Zakup Gramofonu. Czy warto?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
CrisQ
Posty: 34
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:19

Zakup Gramofonu. Czy warto?

#1

Post autor: CrisQ »

Hej,

posiadam gramofon ALTUS P-100, wersję eksportową. Wkładka najzwyklejsza DENON DL 60. Zastanawiam się nad zakupem gramofonu i w oczy rzucił mi się DENON DP-300F - słyszałem, że po wymianie wkładki jest co całkiem dobry sprzęt.

Mój Altus często ma problemy z trzymaniem obrotów i strzelaniem, chciałbym mieć coś lepszej jakości. Czy polecilibyście wyżej wymieniony gramofon z jakąś wkładką? Jeśli tak, to z jaką?

Rozważę również inne propozycje. Mój budżet to około 1500-1600 zł. Nie ukrywam, że dużym argumentem przy zakupie nowego sprzętu miałbym możliwość wzięcia go w ratach 0% co jest dla mnie dużym ułatwieniem bo jednorazowy wydatek w takiej kwocie byłby raczej utrudniony, ale mimo wszystko. Czy są jakieś inne gramofony w tym przedziale cenowym godne uwagi, które będą miały dobrą wkładkę, ewentualnie będę mógł takową zakupic by zmieścić się w budżecie?

Słucham muzyki różnej: Rock, Elektroniczna, Pop, Indie - mieszam w gatunkach.

Mój sprzęt to Yamaha RX-V800 (ma wejście phono) oraz kolumny Jamo C97.

Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze i czy w ogóle jest sens zmieniać Altusa P-100 na coś innego czy po prostu go serwisować i jemu wsadzić dobrą wkładkę.

Pozdrawiam,
Krystian
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#2

Post autor: Wojtek »

Jak ja uwielbiam wszelkie pytania z natury "czy warto?"...
Ale po kolei :)
CrisQ pisze:
13 mar 2019, 12:53
Wkładka najzwyklejsza DENON DL 60.
No, to nie jest taka "najzwyklejsza" wkładka na tym gramofonie :)
CrisQ pisze:
13 mar 2019, 12:53
i w oczy rzucił mi się DENON DP-300F - słyszałem, że po wymianie wkładki jest co całkiem dobry sprzęt.
To źle słyszałeś albo słuchałeś w nieodpowiednich miejscach.
CrisQ pisze:
13 mar 2019, 12:53
Rozważę również inne propozycje. Mój budżet to około 1500-1600 zł. Nie ukrywam, że dużym argumentem przy zakupie nowego sprzętu miałbym możliwość wzięcia go w ratach 0% co jest dla mnie dużym ułatwieniem bo jednorazowy wydatek w takiej kwocie byłby raczej utrudniony, ale mimo wszystko. Czy są jakieś inne gramofony w tym przedziale cenowym godne uwagi, które będą miały dobrą wkładkę, ewentualnie będę mógł takową zakupic by zmieścić się w budżecie?
Nowe?
Thorens TD-170
CrisQ pisze:
13 mar 2019, 12:53
i czy w ogóle jest sens zmieniać Altusa P-100 na coś innego
Pewnie że tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#3

Post autor: darkman »

CrisQ pisze:
13 mar 2019, 12:53
Altusa P-100 na coś innego czy po prostu go serwisować i jemu wsadzić dobrą wkładkę.
Tak jest sens na coś innego. Już za nawet połowę planowanej kwoty dostaniesz bardzo przyzwoity gramofon z drugiej ręki. Jeśli planujesz nowy to w tym budżecie nie bedziesz miał pełnego zadowolenia.

Serwisować w nim nie bardzo jest co i brak sensu? Musiałbyś wymienić na grubo czyli silnik na początek. Ramię jest niskich lotów, niestabilne z kołysaniem-brak regulacji do jakiejkolwiek geometrii, a headshell ma nietypowe mocowanie, niby system SME ale wersja PRL czyli "prawie", cokolwiek to znaczy - a znaczy brak zgodności mocowania/bolec/ ze współczesnymi oraz epokowymi shells .
Mam w swojej stajni ten model P-100 od nowości (gdzieś ~1984 - zdjęcia nawet gdzieś na forum publikowałem u nas) z czasów gdy nie było jeszcze internetu w RP ani forum na którym by pisano, żeby nie kupować nowych :lol:
Wyremontowałem sobie to co się dało i miało sens oraz postawiłem gościa na komodzie jako egzemplario historyczny z wkładką Mf-100. Jest całkiem bardzo na chodzie i sprawny, ale jego misja bojowa u mnie dawno się zakończyła = przeniesiony do rezerwy "wycofano kartę mobilizacyjną".
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#4

Post autor: wydra »

Na allegro jest chyba wszystko w ratach 0% powyżej 300zł :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3766
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#5

Post autor: Obywatel »

Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
CrisQ
Posty: 34
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:19

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#6

Post autor: CrisQ »

Wojtek pisze:
13 mar 2019, 13:14
Jak ja uwielbiam wszelkie pytania z natury "czy warto?"...
Ale po kolei :)
CrisQ pisze:
13 mar 2019, 12:53
Wkładka najzwyklejsza DENON DL 60.
No, to nie jest taka "najzwyklejsza" wkładka na tym gramofonie :)
Myślałem, że wkładka za 60 zł nie będzie niczym nadzwyczajnym dlatego tak też napisałem. :D
CrisQ
Posty: 34
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:19

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#7

Post autor: CrisQ »

darkman pisze:
13 mar 2019, 13:35
CrisQ pisze:
13 mar 2019, 12:53
Altusa P-100 na coś innego czy po prostu go serwisować i jemu wsadzić dobrą wkładkę.
Tak jest sens na coś innego. Już za nawet połowę planowanej kwoty dostaniesz bardzo przyzwoity gramofon z drugiej ręki. Jeśli planujesz nowy to w tym budżecie nie bedziesz miał pełnego zadowolenia.

Serwisować w nim nie bardzo jest co i brak sensu? Musiałbyś wymienić na grubo czyli silnik na początek. Ramię jest niskich lotów, niestabilne z kołysaniem-brak regulacji do jakiejkolwiek geometrii, a headshell ma nietypowe mocowanie, niby system SME ale wersja PRL czyli "prawie", cokolwiek to znaczy - a znaczy brak zgodności mocowania/bolec/ ze współczesnymi oraz epokowymi shells .
Mam w swojej stajni ten model P-100 od nowości (gdzieś ~1984 - zdjęcia nawet gdzieś na forum publikowałem u nas) z czasów gdy nie było jeszcze internetu w RP ani forum na którym by pisano, żeby nie kupować nowych :lol:
Wyremontowałem sobie to co się dało i miało sens oraz postawiłem gościa na komodzie jako egzemplario historyczny z wkładką Mf-100. Jest całkiem bardzo na chodzie i sprawny, ale jego misja bojowa u mnie dawno się zakończyła = przeniesiony do rezerwy "wycofano kartę mobilizacyjną".
Daje mi to do myślenia, że w takim razie byłoby ciężko. Z używanym sprzętem tak jak napisałem - byłoby to dla mnie niekomfortowe w aspekcie płatności bo przy nowym sprzęcie mógłbym skorzystać z rat, a też byłaby gwarancja co w przypadku używanego gramofonu gdyby się zepsuł byłbym skazany na samego siebie, a aż tak technicznie nie jestem obeznany w temacie gramofonów. To się zaś wiąże z częściami, czasami trudno dostępnymi... Choć może rozumuję źle.

Co w przypadku gdybym powiększym budżet do około 2000 zł? Widziałem też Denon'a DP-400 - Wygooglowałem, że wkładka w nim zamontowana kosztuje około 350 zł, więc na moją amatorską logikę najgorsza by nie była w stosunku do mojego DL 60 za 59 zł? DP-450 jest już za drogi, a też nie potrzebuję USB, od tego mam komputer. Co sądzicie o tym Denonie, jest lepszy? Pytam akurat o Denona, bo widziałem go w tym przedziale cenowym i wpadł mi w oko pod względem estetycznym.

Skoro warto zamienić Altusa bo jest to już leciwy sprzęt to chętnie bym to zrobił, bo czuję, że moje płyty nie żyją pełnią życia gdy je odtwarzam.

Jeśli jesteście w stanie coś polecić (nowego) to chętnie rozważę te propozycje.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#8

Post autor: dot87 »

Wiesz co ja na Twoim miejscu wszedł bym po prostu w dzial zakupowy do odpowiedniej kwoty i tam pytał. Ofert zatrzęsienie a jeśli jeszcze się zdecydujesz na używany sprzęt to już naprawdę dobry gramiak można kupić.
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
CrisQ
Posty: 34
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:19

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#9

Post autor: CrisQ »

Nie chcę używanego. To nie to co posiadanie czegoś od nowości. Kupowanie kota w worku za 2 tysiące mi sie nie uśmiecha, a znajomosci tez zadnych nie mam.

Dlatego tez pytam o Denon DP400 bo miesci sie w kwocie 2000 zl.
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#10

Post autor: ISOPHON »

Po co zawracasz głowę ludziom kup tego DENONA i już (to dopiero kot w worku...).Chcesz potwierdzenia że to dobry sprzęt ??? Nie to nie jest dobry sprzęt.Typowy badziew produkowany w Chinach..napęd paskowy..danych technicznych jak na lekarstwo.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2019, 18:15 przez ISOPHON, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#11

Post autor: trafalgar »

CrisQ pisze:
13 mar 2019, 17:56
Nie chcę używanego. To nie to co posiadanie czegoś od nowości. Kupowanie kota w worku za 2 tysiące mi sie nie uśmiecha, a znajomosci tez zadnych nie mam.

Dlatego tez pytam o Denon DP400 bo miesci sie w kwocie 2000 zl.
Jesteś juz z kolei "entym" sceptycznie nastawionym czlowiekiem do zakupu używanego gramofonu.Ci którzy też bardzo chcieli kupić nowy,zostali przekonani do kupna używanego gramofonu i teraz cieszą się dobrą muzą z tychże gramofonów.A znajomości nie trzeba mieć,tylko kupować na forum od stałych sprawdzonych sprzedawców.
CrisQ
Posty: 34
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:19

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#12

Post autor: CrisQ »

ISOPHON pisze:
13 mar 2019, 18:08
Po co zawracasz głowę ludziom kup tego DENONA i już (to dopiero kot w worku...).Chcesz potwierdzenia że to dobry sprzęt ??? Nie to nie jest dobry sprzęt.
Ok, dziękuję.
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#13

Post autor: ISOPHON »

Wygooglowałem, że wkładka w nim zamontowana kosztuje około 350 zł
Patrząc na zdjęcia to zamontowana jest w nim (DP-400) wkładka Audio Technica AT-91 mniej więcej 70-100zł(nowa).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#14

Post autor: Wojtek »

CrisQ pisze:
13 mar 2019, 17:25
Widziałem też Denon'a DP-400 - Wygooglowałem, że wkładka w nim zamontowana kosztuje około 350 zł, więc na moją amatorską logikę najgorsza by nie była w stosunku do mojego DL 60 za 59 zł?
Zbyt prosto patrzysz na relację jakości w odniesieniu do wartości wkładek, szczególnie jak z jednej strony masz wartość detaliczną nowego produktu, a z drugiej to ile kiedyś dałeś za coś używanego :)
CrisQ pisze:
13 mar 2019, 17:25
Jeśli jesteście w stanie coś polecić (nowego) to chętnie rozważę te propozycje.
Ja już poleciłem, ale nie raczyłeś wyrazić zdania na ten temat :)
ISOPHON pisze:
13 mar 2019, 18:21
Patrząc na zdjęcia to zamontowana jest w nim (DP-400) wkładka Audio Technica AT-91 mniej więcej 70-100zł(nowa).
No właśnie. To samo co na DP-300F.
Chyba że CrisQ patrzy na jakieś inne oferty.

Generalnie wybij sobie z głowy nowe gramofony Denon :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
CrisQ
Posty: 34
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:19

Re: Zakup Gramofonu. Czy warto?

#15

Post autor: CrisQ »

ISOPHON pisze:
13 mar 2019, 18:21
Wygooglowałem, że wkładka w nim zamontowana kosztuje około 350 zł
Patrząc na zdjęcia to zamontowana jest w nim (DP-400) wkładka Audio Technica AT-91 mniej więcej 70-100zł(nowa).
Na sklepie internetowym znalazłem taką informację "
wysokiej jakości wkładka MM na wyposażeniu model DSN-85"
ODPOWIEDZ