Aukcja Sony PS-X4 - Uwaga.

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Aukcja Sony PS-X4 - Uwaga.

#1

Post autor: dev »

Czołem,


Jest taka aukcja:

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony ... 9540760577

Sprzedający zapomniał nadmienić, że auto return potrafi nie zadziałać, a klejeń pokrywy wypadałoby nie ukrywać na zdjęciach, by kupujący wiedział co bierze. Bo też dyskretne te klejenia nie są, a nowa pokrywa za darmo nie chodzi.

Skąd to wiem? Bo kupił go ode mnie parę dni temu :twisted:

tutaj:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gramo ... -nowa-igla

Miałem ten gramofon od paru lat, głównie grał w biurze. Przyszła pandemia, stał się niepotrzebny, wystawiłem na olx.
Po kilku dniach parę razy odpaliłem w domu, okazało się, że nagle zdarza mu się nie podnieść ramienia na koniec niektórych płyt, do tego igła zaczęła na moje ucho gorzej grać, zdjąłem ogłoszenie z olx.

Gramofon znów stał w domu i się kurzył, długo nie miałem na niego czasu.
W końcu wrzuciłem nową igłę, gruntownie przetestowałem - tym razem autostop działał :think: (oprócz jednego singla).
Puściłem na alledrogo, już z odpowiednim opisem.

A tu taka niespodzianka, hehe ;)
Sprzedający nawet skopiował grafomanię z mojego ogłoszenia :roll: Oczywiście oprócz fragmentu dotyczącego potencjalnej usterki.

Zastanawiałem się czy w ogóle wspominać o sytuacji, bo wiadomo - będzie, że marudzę, że sprzedałem za tanio (co mi akurat w tym wypadku zwisa, cieszę się, że nie zagraca domu, a cena jaką otrzymałem za ten stan raczej adekwatna.)

Ale przypomniałem sobie jakie to niefajne uczucie kupić sprzęt nie do końca zgodny z opisem i później użerać się ze sprzedawcą, więc uprzejmie donoszę 8-)
A co kto zrobi z tą informacją to już inna sprawa.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Aukcja Sony PS-X4 - Uwaga.

#2

Post autor: MaciejT »

Sprzedający ma kilka niepochlebnych komentarzy, które pozwalają mniemać, że jego uczciwość i rzetelność opisów jest zbliżona do Gramofonikowej.
Warto czytać opisy i komentarze, a i tak można się wpakować na minę. Dobrze że o tym piszesz dev, możesz komuś zaoszczędzić nerwów i złotówek.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Aukcja Sony PS-X4 - Uwaga.

#3

Post autor: Regsoft »

dev pisze:
28 lip 2020, 12:00
uprzejmie donoszę
Informacji nigdy dosyć 8-)
dev pisze:
28 lip 2020, 12:00
cena jaką otrzymałem za ten stan raczej adekwatna
A dlaczego nie widziałem go na giełdzie winyl.net? :think:
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Aukcja Sony PS-X4 - Uwaga.

#4

Post autor: dev »

Regsoft pisze:
28 lip 2020, 13:05
A dlaczego nie widziałem go na giełdzie winyl.net?
Szczerze mówiąc już nie wiedziałem na ile go wycenić po tym wszystkim, więc wrzuciłem na licytację na allegro, żeby się sam wycenił ;)

Poza tym trochę ostatnio miałem głowę zaprzątniętą innymi sprawami i wypadłem zarówno z bywania na forum (staram się czasem przeglądać co słychać) jak i z aktywnego gonienia winylowego-audio-sprzętowego króliczka, jak to bywało drzewiej i jakoś mi giełda nie przyszła do głowy.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
ODPOWIEDZ