Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#1

Post autor: chlebrazowy »

Cześć,
Chciałbym zakupić jako prezent gramofon, który będzie miał także dobre radio (odtwarzanie CD byłoby również plusem ale nie jest konieczne). Osoba, dla której chce ją kupić jak i ja nie jest obeznany w tym temacie, po prostu zależy mi, aby sprzęt dawał lepsze brzmienie niż zwykła wieża, był w miarę solidny (jak na te możliwości cenowe) i nie był za cichy - będzie ulokowany w salonie połączonym z kuchnią.

Z początku chciałem zakupić jedynie gramofon, ale widzę, że polecane jest kupić również inny sprzęt (wzmacniacz, głośniki). Byłbym wdzięczny za wszelkie porady i ewentualne konkretne modele gramofonów lub zestawów w cenie 700-1000 zł.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6680
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#2

Post autor: konrads0 »

Ale to ty chcesz kupić gramofon, radio i CD w jednym elemencie?
chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#3

Post autor: chlebrazowy »

Natknąłem się na model Hyundai RTCC 513 RIP RETRO i podoba mi się właśnie jego uniwersalność (odtwarzanie winyli, CD i radia, a nawet kaset), ale martwi mnie na ile będzie głośny. Jeśli jest możliwość stworzenia zestawu, który docelowo będzie mógł odtwarzać muzykę z winyli i radio to też będzie mnie zadowalało. Co do stylistyki nie musi być ono "retro" jak model który podałem. Natomiast jeśli w grę wchodziłyby dodatkowe głośniki to nie mogłyby być one za duże.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6680
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#4

Post autor: konrads0 »

Ten zestaw napewno nie zagra lepiej niż Twoja wieża, chociaż nie wiem jaką wieżę posiadasz. To nie jest dobry kierunek.
Za 1000 zł. można złożyć zestaw, który zagra bardzo dobrze, ale to każdy element musi być rozdzielnie.
Czyli: gramofon, wzmacniacz, tuner/amplituner, CD i kolumny.
Da się.
Niedawno padło podobne zapytanie tutaj na forum i chłopacy bardzo fajnie doradzili.
chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#5

Post autor: chlebrazowy »

Brązowy model LENCO LS-300 też wygląda elegancko i w poniższym zestawia ma głośniki o wielkości jak mi mniej więcej chodzi. Tylko dla takiego zestawu nie ma radia - czy istnieją np. jakieś wzmacniacze z radiem lub inny sprzęt, który łączyłby takie funkcje i można by go podłączyć do tego?

Link do modelu LENCO: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... 740470e3dc
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6680
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#6

Post autor: konrads0 »

chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#7

Post autor: chlebrazowy »

@konrads0
Tylko czy dałoby się jeszcze to zmieścić na takiej przestrzeni, jaką zajmuje powyższy model LENCO, który podlinkowałem?
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6680
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#8

Post autor: konrads0 »

Zmieści się.
Gramofon będzie stał na pozostałych elementach.
chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#9

Post autor: chlebrazowy »

Co do tematu, który podesłałeś. Podany tam model wzmacniacza jvc ax 333 widzę, że jest słabo dostępny (myślę, że na prezent wypada kupić nowy model) i jest dość duży. Podobnie z podanymi tam kolumnami - tak jak pisałem dobrze by było, żeby były rozmiarów takich jak w powyższym linku zestawu LENCO.

Może dla obecnych tu melomanów będzie to herezja, ale w moim przypadku estetyka może być nawet kosztem jeszcze lepszego brzmienia (ten niech będzie przynajmniej taki, żeby opłacało się odtwarzać winyle, a nie zwykłe CDki).
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6680
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#10

Post autor: konrads0 »

chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#11

Post autor: chlebrazowy »

Niestety lektura tych zapytań nie pomogła mi w znalezieniu "kompromisowego" sprzętu. Może podam 4 modele, które pod względem estetyki i rozmiaru są takie, jakby to sobie wyobrażał. Prosiłbym o ich ocenę pod względem potencjału brzmieniowego, ewentualnie propozycję czegoś w podobnym klimacie:
1. Auna TT-931, niestety opcja bez radia więc trzeba by za 500 zł znaleźć jakiś amplituner (?) i małe głośniki: https://www.electronic-star.pl/Sprzet-H ... aed8a18878

2. Victrola VM-130, pod względem estetycznym jest świetny, ale czytałem, że gramofon powinien mieć jednak osłonkę (ten model z tego co widzę nie ma) no i znów opcja bez radia, a przy tej cenie już byśmy wyszli poza budżet. Daje jako jeden z przykładów satysfakcjonującego mnie wyglądu:
https://www.mall.pl/gramofony/victrola- ... a66516fc1f

3. Auna Connect Vinyl - z opisu w pełni wpisuje się w moje wymagania co do sprzętu, ale obawiam się tego, że dość mało informacji jest o tym modelu w Internecie:
https://www.electronic-star.pl/Sprzet-H ... 3f89fe9dbc

4. Auna Connect Vinyl Cube - podobnie jak model 3. plus dodatkowo nie ma osłonki:
https://www.electronic-star.pl/Sprzet-H ... azowy.html

Jeśli żaden z tych modelów nie okaże się warty zakupu to mam nadzieję, że chociaż pomoże Wam zrozumieć o jaki typ sprzętu mi właściwie chodzi ;)
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#12

Post autor: RadTang »

chlebrazowy pisze:
11 cze 2020, 23:33
Może dla obecnych tu melomanów będzie to herezja, ale w moim przypadku estetyka może być nawet kosztem jeszcze lepszego brzmienia (ten niech będzie przynajmniej taki, żeby opłacało się odtwarzać winyle, a nie zwykłe CDki).
Porozglądaj się w ogóle na allegro po modelach z tej listy: viewtopic.php?f=46&t=9997
Popatrz na designy a Koledzy z forum pomogą Ci wybrać coś w tym stylu. :)
Ja np. lubię Technics ale podobają mi się też np. Duale w drewnianej obudowie (mamy na forum eksperta od nich - @Olsza84). Kolega @Regsoft jest fanem Sony i na pewno Ci pomoże coś wybrać od nich.
Chciałem polecić Ci przedwzmacniacz ART DJ PRE II ale on nie ma radia. Niemniej, jeśli to nie problem - obecnie na OLX jest jedna sztuka za 200 zł.
To bardzo dobry wzmak na start - sam z niego korzystam i jestem zadowolony. ;)
chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#13

Post autor: chlebrazowy »

Osoba, dla której jest prezent, na codzień słucha radia, więc jest to ważny element. Liste, którą podlinkowałeś przejrzę i dam znać co z niej byłoby ok. Chętnie też poznam opinie kolegów, których wywołałeś do tablicy ;)

A jak oceniasz modele, które podałem post wcześniej? Powinny wystarczyć dla mniej wymagającego użytkownika czy są to produkty zaprojektowane jedynie żeby wyglądać?
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#14

Post autor: RadTang »

chlebrazowy pisze:
12 cze 2020, 01:16
A jak oceniasz modele, które podałem post wcześniej? Powinny wystarczyć dla mniej wymagającego użytkownika czy są to produkty zaprojektowane jedynie żeby wyglądać?
Sam przerabiałem coś podobnej klasy... ładnie wygląda i tylko tyle. Po czasie okazało się, że niszczy płyty (wadliwa automatyka ramienia). No i brak regulacji - wszystko fabrycznie poustawiane. W tym nacisk, który katuje płyty. Parę płyt mam ze śladami pozostawionymi przez mój poprzedni gramofon. Boli jak się patrzy. ;)

Sprzęt z epoki przynajmniej pozwoli na komfortowe korzystanie i codzienną konserwację (np. wymiana igły czy paska, jeśli zdecydujesz się na model z napędem paskowym). Nowy gramofon. taki sensowny to wydatek grubo powyżej 1000 zł.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#15

Post autor: Regsoft »

chlebrazowy pisze:
12 cze 2020, 00:15
Prosiłbym o ich ocenę pod względem potencjału brzmieniowego
Potencjał brzmieniowy tego sprzętu jest żaden (lepiej i taniej słuchać Spotify czy radia), sprzęt potrafi się błyskawicznie rozkalibrować (plastikowe ramię, fatalne wykonanie) ale przede wszystkim szkoda płyt :oops:

Jak ma to być sprzęt gramofonopodobny, aby sobie stał i pachniał nowością za niewielką kwotę to kup dowolny który Ci się podoba.
Tu już się liczy tylko Twój gust :roll:
ODPOWIEDZ