Gramofon Sony PS-X70

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Jacek212
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2019, 16:39

Gramofon Sony PS-X70

#1

Post autor: Jacek212 »

Na wstępie chcialem sie przywitać, gdyż jestem na tym forum świeżak.
Zamierzam zmienić dotychczasowego plasticzanego Denona dp-29F, którego dostalem w prezencie, na coś konkretniejszego, co daloby wiecej radości ze słuchania muzyki.
Na tepete poszly gramofony wiekowe. Znalazlem takiego cudaka Sony ps-x 70, ale nie jestem aż tak dobrze w temacie obeznany, żeby określić stan gramofonu z samego opisu i zdjęć. Proszę o Wasze opinie na temat tego konkretnego modelu, który wystawion jest na Allegro. Ponizej link do aukcji:

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony ... e=facebook

Oczywiście nie zamykam się na ten konkretny model, obstawialem jeszcze denona dp-47, jvc ql-y5 ql-y7. Ogolnie budżet na sprzęt gotowy do grania max 2500zl

Podrzucicie coś wartego uwagi, oraz wypowiedzcie sie na temat tego soniacza x70?
Z góry podziękował.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon Sony PS-X70

#2

Post autor: MaciejT »

Ja bym zaczął od tego wątku:
viewtopic.php?f=64&t=12745
Jacek212
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2019, 16:39

Re: Gramofon Sony PS-X70

#3

Post autor: Jacek212 »

Diazo pisze:
21 gru 2019, 20:45
Ja bym zaczął od tego wątku:
viewtopic.php?f=64&t=12745
Juz przeczytane. Dlatego zainteresowalem się akurat tym, bo wydaje się być dobrym modelem
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon Sony PS-X70

#4

Post autor: MaciejT »

No to już wiesz jakie jest zdanie użytkowników na temat tego modelu, co tu się jeszcze wypowiadać?
Dodam tylko że kupiłem swój egzemplarz od tego samego sprzedawcy i jest OK. Choć ostatnio zdarzały się zastrzeżenia. Wszystko znajdziesz na forum.
Ja po swojego pojechałem z Łodzi do Rzeszowa samochodem. Przed zakupem mogłem przynajmniej pomacać i wykluczyć zagrożenia transportowe.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Gramofon Sony PS-X70

#5

Post autor: kriss »

Ja mam swoją Pięćdziesiątkę od Zbycha. To nie jest serwisant z prawdziwego zdarzenia, jest normalnym handlarzem. Z naciskiem na normalny, bo dziś nawet o takich ciężko.
W miarę skutecznym bo już kilka osób na forum ma od niego gramofony. Ktoś robił zwrot i też nie było problemu, jakieś wpadki też chyba były, ale to jak to u handlarzy, bywa.
Co do oceny wizualnej na podstawie zdjęć , poczekaj aż nasz forumowy kolega Regsoft rzuci okiem, chociaż moim zdaniem wygląda nieźle :)
Do tego fajna wkładka z fajnym zamiennikiem igły.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2019, 21:10 przez kriss, łącznie zmieniany 1 raz.
Jacek212
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2019, 16:39

Re: Gramofon Sony PS-X70

#6

Post autor: Jacek212 »

Diazo pisze:
21 gru 2019, 20:53
No to już wiesz jakie jest zdanie użytkowników na temat tego modelu, co tu się jeszcze wypowiadać?
Dodam tylko że kupiłem swój egzemplarz od tego samego sprzedawcy i jest OK. Choć ostatnio zdarzały się zastrzeżenia. Wszystko znajdziesz na forum.
Ja po swojego pojechałem z Łodzi do Rzeszowa samochodem. Przed zakupem mogłem przynajmniej pomacać i wykluczyć zagrożenia transportowe.
Wiesz jak to jest z czytaniem, im więcej czasami sie czyta, tym mniej się wie. Dlatego każda dodatkowa opinia jest mile widziana. No właśnie też mam możliwość odbioru osobistego, bo będę przejeżdżał przez Rzeszów, akurat ten sprzedawca ma kilka fajnych modeli, jak nie ten model, to na pewno uda sie wybrać coś dobrego z asortymentu.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Gramofon Sony PS-X70

#7

Post autor: kriss »

No i jak to handlarz , jest troszkę skłonny do negocjacji :)
Jacek212
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2019, 16:39

Re: Gramofon Sony PS-X70

#8

Post autor: Jacek212 »

kriss pisze:
21 gru 2019, 21:13
No i jak to handlarz , jest troszkę skłonny do negocjacji :)
Dogadalem sie z nim na 2k
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon Sony PS-X70

#9

Post autor: MaciejT »

Sam headshell jest wart parę złotych, wkładka bardzo fajna na start, może się podobać z przyzwoitym zamiennikiem igły. Sprawdź czy wszystko jest wprawne i jeśli tak to moim zdaniem warto. Na zdjęciach wygląda chyba dobrze.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Gramofon Sony PS-X70

#10

Post autor: kriss »

To za taką kasę z nowym zamiennikiem od Jico uważam, że warto brać. Będziesz na miejscu to zwróć uwagę na stroboskop, czy gramofon szybko się wkręca i ładnie trzyma obroty, przełącz kilka razy prędkość z 33 na 45. Stan nóżek, prędkość opadania ranienia. O resztę możesz zapytać kolegę Regsofta , naszą forumową wyrocznie gramofonów Sony :lol:
ODPOWIEDZ