Denon DP 45 F

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Denon DP 45 F

#1

Post autor: kielek »

Mam pytanie odnośnie modelu Denona jak w temacie,czy warto się nim zainteresować,jaka jest jego realna wartość? Wizualnie zawsze mi się podobał,ale moja wiedza na jego temat ogranicza się do suchych danych technicznych.Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
P.S W sumie to wziąłem się za jego licytację,ale nie wiem jaka kwota jest realna za nieco obity egzemplarz http://allegro.pl/gramofon-denon-dp-45- ... 01965.html
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Denon DP 45 F

#2

Post autor: Sindsoron »

ja myślę że tak do 800-900zł to opłacało by się go brać ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Denon DP 45 F

#3

Post autor: JacK »

Matko jedyna aż tyle :( Może gdyby był w idealnym stanie, ale nie jest. Cena wywoławcza to chyba wszystko co można za niego dać.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Denon DP 45 F

#4

Post autor: eenneell »

Sindsoron pisze:ja myślę że tak do 800-900zł to opłacało by się go brać ;)
Raczej tak ;)
Obecna cena jest okazyjna!
Ciekawe ilu przyczajonych licytantów się skrada... :( :?:
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Denon DP 45 F

#5

Post autor: Sindsoron »

JacK pisze:Matko jedyna aż tyle :( Może gdyby był w idealnym stanie, ale nie jest. Cena wywoławcza to chyba wszystko co można za niego dać.
jak by nie był stuknięty to by pewnie szedł w "kup teraz" za 1200-1500zł :3 a mimo wszystko nowa pokrywa to koszt rzędu 200zł, a naprawa tego rogu plinty to nie więcej niż 100zł
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Denon DP 45 F

#6

Post autor: kielek »

Ta pokrywa tylko 200zł ? Szukałem nieco po necie oryginału i natknąłem się jedynie w Stanach za 139 $ plus przesyłka oczywiście.Nie wiem sam czy dalej w razie czego brać udział w licytacji jak ktoś by do mnie dołączył ,ale ta pokrywa właśnie mnie trochę martwi.Myślałem czysto hipotetycznie(w wypadku wygranej),że najtaniej było by dorobienie nowej w firmie zajmującej się wyrobami z pleksi.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Denon DP 45 F

#7

Post autor: eenneell »

kielek pisze:,ale ta pokrywa właśnie mnie trochę martwi.
to nie licytuj dalej! za 5stów to ok! Czekaj! Po kiego się stresować? :)
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Denon DP 45 F

#8

Post autor: Sindsoron »

kielek pisze:Ta pokrywa tylko 200zł ? Szukałem nieco po necie oryginału i natknąłem się jedynie w Stanach za 139 $ plus przesyłka oczywiście.Nie wiem sam czy dalej w razie czego brać udział w licytacji jak ktoś by do mnie dołączył ,ale ta pokrywa właśnie mnie trochę martwi.Myślałem czysto hipotetycznie(w wypadku wygranej),że najtaniej było by dorobienie nowej w firmie zajmującej się wyrobami z pleksi.
oryginalną będzie faktycznie problem dorwać w normalnej cenie, ale zamówienie takiej w firmie zajmującej się obróbką plexi to żaden problem ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Denon DP 45 F

#9

Post autor: Wojtek »

Ze względu na jego stan zewnętrzny to uważam podobnie jak JacK, że te 500 złotych to OK cena. Powyżej to już będzie lekkie przepłacenie.
Gdyby nie był tak uszkodzony to faktycznie moglibyśmy tu dać pułap 700-1000 zł (za sam gramofon).
Może gdyby miał na pokładzie wyższy model wkładki to można by dyskutować o wyższej wartości, ale w przypadku DL-60 to nie bardzo.
Z drugiej strony, takie dobre/szacowne Denony nie zdarzają się na naszym rynku zbyt często, co też winduje cenę.

Bardzo dobry model. Świetny napęd i ramię.
Średnia stawka Denona swojego czasu, ale ze względu na to, że to gramofon Denona, to patrząc na ówczesny rynek audio była to tak naprawdę wyższa-średnia klasa.

I pomyśleć, że dzisiaj ta firma wypuszcza taki wstyd... Dobrze że przynajmniej robią jeszcze swoje słynne wkładki :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Denon DP 45 F

#10

Post autor: wojciech06 »

Na jednym zdjęciu widać, że nawet HEADSHELL miał naprawiany (klejony?) - musiał mieć chyba większy "wypadek". :!: :?: :shock:
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Denon DP 45 F

#11

Post autor: kielek »

Ramię i ten laserowy czytnik(wydaje mi się że to tym jest? :) ) też jest trochę otarte,a więc mogło być jakieś "bum".Wystawiony jest z Gdańska,a więc postaram się w razie dalszej licytacji skontaktować z sprzedawcą i obejrzeć go w realu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Denon DP 45 F

#12

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:i ten laserowy czytnik(wydaje mi się że to tym jest? :) )
To jest patent będący częścią systemu pozwalającego na automatyczne określenie rozmiaru płyty położonej na talerzu (i czy w ogóle coś na nim jest) :)
kielek pisze:a więc postaram się w razie dalszej licytacji skontaktować z sprzedawcą i obejrzeć go w realu.
To może umów się na oględziny jeszcze przed dalszą licytacją? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Denon DP 45 F

#13

Post autor: kielek »

Już wysłałem pytanie do sprzedającego w tym temacie,zobaczymy... ;)
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Denon DP 45 F

#14

Post autor: ahaja »

Jak w takim gramofonie wyleją się kondensatory to jest do wyrzucenia.
Jak padnie procesor, to ramię nie funkcjonuje. Nie jest bardzo dobre tylko po prostu jest. W dodatku mocno przekombinowane (zbyt skomplikowane).
One podobnie jak JVC maja bardzo wrażliwą elektronikę.
Mocno bym się zastanowił nad tą 'okazją'.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Denon DP 45 F

#15

Post autor: kielek »

W sumie to po zalicytowaniu zdałem sobie sprawę,że to nie jest jakaś okazja.Póki co licytacja trwa i "podpalenie" tym Denonem powoli mi przechodzi,więc bić się o niego raczej nie będę.Tak jak napisałem spróbuję go obejrzeć na żywo i ocenić faktyczny stan,ewentualnie pozostaje opcja -prośba o wycofanie się z oferty,ale to ostateczność.
ODPOWIEDZ