Pioneer PL-225

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Pioneer PL-225

#1

Post autor: Doman »

Hejka:)
jestem nowy ale już sie przestawiłem i tak w skrócie opiszę że mam trochę winyli po rodzinie wraz z gramofonem Artur ale w kiepskim stanie trochę no i z tego co sie dowiadywałem to nie ma co sobie nim zawracać głowę... no chyba że się mylę:)
ale w wakacje spotkałem się bratem ciotecznym którego dawno nie widziałem no i przez przypadek gdy dowiedział sie że mam troche winyli powiedział mi że mają w rodzinie gramofon który leży nie używany ale na pewno w 100% sprawny i niby w oryginale i potem dowiedziałem sie że to właśnie Pioneer Pl225. Nie znalazłem za dużo informacji o nim ale znalazłem oryginalną instrukcję po angielsku i z tego co w niej widziałem to raczej lepszy sprzęt niż Artur. moga mi sprzedać za jakieś grosze ale to nie o to chodzi, mogę im zapłacić normalnie ile chodzi taki tylko moje pytanie czy warto taki na początek winylowej drogi?
Z kolei znajomy znajomego ma do odsprzedania za dobrą łiski jakiś National Panasonic takie ala combo, ma radio i odtwarzacz kasetowy w jednej obudowie ale z tego co czytałem to tez lepiej się w to nie pchać bo gramofony w takich combach są raczej słabe, czy to prawda?
Ten Pioneer jak go widziałem na fotkach nawet fajny i to chyba w pełni manual na pasku.

z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi:)
Maciek
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6687
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Pioneer PL-225

#2

Post autor: konrads0 »

Combo National Panasonic, jeśli sprawne, to warte jest zachodu. To solidny sprzęt z lat świetności tej firmy. Zależy też od modelu. Nie wiem oczywiście ile kosztuje dobra "łiski"...
Natomiast Pioneer Pl225, to bardzo budżetowy półautomatyczny i według mnie, szkoda na niego kasy, każdej.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2021, 10:17 przez konrads0, łącznie zmieniany 2 razy.
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pioneer PL-225

#3

Post autor: Doman »

o kurcze to powiem rodzince że jednak kupuję coś innego może sie nie obrażą:) w takim razie zapytam się o to combo, podobno wszystko sprawne i kupione w Polsce.
dzięki!:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pioneer PL-225

#4

Post autor: Doman »

z takich wstępnych informacji ten Panasonic to jakaś seria SG, zakupiony przez jakiegoś ich wujka w Pewexie w latach chyba 80 albo koniec 70 w stanie bardzo dobrym z kolumnami, tylko że tam jest stare wejście Din2 i czy dałoby się do niego podłączyć inne kolumny? pewnie bez przerabiania się nie da? a co z wkładkami w takim sprzęcie da się do niego coś sensownego dokupić? bo ta która siedzi jest niewiadomego pochodzenia.
może w tym tygodniu zobaczę go na żywo to napiszę coś więcej.
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6687
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Pioneer PL-225

#5

Post autor: konrads0 »

Tak SG było wiele modeli, ale jakie dalej są cyfry serii?
Din2 to żaden problem.
Dokupisz wtyczki po 2 zł. I sam założysz.
O wkładkę zapytasz w odpowiednim dziale forum.
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pioneer PL-225

#6

Post autor: Doman »

wielkie dzięki:)
z Pioneera już zrezygnowałem definitywnie. jak będe wiedzial co to dokładnie za model dam znać.
pzdr
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pioneer PL-225

#7

Post autor: Doman »

to ten model, przeszukałem cały internet i znalazłem tylko jedno ogłoszenie o dziwo aktualne:) Panasonic SG 1110

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-pa ... 4ab6901fd2

a tak to jedynie na stronach zagranicznych, chyba to jakiś rzadki model. ale najważniejsze czy warto?? ten wystawiony jest za 350, ja tak jak pisałem wcześniej mogę mieć taki za dobre łiski, nawet gdyby to było japońskie to będzie na pewno niższa kwota:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6687
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Pioneer PL-225

#8

Post autor: konrads0 »

Ja tego modelu nie słyszałem, tak więc nie będę się mądrował. Słyszałem kiedyś któryś z wyższych modeli i byłem miłe zaskoczony.
... Pewnie flaszkę jest warty, ale myślę, że nie więcej. Radochy wielkiej z tego mieć nie będziesz, to trochę wygląda na, trochę lepszego, ale Artura😉
Myślę, że powinieneś założyć sobie jakiś budżet do wydania i poczytać wątki w tematach - gramofon do...
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:10
Gramofon: JVC QL-A7

Re: Pioneer PL-225

#9

Post autor: carmen »

Wkładka ceramiczna jak w Arturze, szkoda kasy i płyt
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pioneer PL-225

#10

Post autor: Doman »

wiedziałem że lekko nie będzie hehe dzięki za pomoc:)

o tej stronie już kiedyś słyszałem i czytałem czasem jakieś wątki o danym sprzęcie ale jak teraz sie zarejestrowałem to jestem w szoku ile jet tu informacji i jak jest to wielka i prężna "winylowa społeczność". czeka mnie dużo nieprzespanych nocy:)
pzdr
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
ODPOWIEDZ