Gramofon i przedwzmacniacz - do 1500zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
marcelius
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2011, 20:35

Gramofon i przedwzmacniacz - do 1500zł

#1

Post autor: marcelius »

Cześć,
To mój pierwszy post na tym forum :oops: Zamierzam w niedalekiej przyszłości "wejść" w temat zakupu gramofonu do swojego zestawu audio. Aktualnie posiadam amplituner DENON DRA 500AE. Z tego co się orientuję, to mogę do niego bezproblemowo podłączyć gramofon DENON DP-300 (do wejścia AUX). Jak wyglądałaby możliwość podłączenia innych gramofonów? Czy dobrze rozumiem, że większość wymagałaby dodatkowego przedwzmacniacza gramofonowego? W jaki sposób można podłączyć przedwzmacniacz do tego amplitunera? Jaki zestaw moglibyście polecić (budżet około 1500zł)? Jeżeli chodzi o preferencje muzyczne, to głównie rock i jazz.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam forumowiczów :mrgreen:
Marcelius
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wybór gramofonu

#2

Post autor: JacK »

Sprawa jest porosta. Twój ampli potrzebuje przedwzmacniacza gramofonowego chyba że jest on tak jak w DP-300 wbudowany w gramofon.
Aby podłączyć przedwzmacniacz wpinasz do urządzenie pomiędzy gramofon , a wejścia AUX Twojego ampli zazwyczaj za pomocą dwóch par kabli rca zwanych potocznie cinch.
Ze swoim budżetem spokojnie zakupisz DP-300 to dobry nowy automatyczny gramofon ale zapewne koledzy z forum zaraz powiedzą że stare jest lepsze.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
marcelius
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2011, 20:35

Re: Wybór gramofonu

#3

Post autor: marcelius »

Cześć,
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie zależy mi również na poleceniu zestawu "starszego". Nie raz czytałem, że w budżecie nowego gramofonu można kupić dużo lepsze rozwiązania starsze. No i pytanie z mojej strony, jaki zestaw gramofon + przedwzmacniacz zjadłby tego Denona na śniadanie? :)
Dzięki
ODPOWIEDZ