Wymiana Telefunkena S600

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Wymiana Telefunkena S600

#1

Post autor: mirhon »

S600 kupiłe jakiś czas temu na próbę czy wogóle winyl mi podejdzie.
Podszedł i to bardzo ... :D
S600 jest po gruntownym serwisie aczkolwiek zdarzają mu się pewne niedogodności:
- szwankuje mechanizm windy - już wiem że to kwestia zacierania się blaszek mechanizmu i być może gruntowne wyczyszczenie i jeszcze raz przesmarowanie by pomogło, ale to już było robione i sęk w tym że problem po przerwie od używania się pojawia cały czas ...
- ostatnio pękł mi zawias w pokrywia - jeszcze działa ale obawiam się że nie długo
- przy ostatnim psikanniu smarem (na problem 1) poruszyłem mechanizm auto-liftu i nie mam pojęcia jak to ustawić by działało prawidłowo

generalnie jest ok, dźwiękowo bardzo ok (shure V15) i jedyna zmiana jaką planowałem (po odsłuchach) to Denon DL-301 III (mam już nawt SUT Denona)
Reasumując chciałbym jednak chyba coś nowego z gwarancją ... i chodził mi po głowie Technics sl-1200GR aczkolwiek lektura wątku pewnego na zaprzyjaźnionym forum audiomaniacy spowodowała że mam pewne wątpliwości czy warto zwłaszcza że nie zamierzam żonglowa wkładkami ...
Ostatnio poczytałem i poglądałem informacje na temat PRO-JECT Debut Pro i mocno się zainteresowałem, zwłaszcza po oglądnięciu wideo:

https://www.project-audio.com/en/product/debut-pro/
https://www.youtube.com/watch?v=kTfezNoemYI

Reasumując czy przy założeniu że będzie na nim w/w Denon to warto wymienić tego telefunkena. Może spytam inaczej czy jednak ten telefunken to jedna inna (in +) liga ...

Slucham na słuchawkach Stax (wysoki model) + schiit mani (nie wykluczam wymiany)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana Telefunkena S600

#2

Post autor: Wojtek »

Jak chcesz robić krok w tył to śmiało bierz taniego PJ. Nie wiem tylko co zrobisz po 2 latach jak już gwarancja się skończy :(
mirhon pisze:
01 paź 2021, 12:54
- szwankuje mechanizm windy - już wiem że to kwestia zacierania się blaszek mechanizmu i być może gruntowne wyczyszczenie i jeszcze raz przesmarowanie by pomogło, ale to już było robione i sęk w tym że problem po przerwie od używania się pojawia cały czas ...
Skoro już raz to było robione to obstawiam że nie do końca dobrze zostało zrobione, skoro po tak krótkim czasie znów masz problem.
mirhon pisze:
01 paź 2021, 12:54
aczkolwiek lektura wątku pewnego na zaprzyjaźnionym forum audiomaniacy spowodowała że mam pewne wątpliwości czy warto zwłaszcza że nie zamierzam żonglowac wkładkami ...
W sensie że to jakieś kolejne jajca na audiomaniakach czy o co chodzi? :)
Tu też znajdziesz paru użytkowników GRa + jeszcze jeszcze SL-1500C.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Wymiana Telefunkena S600

#3

Post autor: mirhon »

Wojtek pisze:
01 paź 2021, 22:56
Jak chcesz robić krok w tył to śmiało bierz taniego PJ
ok, a jakbym chciał coś nowego o podobnej lub lepszej jakości to co moze byc oprócz technicsa - wszystko w cenie tak do 6500 i moze byc zarówno manual jak i półautomat?
Rega Planar 6, jakis inny DJ ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana Telefunkena S600

#4

Post autor: Wojtek »

Tak, wysoki model Regi byłby OK.
"Jakiś inny DJ" - rozumiem że to taki żart? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana Telefunkena S600

#5

Post autor: Bacek »

mirhon pisze:
02 paź 2021, 20:32
Rega Planar 6
Jak ktoś chce tyle dać za kawałek deski na gumce i proste ramię bez regulacji azymutu i vta to czemu nie. Choć w starociach była by to pewnie cena /3 lub 4m.
Nie do końca musi być to progress w stosunku do S600
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana Telefunkena S600

#6

Post autor: Wojtek »

Bacek pisze:
04 paź 2021, 12:53
Nie do końca musi być to progress w stosunku do S600
Pewnie tak, ale skoro z nieznanych przyczyn kolega bardzo chce to co zrobisz ¯\_(ツ)_/¯

Przy deskach upierdliwa jest też zmiana wkładki, ale skoro kolega nie chce żonglować bo stawia że powiesi Denona DL-301 i niczego innego już nie będzie potrzebował to można ten aspekt pominąć.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana Telefunkena S600

#7

Post autor: Bacek »

Wojtek pisze:
04 paź 2021, 14:14
Denona DL-301 i niczego innego już nie będzie potrzebował to można ten aspekt pominąć.
No ok, ale nawet tą 301 można powiesić lepiej lub gorzej w zależności od dostępnych ustawień.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Wymiana Telefunkena S600

#8

Post autor: mirhon »

Wojtek pisze:
04 paź 2021, 14:14
Pewnie tak, ale skoro z nieznanych przyczyn kolega bardzo chce to co zrobisz
przyczyne podalem, nie chce grzebac w srodku… mam 2 lewe ręce
czy jedyny nowy gramofon w cenie tego technicsa (1200gr), który wnosi jakis progres to tylko ten technics?
A co do ww regi to rozumiem ze jadnak w s600: ramie, talerz i zawieszenie robią lepszy gramofon, tak? Pytanie czy na tej samej wkładce s600 zagralby lepiej od tej regi,ale pewnie na to nikt nie odpowie :-)
generalnie chodzi mi o to ile musialbym wydac na nowy gramofon zeby miec ten sam poziom co stary s600?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana Telefunkena S600

#9

Post autor: Wojtek »

mirhon pisze:
04 paź 2021, 17:37
przyczyne podalem, nie chce grzebac w srodku… mam 2 lewe ręce
Myślę że większość osób na forum nie grzebie jakoś specjalnie w swoich gramofonach.
Zresztą, nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie - co zrobisz jak minie gwarancja i coś zacznie szwankować?
Sprzęt do kosza czy jednak grzebanko? :morda:
Poza tym jest już całkiem sporo serwisantów w kraju, nie to co kiedyś.

Nie wiem kto ogarniał Twojego Telefunkena, ale chyba nie był to ktoś ogarnięty skoro nadal masz tego typu felery.
mirhon pisze:
04 paź 2021, 17:37
czy jedyny nowy gramofon w cenie tego technicsa (1200gr), który wnosi jakis progres to tylko ten technics?
W relacji cena/jakość jest to obecnie król nowych gramków godnych polecenia (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę).
mirhon pisze:
04 paź 2021, 17:37
Pytanie czy na tej samej wkładce s600 zagralby lepiej od tej regi,ale pewnie na to nikt nie odpowie
Nie wiem czy nikt, może ktoś kiedyś robił takie porównanie. Koniec końców jest to walka ramion i napędów w tym wypadku, a ramię Ortofona na Telefunkenie to akurat nic kiepskiego względem ramion Regi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Wymiana Telefunkena S600

#10

Post autor: mirhon »

Wojtek pisze:
04 paź 2021, 23:16
Sprzęt do kosza czy jednak grzebanko?
Poza tym jest już całkiem sporo serwisantów w kraju, nie to co kiedyś.
Sporo racji w tym stwierdzeniu ...
Niestety mam przykre doświadczenia z serwisem (a konkretnie GrubaNuta z Waw) - powiem krótko naciągacze ... (w jakimś wątku to opisałem)
Na śląsku gdzie mieszkam niestety nie znam żadnego serwisu a człowiek który mi serwisował po kupnie niestety nie jest już dostępny.
Stąd moje obawy ... W przypadku Technicsa/Regi/PJ - to chyba mają jakiś serwis pogwarancyjny - takie ASO dla gramofonów ?
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Wymiana Telefunkena S600

#11

Post autor: MMarek »

mirhon pisze:
05 paź 2021, 10:44
Na śląsku gdzie mieszkam niestety nie znam żadnego serwisu
Trochę się dziwię...
Sam mówiłem Tobie, jak byłeś u mnie, o Esdarku, który moim zdaniem, świetnie serwisuje S600 i jest z Piekar Śląskich - kamieniem rzucić od Ciebie...
Czyżbyś Jego miał na myśli pisząc "niedostępny"?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana Telefunkena S600

#12

Post autor: Wojtek »

mirhon pisze:
05 paź 2021, 10:44
Niestety mam przykre doświadczenia z serwisem (a konkretnie GrubaNuta z Waw) - powiem krótko naciągacze ... (w jakimś wątku to opisałem)
Spoko, też ich jakoś specjalnie nie polecam :morda:
mirhon pisze:
05 paź 2021, 10:44
Stąd moje obawy ... W przypadku Technicsa/Regi/PJ - to chyba mają jakiś serwis pogwarancyjny - takie ASO dla gramofonów ?
Coś tam niby przez dystrybutora powinno być, ale znam niestety przykład z Facebooka jak to jakaś Rega była "naprawiana" na gwarancji u naszych - 3 razy był gramofon odsyłany, aż w końcu dystrybutor polski odparł że nie uznaje dalszych zgłoszeń gwarancyjnych dla tego egzemplarza. Użytkownik nie dał za wygraną i napisał do fabryki. Koniec końców skończyło się na tym że dostał nówkę sztukę.

To było ze 3 lata temu więc już nie pamiętam detali, może coś się poprawiło w między czasie, niemniej coś takiego miało miejsce.

esdarek ponoć dalej prężnie działa, ale ponoć jest zawalony robotą (i klepaniem tanich preampów) + ostatnio wyszło na jaw parę nieciekawych akcji gdzie sprzęt był przetrzymywany, on się poddał, a na koniec jeszcze wyśmiewał klienta online żeby się "ubezpieczyć" przed postem typu "esdarek nie naprawił mojego gramofonu" - jedna z takich spraw została już opisana na forum.

W okolicach Łodzi działa Piotr Kowalski i Robert Lenert (dawni banici z forum, ale prowadzą dzisiaj biznes gramofonowy), a także Tomasz Pniewski, czyli nasz eks-moderator tollo. Na Śląsku jest chyba więcej macherów niż tylko esdarek.
Każdy z nich działa głównie na facebooku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Wymiana Telefunkena S600

#13

Post autor: mirhon »

MMarek pisze:
05 paź 2021, 10:49
Czyżbyś Jego miał na myśli pisząc "niedostępny"?
Dokładnie, już 2 raz mi tą windę i mechanizm autostopu regulował i smarował. Dopóki byłem w domu i w miarę regularnie słuchałem to działało.
Teraz po kilku tyg. przerwie znów coś zaschło i działa po iluś tam próbach (wajchowanie) a na drugi dzień zabawa od nowa ... trzeba byłoby to rozebrać wyczyścić i nasmarować od nowa. Ja się nie podejmuję ... a esdarek nie ma czasu ...
Jeśli nowa produkcja (nawet te droższe) to już nie ta jakość co 30/40 lat temu to kicha.
Teoretycznie mógłbym wziąć coś vintage od naszego forumowego kolegi Pawelca, ale trochę się boję tych starych DD - jak tam coś padnie na dobre to chyba nikit tego nie naprawi :(
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Wymiana Telefunkena S600

#14

Post autor: mirhon »

ten też mi się podoba, pytanie czy jest porównywalny do S600 ... konstrukcja chyba podobna do skrytykowanej przez @Wojtka regi :

https://www.mofielectronics.com/studiodeck-turntable
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana Telefunkena S600

#15

Post autor: Bacek »

mirhon pisze:
05 paź 2021, 12:14
ale trochę się boję tych starych DD.
A co Ci przeszkadza w nowym SL-1500C?
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ