DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
fitmaniak9
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2020, 09:27

DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#1

Post autor: fitmaniak9 »

Witam! Chciałbym sobie kupić nowy gramofon do 600zł. Podłączyć chce do kina denon. Okazjonalne słuchanie płyt. Nigdy nie miałem gramofonu. Wiem, wiem kupić używkę porządną w tej cenie, ale ja się pytam: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp? pozdrawiam
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#2

Post autor: MMarek »

fitmaniak9 pisze:
15 paź 2020, 09:41
Chciałbym sobie kupić nowy gramofon do 600zł
To jest niewykonalne
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#3

Post autor: gravediggie »

Wykonalne ale nieopłacalne. To są złe gramofony. Nie kupuj ich. Szkoda Twoich pieniędzy, czasu i płyt. Wyrzucisz pieniądze w błoto i zrazisz się do winyli.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
fitmaniak9
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2020, 09:27

Re: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#4

Post autor: fitmaniak9 »

Czyli te wszystkie opinie na necie to są fake? Wielu pisze, że do okazjonalnego puszczania płytek jest ok i sobie chwalą.
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#5

Post autor: gravediggie »

Wiele osób pisze o rzeczach o których nie ma pojęcia. Nie musi to być fake.
fitmaniak9 pisze:
15 paź 2020, 09:41
Wiem, wiem kupić używkę porządną w tej cenie
Gramofon jest urządzeniem które wymaga pewnego wysiłku i nakładu pracy. Począwszy od wyboru poprzez jakąś minimalną przynajmniej kalibrację po dbałość o płyty, wkładkę, igłę, z czasem jej wymianę itd.

Wyobraź sobie że wchodzisz teraz w fotografię na filmie z całym dobrodziejstwem inwentarza. Wchodzisz w to?

Podobnie jest z gramofonem, to ułomna technologia. Albo ją brać z wadami i zaletami albo odpuścić sobie.

Jeżeli musi to być nowy gramofon to musisz zwiększyć budżet. Myślę że minimum jakie można wziąć pod uwagę to at lp120 (niektórzy Forumowicze się ze mną nie zgodzą) lub (chyba lepiej) pioneer plx500 i to też nie będzie gwarantem sukcesu ale te dwa które proponujesz to zło w czystej postaci.

W budżecie na at lp120 lub plx500 dostaniesz bardzo dobry gramofon używany w świetnym stanie tylko trzeba chcieć poszukać i nie napalać się na pierwszy lepszy. Czyli at lp120 lub plx500 traktowałbym jako zło konieczne jeżeli koniecznie musi być nowy a budżet już nie wzrośnie.

W budżecie 600zł też możesz dostać używany, dobry, solidny sprzęt na długie lata.

W przypadku tych które proponujesz gwarancja producenta w zasadzie nie jest jakimś wielkim plusem.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#6

Post autor: RadTang »

Ja zaczynałem od Denona DP-29F. Nie warto. Zniszczył mi parę płyt, na szczęście nie jakoś wyjątkowo mocno. Dalej grają, tylko są na nich rysy (wadliwa automatyka ramienia). Z drugiej strony, kolega @gravediggie poleca AT LP120. Znajomy używa i nie narzeka. Sensowne używane znajdziesz nawet w okolicach tych 600 zł.
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#7

Post autor: gravediggie »

RadTang pisze:
15 paź 2020, 10:22
kolega @gravediggie poleca AT LP120
Nie polecam. Informuję że
gravediggie pisze:
15 paź 2020, 10:08
Czyli at lp120 lub plx500 traktowałbym jako zło konieczne jeżeli koniecznie musi być nowy a budżet już nie wzrośnie.
Może tak być jak Rad Tang pisze
RadTang pisze:
15 paź 2020, 10:22
Znajomy używa i nie narzeka.
i że Tobie też ten gramofon wystarczy.

Kwestia potrzeb. Na pewno będzie o niebo lepiej niż wypadku tych dwóch rylców z tytułu wątku.

z bardzo tanich, gdyby naprawdę budżet wzrosnąć nie mógł i uprzesz się koniecznie na nówkę to SHERWOOD PM-9805 byłby lepszy niż dp29f i Atlp60. Ale w dalszym ciągu to będzie gramofon niskiej klasy i o kiepskim wykonaniu ale bezpieczniejszy i bardziej rozwojowy na przyszłość (choćby w kwestii ustawienia wkładki, jej wymiany i jakiejś kontroli kalibracji). Ale też nie polecam. W zasadzie to odradzam i po prostu informuję :) .
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#8

Post autor: RadTang »

Za te 600 zł na pewno można kupić np. paskowego Technicsa z używek. System T4P ma tę zaletę, że nie wymaga kalibracji i w zasadzie całość konserwacji ogranicza się tylko do wymiany igły i dbania o nią. A jak się spodoba temat - wtedy trzeba już zmienić sprzęt. Chyba, że od razu coś z normalnym mocowaniem wkładki.

@gravediggie, sorki, źle odczytałem. :)
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#9

Post autor: gravediggie »

Luz, nie gniewam się.
RadTang pisze:
15 paź 2020, 10:56
System T4P ma tę zaletę, że nie wymaga kalibracji i w zasadzie całość konserwacji ogranicza się tylko do wymiany igły i dbania o nią.
Ale tylko w zakresie kalibracji wkładki, ramię (nacisk i AS) należy wyregulować jeżeli gramofon pozwala a takich szukamy.

Tak, prosty zadbany technics t4p byłby chyba dobrym kierunkiem dla kogoś kto szuka gramofonu względnie bezobsługowego i nie planuje żonglerki wkładkami.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
fitmaniak9
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2020, 09:27

Re: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#10

Post autor: fitmaniak9 »

Czy GRAMOFON HOUSE OF MARLEY STIR IT UP to też shit?
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: DENON DP-29F czy audio-technica at-lp60xhp

#11

Post autor: gravediggie »

Tak, aczkolwiek regulacja przeciwwagi i antiskating daje jakąś tam kontrolę regulacji ramienia. Myślę jednak że będzie to bardzo umowna regulacja, w sensie niedokładna. Mam na myśli regulację dla AS ale również i siły nacisku (mimo skali na przeciwwadze może być duża granica błędu chyba że kupisz wagę to skorygujesz ). Odpuściłbym.

Brak pokrywy chyba fabrycznie w zestawie. Duzy minus.

Powiem wprost żeby nie ciągnąć tego w nieskończoność:

odpuściłbym sobie zakup jakiegokolwiek nowego gramofonu w tym budżecie jaki podałeś. Minimum wg mojej oceny Ci wskazałem a i tak część Forumowiczów nie zgodziłaby się ze mną i wskazałaby wyższy pułap cenowy. To już lepiej by było w ogóle nie kupować i odpuścić sobie temat na amen lub do czasu kiedy budżet wzrośnie.

Takie jest moje zdanie.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
ODPOWIEDZ