Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PE 1010

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Korsarz

Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PE 1010

#1

Post autor: Korsarz »

Witam Wszystkich

Proszę pomoc w zakupie gramofonu Mam okazję zakupu gramofonu Perpeteum Erbren PF 1010. Tylko czy to jest okazja
Gramofonu szukam już jakiś czas, trochę czytałem, wiem tylko że gramofon ma być nowy, nie chcę starego gramofonu
Znalazłem stronę producenta gramofonu, ale nie podaje on ceny. Poza tym informacji jest niewiele, albo ja nie umiem ich znaleźć.
http://www.perpetuum-ebner.de/en/pe-1010/

Gramofon mi się bardzo podoba. Według sprzedającego gramofon jest jak nowy, posiada oryginalne opakowanie, wszystkie dodatki. Został zakupiony 2 lata temu, ale był używany tylko na początku, obecnie stoi nieużywany.
Decyzję muszą podjąć do końca w weekendu gdyż kolega wraca w poniedziałek i mógłby mi go przywieźć z zagranicy.
No właśnie jaką cenę warto zapłacić i czy warto kupić.

Dziękuję

Pozdrawiam
Załączniki
Clipboard01.jpg
Ostatnio zmieniony 08 sty 2022, 22:19 przez Korsarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6687
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Pomoc w zakupie gramofonu

#2

Post autor: konrads0 »

Nowy kosztuje/kosztował ok. 2500€. Czy to okazja, to sam musisz ocenić....
Załączniki
Screenshot_2022-01-07-19-17-50-729_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
Ostatnio zmieniony 07 sty 2022, 19:31 przez konrads0, łącznie zmieniany 1 raz.
Korsarz

Re: Pomoc w zakupie gramofonu

#3

Post autor: Korsarz »

konrads0 pisze:
07 sty 2022, 19:15
Nowy kosztuje/kosztował ok. 2500€. Czy to okazja, to sam musisz ocenić....
Proponowana cena zakupu jest dużo niższa bo tylko 1000 EUR. Sprzedający to dobry znajomy kolegi, więc nie podejrzewam, że chce sprzedać gramofon z którym coś jest nie tak.
Czyli co? Wart jest tych pieniędzy? No nie jest nowy, ale jak nowy.
Korsarz

Re: Pomoc w zakupie gramofonu

#4

Post autor: Korsarz »

Przeglądam, z ciekawości, oferty sprzedaży gramofonów na Allegro i znalazłem gramofon Technics 1500C, kosztuje podobną kwotę jak ten używany Perpetum Ebner PF 1010. Technics 1500C jest jest nowy i ma gwarancję, ale czy to dobry gramofon? Czy w porównaniu z tym PE to raczej słaba klasa i nie zwracać sobie nim głowy i kupić tego PE?
Przepraszam, że tak męczę, ale muszę na coś zdecydować się, a nie chciałbym wybrać źle. Wizualnie, bo tylko tak mogę ocenić, bo się nie znam, bardziej do mnie przemawia ten Perpetum Ebner PF 1010.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6687
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#5

Post autor: konrads0 »

Ja niestety nie pomogę.
Mam co prawda PE, ale starszy model 2020L...(z innego świata)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2022, 07:52 przez konrads0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#6

Post autor: Wojtek »

Zakup tego PE jest bez sensu właśnie dlatego że można w tych pieniądzach kupić nowego Technicsa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Korsarz

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#7

Post autor: Korsarz »

Wojtek pisze:
08 sty 2022, 02:26
Zakup tego PE jest bez sensu właśnie dlatego że można w tych pieniądzach kupić nowego Technicsa.
Ten Technics 1500C to będzie lepszy gramofon niż ten PE 1010?
Patrząc na ceny nowych , to ten Technics kosztuje około 850 EUR, a ten PE około 2500 EUR, co by wskazywało, że oba gramofony są z daleko różnych światów cenowych.
Ciekawe. Mógłbyś wytłumaczyć mi dlaczego lepiej kupić ten 3 razy tańszy. Chcę kupić lepszy, bo w moim przypadku cena zakupu będzie zbliżona
Ten Technics to jakoś tak nie wygląda ładnie, on mi się kojarzy z gramofonem do jakiegoś klubu muzycznego a nie do salonu w domu.
syko
Posty: 2362
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#8

Post autor: syko »

Witaj.
Jakbym miał wybierać pomiędzy tymi gramofonami to brałbym Technicsa, bo napęd bezpośredni, ramię, no i Technics. ;) Czarny prezentuje się dość ładnie i to że wygląda jak z klubu to jest tylko jego zaletą.
Perpetuum stylistyką nie pasuje do mojego zaściankowego salonu, ale może Twoje salony są inne, więc sam musisz wiedzieć co Ci się podoba.
Może pokaż salon?
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Korsarz

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#9

Post autor: Korsarz »

syko pisze:
08 sty 2022, 10:22
Witaj.
Jakbym miał wybierać pomiędzy tymi gramofonami to brałbym Technicsa, bo napęd bezpośredni, ramię, no i Technics. ;) Czarny prezentuje się dość ładnie i to że wygląda jak z klubu to jest tylko jego zaletą.
Perpetuum stylistyką nie pasuje do mojego zaściankowego salonu, ale może Twoje salony są inne, więc sam musisz wiedzieć co Ci się podoba.
Może pokaż salon?
Na pewno nie mam wystroju salonu w stylu tanecznego klubu, więc stylowo ten PE bardziej by pasował.
Wyczytałem jeszcze, że ten Techncis to najniższy model w ofercie producenta, chyba taka trochę manstreamowa, budżetowa, masówka, produkowana w Malezji. Ten PE jest Made In Germany i z racji ceny, która mam nadzieje przekłada się na jakość, chyba budżetowym modelem nie jest.
Sam nie wiem, ale bardziej podoba mi ten PE. A może jest ktoś kto miał do czynienia z tym modelem?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#10

Post autor: darkman »

Cena tylko czasem przekłada się na jakość. Niestety. Zreszą w audio, to nie cena decyduje.
Skoro chcesz nowy, to bierz to co się Tobie podoba.
Jak będziesz kiedyś sprzedawał to już będzie używany. Też to kiedyś przerabialiśmy.

p.s. tera bede pouczał słownik forumowy (automat): drogi słowniku, "zresztą" w użytej formie pisze się razem, zatem nie ma co się rwać na podkreślanie na czerwono, choć to fajny kolor, ale to na razie porażka sztucznej inteligencji. 1:0 dla mnie.
Korsarz

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#11

Post autor: Korsarz »

darkman pisze:
08 sty 2022, 13:46
Jak będziesz kiedyś sprzedawał to już będzie używany. Też to kiedyś przerabialiśmy.
Chyba nie przeczytałeś całego tematu, lub nie przeczytałeś tematu ze zrozumieniem. PE nie jest nowy, jest używany, ale w idealnym stanie, tak przynajmniej zapewnia Hans, który kupił go nowy u lokalnego dystrybutora. Chce go sprzedać, bo mu przeszła ochota na płyty winylowe i gramofon od ponad roku stoi nieużywany. Cena jest atrakcyjna, nowy kosztuje około 2500 EUR, Hans proponuje zakup w kwocie 1000 EUR.
Chciałem upewnić się, czy ten model gramofonu wart jest tej ceny, za którą mogę go nabyć, bo jak sam napisałeś cena nie zawsze przekłada się na jakość. Nie mam rozeznania w temacie gramofonów, a ofert używanych egzemplarzy tego modelu w Internecie nie znalazłem, więc trudno to jakoś porównać.
Zaproponowano mi tutaj , za, bez mała, te same pieniądze, zakup budżetowego, ale nowego, modelu firmy Technics (produkowanego w Malezji), jako lepszy wybór.
Trochę mnie to zdziwiło, bo ten PE 1010, nowy, kosztuje 2500 EUR, a ten Technics 1500C, nowy, kosztuje 850 EUR, co by mogło świadczyć o tym, że to są produkty bardzo różne klasowo.
No i zgłupiałem trochę....
syko
Posty: 2362
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#12

Post autor: syko »

Nie rozumiem w czym problem.
Skoro uważasz że niemiecki używany jest lepszy i ładniejszy od nowego malezyjskiego i na dodatek jako nowy droższy 2 i pół razy to czego jeszcze od nas oczekujesz?
Co do Technicsa to sam go zaproponowałeś. :)
Kupuj niemiecki.
Pomogłem?

Nie ma za co.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15138
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#13

Post autor: darkman »

Korsarz pisze:
08 sty 2022, 14:17
Chyba nie przeczytałeś całego tematu, lub nie przeczytałeś tematu ze zrozumieniem
Wiesz co? Jedno i drugie.
Całości nie przeczytałem, bo mi się nie chce. Zrozumieć Ciebie też nie zamierzam, bo bezwodki nie rozbieriosz, jak to w życiu. Domyślanie się co poeta miał na myśli.. no daruj :) .
Korsarz pisze:
07 sty 2022, 19:08
Gramofonu szukam już jakiś czas, trochę czytałem, wiem tylko że gramofon ma być nowy, nie chcę starego gramofonu
Fakt! Jasno i prosto. Chcesz nowy używany gramofon :doh: :P , a nie przyszło Ci do głowy, że nikt tu nie jest przeciwko Tobie. Tylko, że chce(my) pomóc? Hę? ;)

A ten niemiecki to jest lepiej, bo z Niemiec czy też ten Malezyjski jest lepszy bo z Malezji. A to jest jakaś różnica w jakim kraju zmontowały go zwinne, azjatyckie lub anatolijskie dłonie?
Korsarz

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#14

Post autor: Korsarz »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, co prawda w niczym mi nie pomogły, ale dobre chęci też się liczą
Pozdrawiam
syko
Posty: 2362
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Pomoc w zakupie gramofonu Perpetuum Ebner PF 1010

#15

Post autor: syko »

Dasz chociaż znać o swoim wyborze?
Jakbyś jednak łyknął tego Perpetuum to recenzję z chęcią przeczytam.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
ODPOWIEDZ