Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

Tematy związane z zakupem wszelkich przedwzmacniaczy i wzmacniaczy
ODPOWIEDZ
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#91

Post autor: kmark »

Sansui został sprzedany :?

Nie mam na razie kolumn - wczoraj kupiłem gramofon Technics SL-D3.
Próbuje zebrać sprzęt - czytam tutaj wszystko po kolei ale nie znam się na tym i tak pytam.
Czy np. mógłbyś mi jakoś pomóc - "bardziej bezpośrednio" np. czym się dokładniej kierować lub gdyby coś było ciekawego na alle....
Byłbym wdzięczny :pray:
Pozdrawiam Marek
p.s. zasugerowałem się dobrym stanem tego Pioneera :(
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#92

Post autor: kielek »

Moja wiedza w tym temacie jest raczej "mikra" w porównaniu do Wintersa,Wojtka i paru innych osób z forum,więc nie wiem czy Ci pomogę.Sam też kieruję się w wyborach wyglądem zewnętrznym,opinią sprzedającego w komentarzach i wiedzą z internetu :) Określ się czy chcesz amplituner,czy wzmacniacz (ewentualnie później dokupić tuner).Ogólnie panuje teoria,że wzmacniacz zagra lepiej niż amplituner w tej samej klasie,ale to często tylko teoria ;) Nie wiem czy szukasz coś w "wintydżu" czy coś z późniejszej epoki?Trzeba pamiętać,że tzw."wintydż" to sprzęty z okresu kiedy przykładano się nieco solidniej do wyprodukowania sprzętu oraz to czasy świetności gramofonu,więc tzw.przedwzmacniacz gramofonowy wbudowany w taki sprzęt charakteryzował dość wysoką jakością w porównaniu do obecnych preampów za kilkadziesiąt złotych i więcej.Minusem "wintydżu" w naszym kraju jest to,że jest to najczęściej sprzęt z tzw."szrotów",a więc często częściowo sprawny lub naprawiony by działał na sztukę,często z wyschniętymi kondensatorami itp.
Co do Technicsa to firma ta obniżyła nieco loty pod koniec lat 80 tych, a więc nie ma co generalizować.
Tak jak proponował Ci Winters z okresu "wintydżu" godne uwagi są amplitunery np.Sansui,Marantza
Ogólnie teraz na Alle.. posucha po zmianie szaty graficznej przez ten portal.
Wśród wzmacniaczy wydaje mi się,że niezłym wyborem pod kątem gramofonu byłby np. http://allegro.pl/wzmacniacz-hitachi-ha ... 36712.html choć stan wizualny nie jest olśniewający :(
Jeśli chodzi o amplitunery to można zainteresować się np. tymi:
http://allegro.pl/amplituner-technics-s ... 58802.html
http://allegro.pl/swietny-sanyo-dcx-600 ... 35025.html (trochę drogi i nieco mała moc na wyjściu,ale za to zadbany i drugi model od góry z tego okresu tej firmy)
Ogólnie to polecam to samo co Winters,czyli pogooglować w necie na temat sprzętu,który wpadnie w oko ;)
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#93

Post autor: kmark »

Właśnie o taką pomoc mi chodzi - w sumie wolę amplituner i to taki typu Vintage.
Jeden i drugi amplituner - bardzo mi się podoba - to ma przyjemnie grać radio i oczywiście odtwarzać płyty gramofonowe.
Gdybyś miał wybierać między tymi dwoma - to który byłby przyjemniejszy do domowego słuchania?
Trzeba myśleć pod kątem późniejszego zakupu kolumn.
Pozdrawiam Marek
p.s. wiem że Winters ma dużą wiedzę i dlatego jego pytałem o wiele rzeczy - ale chyba się na mnie zdenerwował :?

Może jak będzie Winters mi podpowie coś o tym Sanyo - bo to mi się bardzo podoba ;-)
Za wszystkie błędy przepraszam z góry :oops:
Ostatnio zmieniony 07 maja 2013, 14:17 przez kmark, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#94

Post autor: Winters »

DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#95

Post autor: kielek »

kmark pisze:p.s. wiem że Winters ma dużą wiedzę i dlatego jego pytałem o wiele rzeczy - ale chyba się na mnie zdenerwował
Bo nie chcesz słuchać :lol:
Ten model Sanyo jak pisałem był drugi od góry z tego okresu,więc coś powinien prezentować ;) Spróbuj z gościem pertraktować,bo chce troszkę dużo(choć stan na foto wygląda bardzo ładnie),ale u nas ta firma nie ma takiego wzięcia jak np. Marantz,Sansui itp. (a sam ostatnio kupiłem gramofon Sanyo i jestem zadowolony z brzmienia) i nie wiem czy gościowi tak szybko zejdzie ten amplituner.Dobrze by było jednak jak by nasz forumowy ekspert odniósł się do tego sprzętu ;)
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#96

Post autor: kmark »

Winters pisze:Jest jeszcze taka rzadka Yamaha:

http://allegro.pl/audiofilski-amplitune ... 56102.html
WInters - jak warta swej ceny to biorę od razu - też mi się podoba :)

Winters - Lepsza ta Yamaha czy to Sanyo ?!
Teraz co podpowiesz to już biorę - więcej błędu nie popełnię ;)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2013, 14:24 przez kmark, łącznie zmieniany 1 raz.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#97

Post autor: kielek »

Spójrz ,że ta Yamaszka ma troszkę rys przy pokrętłach balance/treble.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#98

Post autor: Winters »

kielek pisze:Spójrz ,że ta Yamaszka ma troszkę rys przy pokrętłach balance/treble.
Cholipka, nie zauważyłem. Niedobrze, niedobrze, to jest pokaźne zadrapanie.

Tak patrzę na tego Sanyo no i ja myślę, że jak Ci się rzeczywiście bardzo podoba to bierz, ale spróbuj chociaż wykombinować przesyłkę gratis. Nie ma o nich dużo informacji, nie są jakoś bardzo popularne, ale nie widzę powodów żeby to miało grać gorzej niż większość konkurencji z tego okresu.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#99

Post autor: kielek »

Też patrzyłem na tą Yamaszkę,ale ze względu na zadrapania nie brałem jej pod uwagę,ale z drugiej strony jest tez tańsza ;)
Niech kolega coś powie o wielkości pomieszczenia odsłuchowego,bo trzeba będzie dobrac jakieś skrzynki,a ten Sanyo ma tylko 2x30w na wyjściu...
P.S Zacząłbym negocjacje cenowe od 300zł 8-)
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#100

Post autor: kmark »

Będzie to w pokoju ok. 18 m2.

Przyznam że to Sanyo mi się podoba :shock:

Ma fajny styl - więc myślicie że na taki pokój spokojnie wystarczy - i nie będę miał problemu z doborem kolumn?
Ugadywać na darmową przesyłkę jak rozumiem ;-)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#101

Post autor: Winters »

Jak masz miejsce na coś więcej niż małe monitory to spokojnie.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#102

Post autor: kielek »

Styl stylem,chodzi by napędził przyszłe kolumienki,bo tak jak piszę nie ma wielkiego zapasu mocy.Kolumny będziesz szukał zapewne jakieś "wintydże"? ( w tym aspekcie to jestem totalna noga :) ),więc Ci na pewno nie pomogę.Dobrze by było jakbyś przed zakupem rozejrzał się w wątku zakupowym kolumn co do tego Sanyo ewentualnie dobrać,by to wszystko w miarę się zgrało i zagrało. Wbrew pozorom 18 m2 to nie jest takie małe pomieszczenie by je prawidłowo nagłośnić.
P.S Ugaduj się na zbicie ceny,a przesyłka darmowa to ostateczność :)
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#103

Post autor: kmark »

Winters pisze:Jak masz miejsce na coś więcej niż małe monitory to spokojnie.
Miejsce się znajdzie - przynajmniej mały remont się huknie :-)

Czyli brać tego Sanyo ?! Da radę ładnie zagrać ?! Czy jednak czekać i szukać jeszcze czegoś innego?!

Napisałem do gościa zapytanie - zobaczymy co zaproponuje.
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#104

Post autor: kmark »

Kupiłem !!! :dance:
Ugadałem 370 zł z przesyłką - dobra cena?!
Rozmawiałem z chłopakiem - wszystko działa i części są oryginalne.
Przyznam że jesli chodzi o wygląd to jest ....bombowy - jak będzie tak grał jak wygląda to ehh.....

Wielkie dzięki Kiełek i Winters :clap:
Pozdrawiam Marek

p.s. teraz pora myśleć o odpowiednich kolumnach do tego sprzętu - czyli muszę migrować z tego działu
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Jaki wzmacniacz/amplituner do 500zł?

#105

Post autor: kielek »

Jeśli się będzie sprawował należycie i będzie wyglądał w realu jak na foto to cena schodzi na drugi plan :) ,bo czasem dać nie raz ciut więcej by nie mieć egzemplarza wyciągniętego z niemieckiego śmietnika za ucięty przewód zasilający ;)
Niech Ci go wyśle w opcji"ostrożnie",bo kurierzy i poczta potrafią wiele zdziałać :(
P.S W mojej opinii za jakość brzmienia i tak głównie odpowiadają kolumny i wkładka w gramofonie :)
ODPOWIEDZ