dziwny Siemens RW-777

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Beretom
Posty: 12
Rejestracja: 11 lis 2011, 20:46

dziwny Siemens RW-777

#1

Post autor: Beretom »

witajcie
mam okazję zakupić Siemensa rw 777 i mam w związku z tym pytanie.
Czy ktoś wie jaka to seria tego gramofonu. Przeszukałem neta ale zdjęc nic nie znalazłem.

http://allegro.pl/siemens-rw-777-waga-c ... 68113.html

Wyglądem różni się totalnie od znanych mi rw777. Wygląda ze ma tylko jeden silnik....
Na koniec Czy warto dac za niego 500zl z przesyłką i ubezpieczeniem? I czy w ogóle jest sens zamieniac mojego Sonego ps x45 na tego kolosa?

pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dziwny siemens rw 777

#2

Post autor: Wojtek »

Były dwie wersje Siemensa RW-777. Starsza i nowsza.

To co znalazłeś na allegro to ta pierwsza wersja. Rzadko spotykana gdziekolwiek, gdyż nie wyprodukowano zbyt wiele egzemplarzy.
Ten gramofon prawdopodobnie zrobił CEC albo Sharp.
Druga wersja RW-777 już była robotą Sanyo (był to po prostu przemianowany Sanyo Plus Q50).

Tu masz dane techniczne pierwszej wersji: http://new-hifi-classic.de/forum/index.php?topic=4286.0

Sprzedawcy w końcu powinni zainwestować w wagi, bo sprzęt wg papierów waży 9kg, a wg handlarza 12kg. Lekka różnica :)

Czy w Twoim przypadku opłaca się zmieniać Sony PS-X45 na tego pierwszego Siemensa RW-777?
Moim zdaniem nie.
Sony może nie ma pokrętła pitch, ale poza tym ma lepszy i stabilniejszy napęd niż Siemens.
Ramiona mają mniej więcej tej samej klasy.

Tak więc jeśli planujesz upgrade gramofonu to lepiej sięgnąć po coś lepszego :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Beretom
Posty: 12
Rejestracja: 11 lis 2011, 20:46

Re: dziwny Siemens RW-777

#3

Post autor: Beretom »

hmm zastanawiam się nad zmianą Sonego właśnie ze względu na ramię. Pasują do niego tylko lekkie wkładki a wybór takich jest dość ograniczony zwłaszcza cenowo ;-)
Sony kwalifikuje się na czyszczenie i smarowanie biorąc to pod uwagę (koszt około 150zł) to dokładając 100zł mam tego siemensa, który ponoć nie wymaga wkładu finansowego. Sprzedawca daje 14 dni gwarancji rozruchowej wiec chyba jest wszystko ok.
Jest jeszcze jeden powód srebrny gramofon ni jak nie pasuje mi to czarnego zestawu hi fi :D
Radź Wojtku proszę...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dziwny Siemens RW-777

#4

Post autor: Wojtek »

Ramię Siemensa też należy do lekkich, więc nie bardzo rozumiem w czym problem :) Przecież napisałem, że to jest ta sama klasa ramion.
Dodatkowo, bez przesady z tym brakiem wyboru wkładek jakie możesz sensownie zastosować na Sony PS-X45.
Beretom pisze:Sony kwalifikuje się na czyszczenie i smarowanie biorąc to pod uwagę (koszt około 150zł)
A ta opinia i wycena skąd się wzięła?
Beretom pisze:to dokładając 100zł mam tego siemensa, który ponoć nie wymaga wkładu finansowego.
A niby dlaczego nie powinno się go także przeczyścić i przesmarować? :)
Beretom pisze:Radź Wojtku proszę...
A cóż to ja mam radzić w takiej sytuacji? Jak Ci się podoba i godzisz się na lekki downgrade to proszę bardzo :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Beretom
Posty: 12
Rejestracja: 11 lis 2011, 20:46

Re: dziwny Siemens RW-777

#5

Post autor: Beretom »

Beretom pisze:Sony kwalifikuje się na czyszczenie i smarowanie biorąc to pod uwagę (koszt około 150zł)
A ta opinia i wycena skąd się wzięła?
a no niestety brak konkurencji w serwisowaniu gramofonów prowadzi do szalonych cen (zresztą i tak wielką łaskę robią że go wezmą)
Beretom pisze:to dokładając 100zł mam tego siemensa, który ponoć nie wymaga wkładu finansowego.
A niby dlaczego nie powinno się go także przeczyścić i przesmarować? :)
niestety to się okaże ewentualnie dopiero po odbiorze ;)

czy możesz Wojtku wskazać w takim wypadku jakiś sensowny gramofon w cenie do 1000zł. lista w poscie zakupowym trochę się zdezaktualizowała :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dziwny Siemens RW-777

#6

Post autor: Wojtek »

Beretom pisze:a no niestety brak konkurencji w serwisowaniu gramofonów prowadzi do szalonych cen (zresztą i tak wielką łaskę robią że go wezmą)
W sumie takie czyszczenie i przesmarowanie gramofonu to nie jest jakaś filozofia.
Prędzej sam bym to zrobił niż oddał Panu Antosiowi w serwisie RTV, który potraktuje Soniacza tak jakby to była kolejna Unitra ;) (pół żartem pół serio)
Dobrze że Ci chociaż wycenili usługę :D
Beretom pisze:czy możesz Wojtku wskazać w takim wypadku jakiś sensowny gramofon w cenie do 1000zł.
Łohoho, spokojnie coś znajdziemy :D
Beretom pisze: lista w poscie zakupowym trochę się zdezaktualizowała :)
To radzę przejść się tam i napisać czego szukasz. Nie chciałbym w tym wątku tutaj kontynuować tego nurtu dyskusyjnego :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ