prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#1

Post autor: IVAN »

Już wyjaśniam co i jak.
Dostałem ofertę na gramofon technicsa SL-1900 za 600 zł ale niekompletny. I teraz pytanie czy napalać się na niego bo chcąc mieć w pełni sprawnego muszę dokupić:
pokrywa bezbarwna 300 zł
transport pokrywy 40 zł
zawiasy około 50 zł
transport zawiasów około 15 zł
zakup gramofonu 600 zł
transport gramofonu około 25 zł
razem daje 1030 zł +/- 20 zł do tego jeszcze doliczyć naprawę gramofonu bo nie działa wyłączenie napędu jak igła wraca po zakończeniu słuchania.
To może jednak zakup gotowego sprawnego który ma takie wymagania:
Napęd DD, Cała pokrywa, brak wkładki i headshella (mam swoje) waga minimum 7 kg

Dodam jeszcze że będę musiał sam zrobić otwory pod zawiasy i sam dopasować zawiasy co może być trochę utrudnione.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#2

Post autor: Regsoft »

Z naprawą wyjdzie pewnie z 1200 zł ... bez headshella ... bez wkładki ... 1900-tka? ... hmmm ...
IVAN pisze:
25 kwie 2019, 11:06
To może jednak zakup gotowego sprawnego
Oj pewnie by się coś znalazło ...
https://www.olx.pl/oferta/gramofon-sony ... zlEhD.html
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#3

Post autor: IVAN »

Ta 1900 ma wkładkę i headshell , natomiast mi na tym nie zależy bo mam m2 reda z headshellem ortofona ,które dostałem na gwiazdkę.
Wole kupić o 1 poziom lepszy gramofon bez wkładki niż słabszy z byle jaką wkładką lub o nieznanym przebiegu. A budżet po oddaniu duala do lidla to max 1000 zł. I nie chciał bym od handlarzy kupować wolał bym od użytkownika.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#4

Post autor: Regsoft »

IVAN pisze:
25 kwie 2019, 12:07
kupić o 1 poziom lepszy gramofon
Technics SL-1900 vs Sony PS-X6? :?
IVAN pisze:
25 kwie 2019, 12:07
z byle jaką wkładką lub o nieznanym przebiegu
XL-15 to fajna wkładka. Przebieg nie ma znaczenia bo jak chcesz używać to wrzucasz nową igłę eliptyczną od XL-25 (ok. 130 zł). A najlepiej po prostu sprzedajesz to na naszej giełdzie razem z headshellem (kompletny SH-145). Spokojnie 200-250 zł masz szansę szybko odzyskać ...
IVAN pisze:
25 kwie 2019, 12:07
wolał bym od użytkownika
To prawda. Tak samo jak to, że Soniacz to był tylko przykład. Za to kompletny, z gwarancją działania i stosunkowo niezłą ceną. Ot wszystko ... 8-)
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#5

Post autor: BRob »

Nie wiem jakie wymiary ma sl-1900 , ale jak chcesz trochę obniżyć koszty to rzuć okiem na pokrywy reloopa, za 120 zł + kw masz pokrywę i zawiasy.
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#6

Post autor: IVAN »

Niestety pokrywa od reloopa jest za duża bo ma 442 a technics ma 430 , to zbyt duża różnica która by była mocno nieestetyczna.
Opcja z sprzedażą wkładki z tego sioniacza do dobry pomysł, ale czy będą chętni w miarę szybko ?
I proszę nie cytować wybiórczo bo nigdzie nie napisałem że technics lepszy/gorszy bo to zdanie dotyczyło każdego gramofonu od handlarza gdzie wkładają byle jakie już na umarciu wkładki i podbijają przez to ceny do absurdalnych kwot. Jak pisałem do dwóch że bym kupił gramofon z ofert bez wkładki z adekwatnie obniżoną ceną to oburzali się i jak by mogli to by mnie pobili przez pocztę email :o
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#7

Post autor: Wojtek »

IVAN pisze:
25 kwie 2019, 15:07
gdzie wkładają byle jakie już na umarciu wkładki i podbijają przez to ceny do absurdalnych kwot.
Ciekawa opinia.
Najczęściej wkładka nie ma zbyt wielkiego przełożenia na cenę gramofonu.
Niektórzy kupują gramofony tylko po to by zdjąć z niego ciekawą wkładkę bo wypada to korzystniej niż poszukiwanie samej wkładki ;)

Czym jest "wkładka na umarciu"? Bo to że używanej wkładce przyda się nowa igła to dość normalna sprawa.

Generalnie radzę nie upierać się przy tym kupowaniu gramofonów bez wkładki, chyba że szukasz oszczędności na 50 złotych np.

Handlarzom nie chce się robić takich manewrów bo nie chcą się rozdrabniać z towarem (bo im ta wkładka nie jest do szczęścia potrzebna).

Coś jak "kupię auto, ale bez opon, bo opony już mam" :morda:

Skoro dostałeś 2M Red w prezencie to go sprzedaj, bo to akurat wkładka absolutnie niewarta swojej ceny sklepowej :)
Będzie dodatkowa kasa na gramofon :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#8

Post autor: IVAN »

Jak zawsze na adminie można polegać , naprostuje, opierdoli itp. :lol:
Chyba temat będzie już do zamknięcia bo przed chwila pojawiła się oferta od forumowicza na sony ps-x4 viewtopic.php?f=59&p=249843#p249843 i teraz pytanie czy brać z wkładką czy bez ?
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#9

Post autor: Regsoft »

IVAN pisze:
25 kwie 2019, 15:07
czy będą chętni w miarę szybko ?
To tylko zależy od potrzeb forumowiczów i od ... ceny. Daj dobrą to sam kupię. Przyzwoitych headshell nigdy za wiele :lol:
IVAN pisze:
25 kwie 2019, 15:07
zdanie dotyczyło każdego gramofonu od handlarza
Z tekstu nie wynikało ... :?
IVAN pisze:
25 kwie 2019, 15:38
na adminie można polegać , naprostuje, opierdoli
Wyraźnie się hamował bo to co piszesz ... no wiesz ... powiedzmy, że trudno ogarnąć :roll:
IVAN pisze:
25 kwie 2019, 15:38
pojawiła się oferta od forumowicza na sony ps-x4
X4 to kwarcowy półautomat z powrotem ramienia z 1977. Od X6 różni się tylko autostartem. Klasa ta sama.
Na oko świetnie utrzymany egzemplarz. No i pewny zakup z forum ... 8-)
IVAN pisze:
25 kwie 2019, 15:38
brać z wkładką czy bez
Oczywiście z wkładką i headshell. To świetny, kompletny oryginalny headshell Sony 10.5g (warty pewnie >=150 zł). Co do wkładki to oczywiście wymaga nowej igły ale jeśli działa normalnie to będziesz miał okazję porównać z Ortofonem i sprzedać tą która Ci mniej podejdzie. Headshella SH-145 się nie pozbywaj. Szybciej sprzedaj ten Ortofona ...
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#10

Post autor: IVAN »

Regsoft pisze:
25 kwie 2019, 16:07
Wyraźnie się hamował bo to co piszesz ... no wiesz ... powiedzmy, że trudno ogarnąć
Może troszkę przesadziłem ale mając codziennie styczność w pracy z warsztatami samochodowymi i handlarzami dla których robimy usługi , uwierz mi nie miał byś dobrego zdania o handlarzach i warsztaciarzach. Byle by na sznurki połatać by wyjechało za bramę a później niech nowy klient sie buja z problemem.
Regsoft pisze:
25 kwie 2019, 16:07
Oczywiście z wkładką i headshell. To świetny, kompletny oryginalny headshell Sony 10.5g (warty pewnie >=150 zł). Co do wkładki to oczywiście wymaga nowej igły ale jeśli działa normalnie to będziesz miał okazję porównać z Ortofonem i sprzedać tą która Ci mniej podejdzie. Headshella SH-145 się nie pozbywaj. Szybciej sprzedaj ten Ortofona ...
Przekonałeś mnie , nic nie szkodzi po testować i zdecydować która zostanie .
To teraz chyba już na pewno temat do zamknięcia bo problem dylematu zakupu technicsa w opcji składankowej rozwiązany poprzez zakup sony PS-X4
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: prośba o chłodne spojrzenie na zakup składakowy

#11

Post autor: MISSE »

Wojtek z Regsoftem naprawdę nie pokazali swoich motywująco, demotywujących możliwości. :shhh:


Ale na pewno jak zadasz fajne pytanie to jeszcze pomogą :liar: :drool: :mrgreen:
ODPOWIEDZ