Dual CS505

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bob3k24
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2010, 02:41

Dual CS505

#1

Post autor: bob3k24 »

Prosze o opinie o dualu CS505 z wkladka Goldring. Mam sposobnosc kupic za ok 250pln, warto?
BOB3K
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CS505

#2

Post autor: Wojtek »

Zależy jaki Goldring i jaki Dual 505 (były 4 wersje tego modelu).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
bob3k24
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2010, 02:41

Re: Dual CS505

#3

Post autor: bob3k24 »

znam juz wiecej szczegolow jest to Dual CS 505-2 z wkladka Goldring Elan sprzedawca nie wie nic wiecej ma jeszcze druga za male pieniadze
prosze o opinie
BOB3K
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CS505

#4

Post autor: Wojtek »

Gramofonik OK, taki podstawowy paskowiec, jednakże ma ramię typu ULM, co ogranicza typ wkładek, które będą dobrze współpracowały z tym ramieniem.

Dual do tego modelu rekomenduje wkładki od 2.5 do 8g wagi, ale im lżej tym lepiej.
Oryginalna wkładka sprzedawana z tym modelem to bodajże Dual ULM 65 E (waga: 2.5g).

Goldring Elan to nic specjalnego. Reklamuje się ją jako "dobra wkładka dla audiofili o niskim budżecie" co można dosłownie zinterpretować, bo nadal jest to chyba najniższy model w ofercie Goldringa. Wkładka waży około 4 gramy. Ma sferyczny szlif igły.
Oryginalna wkładka Dualowska jest lepsza od tego Goldringa :)

Tak więc oferta jest do przemyślenia. Więcej jak 200-250 złotych (przy bardzo dobrym stanie zachowania) nie jest to warte.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
bob3k24
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2010, 02:41

Re: Dual CS505

#5

Post autor: bob3k24 »

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz
pozdro
BOB3K
Awatar użytkownika
bob3k24
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2010, 02:41

Re: Dual CS505

#6

Post autor: bob3k24 »

hej a TECHNICS SL Q2 QUARTZ moze mi ktos napisac o tym gramofonie? warty uwagii?
BOB3K
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CS505

#7

Post autor: Wojtek »

Warty uwagi, jak najbardziej, ale to może lepiej na osobny wątek? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
szmojtek
Posty: 30
Rejestracja: 22 lis 2010, 18:30

Re: Dual CS505

#8

Post autor: szmojtek »

Witam, skoro jest już osobny wątek o Dualu CS 505, chciałbym się do niego podepnąć.
Zastanawiam się nad ty modelem.
http://allegro.pl/gramofon-dual-model-5 ... 80753.html
z nowych wkładek pasujących do tego gramofonu udało mi się znaleźć tylko to
http://allegro.pl/igla-gramofonowa-dual ... 61371.html
czy to znaczy że nic innego raczej się tam nie zainstaluje?
czy zamiast tego duala lepiej się zainteresować KENWOODem KD-2100, lub TECHNICS SL-B3 i czy do tych gramofonów mogę zastosować standardowe wkładki Audio-Technica AT-95E?
Pozdrawiam, Wojtek
szmojtek
Posty: 30
Rejestracja: 22 lis 2010, 18:30

Dual CS505

#9

Post autor: szmojtek »

I jeszcze jedno. Jak się ma wkładka DUAL DN 160 E do Audio-Technica AT-95E? Tzn czy są jakoś porównywalne? jak się sprawdzą w graniu ciężkiego rocka?
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dual CS505

#10

Post autor: deha »

Jeśli chodzi o aukcję, której link zamieściłeś to jest to igła, nie wkładka. Na stronie przedmiotu masz podane wkładki, do których powyższa igła pasuje. Co do wkładki, która będzie pasowała do tego modelu, konkretnego modelu, to nie jestem w stanie pomóc, musisz cierpliwie poczekać na rady "starszych" stażem kolegów z forum.
Swojego czasu interesowałem się modelem Dual 505, aczkolwiek nie wersją 505-1. Z tego co mi wiadomo, to gramofon ten ma zamontowaną ramię Ultra Low Mass, co znacznie ogranicza wybór wkładek pasujących. Może to być pewnym problemem.
Przeglądałem to forum bardzo intensywnie i sądzę, że koledzy poleciliby Ci Kenwooda KD-2100, jest to model, który był rekomendowany w ktorymś z wątków. Nie wiem co z Technicsem, do mnie marka ta przemawia zdecydowanie lepiej niż Kenwood, ale jak mówią w żargonie futbolowym "buty nie grają" i tak, też może być z gramofonami.
Ośmieliłem się na ten post, mam nadzieję, że nie naraziłem się kolegom z forum, jeśli palnąłem jakieś głupstwo, albo wkradło się tutaj zakłamanie to proszę o sprostowanie i z góry przepraszam, miałem dobre intencje.
Dobranoc!
szmojtek
Posty: 30
Rejestracja: 22 lis 2010, 18:30

Dual CS505

#11

Post autor: szmojtek »

Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiści w moim linku jest igła... Tylko cały czas nie wiem, czy ta wkładka at95 nie będzie za ciężka do tego Duala skoro Pan Wojtek napisała że rekomendowane są wkładki o wadze 2.5 do 8g. to niby się mieści w przedziale... Całkowicie się na tym nie znam i kombinuję.
Pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CS505

#12

Post autor: Wojtek »

szmojtek pisze:Witam, skoro jest już osobny wątek o Dualu CS 505, chciałbym się do niego podepnąć.
Bardzo dobrze, przynajmniej nie muszę sprzątać i migrować posty ;)
szmojtek pisze:czy zamiast tego duala lepiej się zainteresować KENWOODem KD-2100, lub TECHNICS SL-B3 i czy do tych gramofonów mogę zastosować standardowe wkładki Audio-Technica AT-95E?
Tak, z powodów już powyżej wspomnianych, patrzyłbym przychylniej na wyżej wymienione gramofony niż na Dual 505.
szmojtek pisze:Jak się ma wkładka DUAL DN 160 E do Audio-Technica AT-95E? Tzn czy są jakoś porównywalne? jak się sprawdzą w graniu ciężkiego rocka?
Trudno powiedzieć. Brzmienie pewnie mają inne, ale ogółem to jest to mniej więcej jednakowa półka, tyle że ta pierwsza nie jest już produkowana. Z tym że tak jak już deha zauważył (oho, nauka procentuje jak widać ;) ), DN 160 E to sama igła, a nie wkładka :)
deha pisze:Nie wiem co z Technicsem, do mnie marka ta przemawia zdecydowanie lepiej niż Kenwood
Kiedyś Kenwood całkiem mocny był na rynku audio, tak więc mimo że gramofony Technicsa są ogółem bardziej cenione to mimo wszystko nie radzę lekceważyć Kenwooda :)
szmojtek pisze:Tylko cały czas nie wiem, czy ta wkładka at95 nie będzie za ciężka do tego Duala skoro Pan Wojtek napisała że rekomendowane są wkładki o wadze 2.5 do 8g. to niby się mieści w przedziale... Całkowicie się na tym nie znam i kombinuję.
Racja, kwestia ta może powodować trochę dylematów. AT95E bodajże waży coś koło 6.5g, a więc jest blisko granicy. Generalnie to już wystarczy by nie polecać AT95E do ultra lekkich ramion. Krótko mówiąc, jakoś by to zagrało, ale nie tak dobrze jak z cięższym ramieniem.

Aha, jakby co to bez Panów proszę ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
szmojtek
Posty: 30
Rejestracja: 22 lis 2010, 18:30

Dual CS505

#13

Post autor: szmojtek »

Wielkie dzięki za odpowiedź:) Chyba daruję sobie tego Duala, ze względu na ograniczona ilość wkładek, choć podoba mi się całkiem. Ale znalazłem jeszcze takie coś http://allegro.pl/gramofon-akai-ap-b20c ... 57729.html. Stan bardzo ładny i powinny pasować wkładki 1/2''. Jak to się może mieć do popularnych technicsów dostępnych w cenie 350-400 z? Wizualnie mi się podoba, ale chciałbym, żeby jeszcze zagrało...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CS505

#14

Post autor: Wojtek »

Skoro już rozważasz inne gramofony to radzę jednak wynieść się z tego wątku, poświęconemu konkretnemu Dualowi, do jakiegoś bardziej ogólnego (typu "gramofon do xxx zł") lub założyć nowy temat :)
szmojtek pisze:Jak to się może mieć do popularnych technicsów dostępnych w cenie 350-400 z?
Akai AP-B20C był podstawowym/najtańszym modelem ze swojej serii (a zarazem jedyny paskowiec ;) ). W oryginale sprzedawany z wkładką PC 90, także masz tu fabryczną konfigurację. Jest to raczej dobry gramofon, nie odrzucałbym go jak ktoś miałby limit 150zł np., ale Technicsy z tego przedziału 350-400 zł będą raczej lepsze :) Choćby taki SL-B2.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
szmojtek
Posty: 30
Rejestracja: 22 lis 2010, 18:30

Dual CS505

#15

Post autor: szmojtek »

Dzięki, wielkie:)
ODPOWIEDZ