Technics sl 3310 czy Marantz 6100 lub Pioneer 12D

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
livingstone
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:19

Technics sl 3310 czy Marantz 6100 lub Pioneer 12D

#1

Post autor: livingstone »

Witam jestem posiadaczem Technicsa SL-3310 co prawda nie do konca dziala automatyka ramienia ale gra ok jak dla laika ktorym jestem.Pytanie jest nastepujace czy jesli go zamienie na Marantza 6100 lub Pioneera D12 czy strace na jakosci i wygodzie obslugi .Cchialbym kupic te modele poniewaz bardziej podobaja mi sie gramofony w drewnianej obudowie niz ten plastikowy Technics.Prosze o rade a przy okazji jestem totalnym laikiem uzywam tego gramofonu od roku.Mam tez Amplituner Technicsa SA+200k przez ktory slucham muzyki z gramofonu a w najblizszym czasie chce kupic zestaw Denona PMA +710 AE oraz DCD 710 AE ..
tak wiec prosze o porade


aha i jescze jedno posiadam wkladke Philipsa GP 350 w tzm Technicsie bo taka juz byla,,,nie wiem czy jest dobra czy lepiej wymienic na inna_

Z gory dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics sl 3310 czy Marantz 6100 lub Pioneer 12D

#2

Post autor: Wojtek »

Wybacz, ale jeśli z jednej strony twierdzisz, że korzystasz z dobrodziejstwa gramofonu już od roku, a zarazem przedstawiasz się nam jako totalny laik (czyli osoba z zerową wiedzą w temacie) to znakiem tego ten Technics chyba zapadł rok temu w stan hibernacji :)
livingstone pisze:Pytanie jest nastepujace czy jesli go zamienie na Marantza 6100 lub Pioneera D12 czy strace na jakosci i wygodzie obslugi
Na to pytanie dość trudno jest odpowiedzieć. Inne ramiona, inne konstrukcje, inne napędy (obydwa to paskowce). Żaden z tych gramofonów (łącznie z Technicsem) nie jest sprzętem z górnej półki, raczej klasa średnia (a Pioneer to w ogóle był modelem podstawowym ze swojej serii). Tak więc każdy z nich ma prawo trochę inaczej zabrzmieć mimo, że przykładowo zastosowalibyśmy dla porównania ten sam model wkładki i igły.

Nie wiem co rozumiesz przez "stratę na wygodzie obsługi". Pioneer jest manualem, a Marantz półautomatem.
livingstone pisze:aha i jescze jedno posiadam wkladke Philipsa GP 350 w tzm Technicsie bo taka juz byla,,,nie wiem czy jest dobra czy lepiej wymienic na inna_
Wkładka nie jest zła, ale igła nie jest wieczna. Wymień igłę na nową albo zmień wkładkę.
Zresztą, jeśli zamierzasz kupić inny gramofon to zakładam, że Technics wtedy pójdzie na sprzedaż? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
livingstone
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:19

Re: Technics sl 3310 czy Marantz 6100 lub Pioneer 12D

#3

Post autor: livingstone »

Zgadza sie Technics pojdzie na sprzedaz.....plyt slucham juz prawie od roku ale "tylko" slucham i jestem laikiem jesli chodzi o nazewnictwo wiedze na temat gramofonów, roznice w napedach :direct drive czy belt drive itd...nigdy sie w to nie zaglebialem po prostu sluchalem plyt .....


mam rowniez stary Lenco B55 chcialem podlaczyc i zobaczyc jak dziala ale niestety ramie mi ucieka jak klade na plyte i wymaga chyba regulacji o ktorej nie mam pojecia ale sprobuje poczytac tu na forum moze uda mi sie cos zrobic.


dzieki Wojtek za informacje ...rozumiem ze na jakosci nie strace zmieniajac na Pioneera lub Maratza ..tylko jak wyglada to z awaryjnoscia?

wielkie dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics sl 3310 czy Marantz 6100 lub Pioneer 12D

#4

Post autor: Wojtek »

livingstone pisze:..tylko jak wyglada to z awaryjnoscia?
Jeśli nic z elektroniki czy mechaniki się nie popsuje to wystarczy wymieniać pasek napędowy raz na parę lat :)
Jeśli jednak coś z powyższego się popsuje, to są to na tyle proste konstrukcje (a materiały serwisowe są dostępne), że w większości przypadków albo ty sam albo elektronik RTV będzie w stanie sobie poradzić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
livingstone
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:19

Re: Technics sl 3310 czy Marantz 6100 lub Pioneer 12D

#5

Post autor: livingstone »

Ok dzieki Wojtek teraz juz wiem na czym stoje:)

narazie dzieki za pomoc
ODPOWIEDZ