akai ap b10c

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
yomodeus
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2016, 21:16

akai ap b10c

#1

Post autor: yomodeus »

Witam serdecznie, każdego z osobna, przeszukałem całe forum na temat tego gramofonu jest jeden link z 2010 roku, w sieci też ciężko coś znaleźć, więc postanowiłem zapytać, ktoś może ma ten sprzęt, miał lub po prostu coś o nim wie, akai ap b10c, czy wart jest uwagi czy po prostu odpuścić,
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: akai ap b10c

#2

Post autor: Wojtek »

Zależy za ile i w jakim stanie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
yomodeus
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2016, 21:16

Re: akai ap b10c

#3

Post autor: yomodeus »

Hej dzięki za odzew, gramofon znalazłem w okolicy, kobieta chce a niego 200 zł wiem tylko tyle że ma orginalne wkładkę akai i kilka zdjęć nie wygląda na styranego, to ma być sprzęt na początek mojej przygody z winylami , kiedyś grałem na bambino :violin: ale do było 30 lat temu hahaha, czy bez problemu można zmieniać wkładki na nowsze czy raczej polecasz układanie większej kasy i kupić coś innego ?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: akai ap b10c

#4

Post autor: chudy_b »

yomodeus pisze: czy bez problemu można zmieniać wkładki na nowsze
Tak. Wygląda na standardowe mocowanie 1/2. Za 200 zł to może być niezły sprzęt, ale załóż że wkładka będzie od razu do wymiany.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: akai ap b10c

#5

Post autor: kielek »

Nie widziałem tego cuda na oczy,ale po fotkach w necie wygląda na mocno podstawowy model.Jeśli jego stan jest naprawdę bardzo dobry to moim zdaniem można by zaryzykować te 200 zł,ale w przeciwnym razie to już nie,bo to żadna rewelacja nie jest.Tak mi się w każdym bądź razie wydaje...
yomodeus
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2016, 21:16

Re: akai ap b10c

#6

Post autor: yomodeus »

Dziękuję za dobre słowo idę go dzisiaj zobaczyc na co powinienem zwrócić uwagę ? wiem że to żaden rarytas ale jak się miało tylko bambino to lamborghini według mnie pozdrawiam
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: akai ap b10c

#7

Post autor: kielek »

Hm... ogólnie na wygląd zewnętrzny,jak wygląda ramię -czy swobodnie chodzi i nigdzie nie haczy,czy nie ma zbytnich luzów na łożysku,czy silnik trzyma równo obroty i czy cicho chodzi,czy winda swobodnie opada.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: akai ap b10c

#8

Post autor: Wojtek »

Tak, to podstawowy model paskowy dlatego też w sieci kosztuje podobne pieniądze, ale nadal jest to godny polecenia sprzęt o ile jest sprawny :)

Pasek napędowy może być do wymiany więc na nietrzymanie obrotów czy coś takiego bym nie zwracał uwagi.
Jak coś to by poprawić pasek trzeba podnieść talerz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: akai ap b10c

#9

Post autor: kielek »

Jeśli ktoś sprzedaje jako sprawny to obroty powinien trzymać niezależnie w jakim stanie jest pasek,bo co jeśli nie będzie trzymał obrotów po wymianie paska? Miałem już trochę tych paskowych i za każdym razem wszyscy zawsze zwalają winę na pasek :) a teraz walczę z takim co już mu pól bebechów wymieniłem i jak nie trzyma obrotów tak nie trzyma,a wcześniej diagnoza też była -wymieni się pasek i gra gitara ;) a tu guzik prawda...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: akai ap b10c

#10

Post autor: Wojtek »

Jak sprzedaje sprzęt ktoś kto go dawno nie używał i guma sparciała to niestety jest to pewne ryzyko zakupowe. Nie każdy sprzedawca zna się na rzeczy i wymienia takie podzespoły przed sprzedażą. Tacy kasują premium ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
yomodeus
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2016, 21:16

Re: akai ap b10c

#11

Post autor: yomodeus »

:clap: A więc sprawa wygląda tak, zabrałem go do domu, pasek sparciały jak diabli, strzelanie w kole nie wiem co to było ale za każdym obrotem stuk cichy ale słyszalny denerwujący, sprzęt całkowicie stracił kolor, pokrywa bez zawiasów, oddałem, ale nie żałuję dzięki temu akai ap b10c złapałem takiego bakcyla że teraz nawet żona mnie nie powstrzyma, dziękuję Panowie za wszystkie porady, składam pieniążki obserwuje forum
ODPOWIEDZ