Pierwszy gramofon technics-sl-q3

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
areczeq19
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2011, 07:49

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#1

Post autor: areczeq19 »

Witam. Mam takie pytanka, gdyż poszukuję obecnie swojego pierwszego gramofonu. Chciałbym oczywiście, aby był niedrogi z racji tego, że to dopiero początki, a ja sam w ogóle się nie znam i nie wiem nawet na ile mi się ta zajawka spodoba:). Znalazłem sporo aukcji, ale tu jest jeden z tych tanich, a pozytywnie komentowanych modeli technicsa:

http://allegro.pl/technics-sl-q3-gramof ... 99087.html

Potrzeba do niego zapewne przedwzmacniacza, a więc czy taki by się nadawał:

http://www.diodos.pl/1700_sprzet_estrad ... 97707327a7

I czy można by było podłączyć ten gramofon do mini wieży technicsa ze wzmacniaczem se-hd55?

No, a jeżeli napisałem jakieś bzdury świadczące o całkowitej nieznajomości tematu... to nie zabijajcie mnie;p Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#2

Post autor: Sindsoron »

na początek... jak szukasz gramofonu to nie zakładaj nowego wątku tylko najlepiej zapytaj się w już istniejącym wątku, który odpowiada Twojemu maksymalnemu budżetowi :3

ten technics to fajny gramofon, full automat, fajne ramie i w ogóle, ale nie jest wart 600zł :3 poza tym ma zamontowaną badziewną wkładkę (Audio Technica AT-3600) którą najlepiej było by od razu wymienić na coś lepszego (np. Audio Technica AT-95, taka na dobry początek ~100zł)

co do przedwzmacniacza to możesz na allegro kupić vivanco za ~70zł, dużej różnicy między nim a spr-6 nie usłyszysz.

Gramofon musisz podpiąć pod wejście phono w swoim sprzęcie, a jak do nie masz to najpierw do przedwzmacniacza, a potem pod jakieś wejście liniowe (np. AUX).
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
areczeq19
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2011, 07:49

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#3

Post autor: areczeq19 »

Dzięki za szybką odpowiedź dokładnie o to mi chodziło:) Sorki za ten nowy wątek myślałem że tak tu ludzie robią. Dzięki za pomoc. Jeszcze poszukam czegoś w uczciwszej cenie. Pozdro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#4

Post autor: Wojtek »

Jeśliby Tobie bardzo zależało na SL-Q3 i tylko ten model by Cię interesował to nie widzę nic złego w tym wątku, ale jeśli rozważasz też inne modele to jednak lepszy byłby wątek zbiorowy, odpowiadający budżetowi :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
areczeq19
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2011, 07:49

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#5

Post autor: areczeq19 »

No właśnie o ten model mi chodziło właśnie i tylko tą jedną ofertę znalazłem. Trochę się boję zamawiać, bo ja patrząc na zdjęcia gramofonu, nawet z bardzo bliska nie potrafię ocenić czy on jest w dobrym stanie czy wysłużony już:P
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#6

Post autor: Wojtek »

Sprzęt wygląda na dobrze zachowany, ale jaka to gwarancja jeśli by wnętrze było skopane?
Tak czy siak, znam tego sprzedawcę i wiem, że u niego nie ma lipy jeśli chodzi o gwarancję, zwroty itd.

Od czasu do czasu pojawiają się SL-Q2 i Q3 także możesz jeszcze poobserwować jeśli nie jesteś w pełni zdecydowany na ten egzemplarz.
Poza tym, zgadzam się z tym co napisał Sindsoron.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
areczeq19
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2011, 07:49

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#7

Post autor: areczeq19 »

No właśnie też tak uważam że drogo. A mógłbyś mi jeszcze napisać ile tak uczciwie powinny się wyceniać Twoim zdaniem SL-Q3 i SL-Q2? Takie w dobrym stanie;)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#8

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:Tak czy siak, znam tego sprzedawcę i wiem, że u niego nie ma lipy jeśli chodzi o gwarancję, zwroty itd.
Tyle tylko, że ceny ma z kosmosu i wszystkie gramofony jak leci - nawet najniższe modele - opisuje jako 'hi-end' czy 'top model'. Zresztą nie on jeden. Jak się czasami czyta co wypisują aukcyjni handlarze, to ręce opadają. Powinna być możliwość komentowania aukcji bo czasami jawnie nabija się klientów w butelkę.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#9

Post autor: Wojtek »

areczeq19 pisze:A mógłbyś mi jeszcze napisać ile tak uczciwie powinny się wyceniać Twoim zdaniem SL-Q3 i SL-Q2? Takie w dobrym stanie;)
Na dzień dzisiejszy? 500 i 400 odpowiednio dla Q3 i Q2 jako maks. Wszystko co powyżej już jest dopłatą do średniej ceny :) No, chyba że gramofon jest sparowany z jakąś fajną wkładką, wtedy wyższa cena ma swój argument :)

Obywatel:
Zgadza się, że drożyzna u Centera no, ale co zrobić. Jego sprawa czy chce coś w ogóle sprzedać czy woli czekać :)
Nie wiem jak u niego wygląda kwestia dogadywania się.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
areczeq19
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2011, 07:49

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#10

Post autor: areczeq19 »

No ja jeszcze poczekam. Doszedłem do wniosku, że aż tak mi się nie śpieszy jednak i kasę dozbieram na pozostałe rzeczy. Chcę mieć to w swoim pokoju a nie jak wcześniej zakładałem przy wieży rodziców;] Tak czy siak dzięki wielkie za zainteresowanie moim postem;)
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Pierwszy gramofon technics-sl-q3

#11

Post autor: loamesoile »

Ja kilka miesięcy temu kupiłem na allegro właśnie Technica SL-Q3 za 500 złotych. I jak na razie jestem bardzo zadowolony. Wymieniłem tylko igłę, ale w sumie tamta jeszcze chyba mogła śmigać, bo nie zauważyłem ogromnej różnicy w jakości dźwięku odtwarzanych płyt. Nie mam za bardzo odniesienia do innego sprzętu, bo to w sumie też mój pierwszy poważniejszy, ale myślę, że mogę go zarekomendować z własnego (nie-znawcy) doświadczenia w użytkowaniu go ;)
ODPOWIEDZ