacniaczami. Napisz jaki masz przedwzmacniacz, to napiszę i z czym i jak, a raczej czy to w ogóle będzie słyszalne - ów rodzaj wymiany.
Podaj też typ Samsunga, bo wieża to dość pojemne sformułowanie, czasem plastik fantastik, a czasem nie. Nie każ się domyślać co tam chowasz.. bo nic z tego nie będzie ;) .
krak1987
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2017, 17:00

Re: Wzmacniacz dla Unitra GS-8010

#8

Post autor: krak1987 »

Pokój który posiadam ma 14 metrów, do tej pory gramofonu słuchałem na przedwzmacniaczu BESLLAR - najtańszy kupiony na allegro za 65 zl i był podłączony wyjściem aux do wieży Samsung Max- N22. Gramofon który posiadam to Unitra GS-8010. Co o tym sądzicie ? Dziekuje za wszystkie linki. Proszę o więcej porad
ODPOWIEDZ