Lidl vs Biedronka

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
anoj
Posty: 11
Rejestracja: 14 gru 2016, 14:57

Lidl vs Biedronka

#1

Post autor: anoj »

Witam serdecznie,

Od jutra (15.12) w Biedronce, a od najbliższego poniedziałku (19.12) w Lidlu, w ofercie tych sklepów pojawią się gramofony: Hykker oraz ION Audio Max LP. Swoją gramofonową przygodę zamierzam dopiero zacząć, stąd moje pytanie - czy jest jakikolwiek sens interesować się tymi sprzętami? Nie oczekuję cudów, gramofon ma mi służyć wyłącznie okazjonalnie, zupełnie amatorsko, dlatego nie wchodzą w grę żadne zabawy z dodatkowymi głośnikami, wzmacniaczami, itp. Po prostu - tak jak kupię, tak chcę włożyć płytę i słuchać. Warto zwrócić uwagę na te modele, czy też lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie się chociażby do opinii stąd? -> http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=293
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Lidl vs Biedronka

#2

Post autor: amrowek »

płyty też bedzisz słuchał okazjonalnie albo będzie coś słychać albo nie będzie nic słychać ot taka okazja
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Lidl vs Biedronka

#3

Post autor: -Wolf- »

"Stąd" to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji ;)
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Lidl vs Biedronka

#4

Post autor: motown »

Ten ION bardziej mi się podoba. Bo podobno jest drewniany i ma wyjście RCA - czyli można to podpiąć do prawdziwego wzmacniacza, co na pewno poprawi odbiór - bo te wbudowane głośniczki to kpina jakaś. Właściwie oba "gramofony" to kpina i ten sam szmelc, ale absolutnie nie krytykuję potencjalnych nabywców. Po prostu fajna zabawka, gadżet jednorazowego użytku. Tanizna, zatem nie można oczekiwać jakości i dobrego brzmienia. Tym bardziej, że każdy gramofon z USB to zło ;)

Nada się to do odtworzenia kolęd w święta czy coś, ale nic poza tem. Moim zdaniem nie jest to dobry początek winylowej przygody. Może nawet zniechęcić, bo skoro tak (słabo) grają te gramofony, to po co się w to bawić?
Swoją drogą, ciekawych czasów dożyliśmy - gramofony w sklepach spożywczych. Czyli moda na winyl ma się dobrze. Wypada się chyba cieszyć?

Tak a propos gramofonów walizkowych, kultowym sprzętem jest Vestax Handy Trax. I jakościowo bije te dwa rzęchy. Tylko kosztuje sporo więcej...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Lidl vs Biedronka

#5

Post autor: Regsoft »

motown pisze: te wbudowane głośniczki to kpina jakaś
Prawdopodobnie oferta dla ludzi którzy chcą sobie przypomnieć młodość za pomocą sprzętu podobnego do ich starego Bambino i paru swoich płyt ze strychu :think:

To chyba wydaje mi się dosyć naturalną ofertą w takim przypadku. :?
No może dokupią Sinatrę w Biedronce ...

W takim wypadku chyba nie ma co się wzbraniać czy proponować jakieś cuda na kiju wraz z obietnicą super jakości :shifty:
To chyba nie to chodzi ...

Tak mi się jakoś wydaje :geek:
motown pisze: Tym bardziej, że każdy gramofon z USB to zło
Technics SL-1200G też? :lol:
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Lidl vs Biedronka

#6

Post autor: olsza84 »

Mogliby by chociaż jakoś płyty odtwarzane na tych sprzętach znakować. Żebym wiedział jakich nie kupować :)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Lidl vs Biedronka

#7

Post autor: motown »

Regsoft pisze: Technics SL-1200G też?
Serio? Wsadzili do niego USB? Nieistotne jaki gramofon, USB to zawsze zło ;)
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Lidl vs Biedronka

#8

Post autor: -Wolf- »

Chyba jednak nie ma USB. Szukałem na zdjęciach w necie i nie widać żeby miał.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
kfvkfv
Posty: 58
Rejestracja: 09 gru 2016, 17:02
Gramofon: Yamaha P220

Re: Lidl vs Biedronka

#9

Post autor: kfvkfv »

Powiem tak: Hyyker wygląda badziewnie, nie wiadomo co w nim siedzi, lepiej już kupić jakiś starszy, sprawdzony sprzęt.
Sprzętów ION miałem okazję parokrotnie używać 2 lata temu.
Są zbudowane zawsze z tych zamych elementów, tylko w innej "szacie graficznej". Tu widzę to samo
Badziewne leciutkie ramię, niestabilne obroty (albo za szybkie, albo za wolne, loteria. Nie spotkałem IONa z dobrymi obrotami, odchyły słyszalne, bardzo drażni ucho), wkładka Numark Groove Tool, która brzmi jakby uderzał rurą o kawał plastiku co najwyżej. Przedwzmacniacz RIAA, który daje głuche, sztuczne basy i metaliczne soprany nie tylko na wbudowanej wkładce. Gdybym miał bdzmieniowo porównać, to jak Artur z podbitymi niskimi i wysokimi tonami. Jak mam powiedzieć coś pozytywnego, to może... matę mają w zestawie, w tej klasie- rarytas :violin:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Lidl vs Biedronka

#10

Post autor: Regsoft »

-Wolf- pisze: Chyba jednak nie ma USB.
Założymy się? :mrgreen:
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Lidl vs Biedronka

#11

Post autor: -Wolf- »

Ja już się nie mam o co zakładać :mrgreen:
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Lidl vs Biedronka

#12

Post autor: Regsoft »

-Wolf- pisze: Ja już się nie mam o co zakładać
Jest pod talerzem. Służy do wymiany ... firmware :roll:
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Lidl vs Biedronka

#13

Post autor: -Wolf- »

To było podchwytliwe :D
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
kfvkfv
Posty: 58
Rejestracja: 09 gru 2016, 17:02
Gramofon: Yamaha P220

Re: Lidl vs Biedronka

#14

Post autor: kfvkfv »

Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Lidl vs Biedronka

#15

Post autor: pan_winyl »

Nie no dajcie spokój, z tym chińskim syfem Panie zacny! To już wolę Unitrę wg jakąś przygarnąć- taniej i klasyczniej :P
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ